esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Καλημέρα. Νορντ τι έγινε τελικά με το σνοουμομπιλ που είπαμε να αγοράσουμε? Έχω βρει κι άλλη μια ευκαιρία, 720 άλογα φουλ κάρμπον. Δε σου λέω τελική καν, είναι έκπληξη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα mantleαδες!! Πολύ ομίχλη σήμερα!!! :hehe:

αν είμασταν κάποια χρόνια πίσω θα σου ανταπαντούσα με μια πολύ τετράγωνη καλημέρα nvidiaboy!

Καλημέρα. Νορντ τι έγινε τελικά με το σνοουμομπιλ που είπαμε να αγοράσουμε? Έχω βρει κι άλλη μια ευκαιρία, 720 άλογα φουλ κάρμπον. Δε σου λέω τελική καν, είναι έκπληξη...

320km? έλα λέγε! 720 άλογα stock εε? άρα αν υποθέσουμε ότι στα 720 βγάζει 320km και του κάνουμε ένα stage 1 upgrade(+40 άλογα), δεν θα βγάζει 380km? (βάση των δικών μου νουμέρων! τα οποία είναι πλασματικά)

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα κράζω! Και την intel και την nvidia και την amd και οτιδήποτε βγάζει κάτι που δεν δουλεύει σωστά! Αν αύριο μου κάνει νερά ένα παιχνίδι κ φταίει η nvidia πρώτος θα την κράξω! Όχι θα περιμένω 2 χρόνια για να φτιάξει η amd το mantle ας το ανακοινώσει σε 2 χρόνια που θα είναι έτοιμο..2 χρόνια 6 μήνες δεν με ενδιαφέρει..στην αναμονή κ στο "θα φτιάξει" έχω εγώ το πρόβλημα όχι αν είναι της amd η της nvidia..μακάρι να δώσει και το 45% στο rome 2 και θα πάρω amd κάρτα να παίζω με άλλα 20fps!

Link to comment
Share on other sites

Έχω που ταλαιπωρούμαι με έναν αισθητήρα Λάμδα στο Xantia εδώ και μια βδομάδα... Να δω πότε θα βγει άκρη.

Για πες κ άλλα να δω μπας και μάθω τίποτα που να σε βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

:hehe::hehe:ο VbuLLetiN για τα μπλε όλα!!

@venisk άκου να δεις τι παίζει. Μου άναβε ένα λαμπάκι μηχανής, οπότε το πάω στο service να δει στον εγκέφαλο τι είναι. Μας βγάζει "αισθητήρας οξυγόνου", οκ λέμε να παραγγείλουμε έναν λάμδα.Έρχεται ο καινούργιος και οι 2 φύσες που έχει είχαν διαφορετικό χρώμα από τις παλιές, οι καινούργιες μπλε-μαύρο, οι παλιές κόκκινο άσπρο. Κουμπώναν όμως κανονικά. Μας λέει αυτός από Αθήνα ότι είναι πιο καινούργιος αισθητήρας γι'αυτό. Τον βάζουμε πάνω, μετράμε καυσαέρια και ήταν αρκετά καλά. Το λαμπάκι όμως άναβε για μικρό διάστημα λίγων δευτερολέπτων και μετά έσβηνε πάλι. Το βάζουμε στον εγκέφαλο και έδειχνε τάση αισθητήρα λάμδα περίπου 450 mV. Οκ μπυ λέει ίσως πρέπει να δουλέψει λίγο, να ξεκαπνιστεί κτλ. Μετά από 2-3 μέρες πάω από εκεί και του λέω ότι παρατήρησα κάτι μπουκώματα κυρίως χαμηλά και το λαμπάκι συνέχιζε τα γίδια. Παίρνει τηλ αυτός κάτω και τελικά μας λένε ότι έστειλαν λάθος και ότι μας είχαν δώσει από 16ν ενώ εγώ έχω 8ν. Μου λέει αυτός 1-2 μέρες θα κάνει να πάω πάλι. Πήγα σήμερα να βγάλω τον 16ν και να βάλω τον 8ν όλα οκ το κουμπώνουμε, τσουκ πάλι το λαμπάκι... το κέρατό μου! Το βάζουμε εγκέφαλο και μας λέει τάση λάμδα 200mV... Τι να πω... Μετράει καυσαέρια με τον αισθητήρα κουμπωμένο στο Θεό!!! Ξεκουμπώνει τον αισθητήρα, τέρμα κάτω λες και έχω υβριδικό... Το λαμπάκι μόνιμα αναμμένο. Το θέμα είναι ότι αναβοσβήνει και το δικό μου λαμπάκι σιγά σιγά!

Link to comment
Share on other sites

Ρε 'σεις από χθες το πρωί, η αριστερή μου γνάθος στην μέσα μέσα πλευρά της αισθάνεται κάπως πρησμένη/μουδιασμένη. Φρονιμίτης ε; Ε ώρα του ήταν

Μεγάλη ταλαιπωρία..είναι να πέσεις στο λάθος γιατρό..όταν έβγαλα τους 2 αριστερούς έκανα μια εβδομαδα ν ξεπριστώ και έκανε κ ο παπάρας 1.5 ώρα κ όταν έβγαλα τους 2 δεξιούς μ πέρασε τ επόμενη μέρα κ έκανε ένα τέταρτο.. κανένας δεν είχε βγεί κ όλοι ήταν το ίδιο! Μην πέσεις σε λάθος χέρια!!

[MENTION=963]$@39@[/MENTION] Δλδ λάθος ανταλλακτικό από την αρχή κ μετά που βρήκες το δικό του πάλι τα ίδια..Μόνο έναν λάμδα έχει? Ο εγκέφαλος αρχίζει και τα φτύνει ε?

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Ρε 'σεις από χθες το πρωί, η αριστερή μου γνάθος στην μέσα μέσα πλευρά της αισθάνεται κάπως πρησμένη/μουδιασμένη. Φρονιμίτης ε; Ε ώρα του ήταν :hehe:

Σίγουρα είναι απο αυτό? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ναι έναν έχει. Το θέμα είναι γιατί με τον λάθος αισθητήρα είχε καλύτερα καυσαέρια απ'ότι με τον σωστό? Ο εγκέφαλος αρχίζει και τα παίζει? Ωχ... να ετοιμάζομαι σιγά σιγά? Και μόλις του έβαλα λάστιχα ρε γμτ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι έναν έχει. Το θέμα είναι γιατί με τον λάθος αισθητήρα είχε καλύτερα καυσαέρια απ'ότι με τον σωστό? Ο εγκέφαλος αρχίζει και τα παίζει? Ωχ... να ετοιμάζομαι σιγά σιγά? Και μόλις του έβαλα λάστιχα ρε γμτ...

Έτσι φαίνεται εφόσον έχεις βάλει το σωστό ανταλακτικό κ είσαι 100% σίγουρος γι αυτό μετά το πρόβλημα πάει εκεί..σου εύχομαι να έχεις βρει απλά λάθος ή ελαττωματικό ανταλλακτικό...μην το αποκλείσεις ότι μπορεί κ το καινούριο να είναι ελαττωματικό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now