esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

FFS η μάνα μου παραπονιόταν τώρα κάμποσο καιρό ότι δεν βλέπει πολύ καλά, ότι βλέπει κάτι συννεφάκια σαν μικρές λάμψεις και την έτρεχα στους γιατρούς από το πρωί. Έπαθε αποκόλληση υαλοειδούς λέει.

Ευτυχώς δεν είναι κάτι πάρα πολύ σοβαρό αλλά πρέπει να προσέχει για 1-2 μήνες μην πάθει αποκόλληση αμφιβληστροειδούς γιατί είναι επιρρεπή τα μάτια της για κάμποσο χρονικό διάστημα είπε η γιατρός. Τότε θα χρειαστεί εγχείριση. Τώρα προς το παρόν είναι ok.

Hello everybody!

Link to comment
Share on other sites

FFS η μάνα μου παραπονιόταν τώρα κάμποσο καιρό ότι δεν βλέπει πολύ καλά, ότι βλέπει κάτι συννεφάκια σαν μικρές λάμψεις και την έτρεχα στους γιατρούς από το πρωί. Έπαθε αποκόλληση υαλοειδούς λέει.

Ευτυχώς δεν είναι κάτι πάρα πολύ σοβαρό αλλά πρέπει να προσέχει για 1-2 μήνες μην πάθει αποκόλληση αμφιβληστροειδούς γιατί είναι επιρρεπή τα μάτια της για κάμποσο χρονικό διάστημα είπε η γιατρός. Τότε θα χρειαστεί εγχείριση. Τώρα προς το παρόν είναι ok.

Hello everybody!

περαστηκά να 'ναι.

ειναι παλιοκατάσταση, τα γνωρίζω απο 1ο χέρι διότι έπαθε η μάνα μου μερική αποκόλληση αμφιβληστροειδούς. εχει κανει 1 χειρουργείο κ 2 λειζερ. συν οτι τα χειρουργία μπορεί στο άμεσο μέλλον να προκαλέσουν καταρράχτη.

θέλει προσοχή , να μη σηκωνει βάρη (τπτ πάνω απο 3 κιλα) και κυρίως να μη σκύβει . αν θέλει να πιάσει οτιδήποτε είναι χαμηλά να κάθεται κάπου ή να ζητάει απο καποιον άλλο να το κάνει.

επίσης να προσέχει τους υδρατμούς πάνω απο κατσαρόλες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now