esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

ο κολλητός μου ο nord δεν θα έγραφε για καυλιά και το ξέρεις πολύ καλά! Αν όμως υπήρχε περίπτωση να γράψει δεν ξέρω τι θα έκανα (και δεν θα κάτσω να σκεφτώ τι θα έκανα για κάποιο υποθετικό σενάριο)

Μπορεί να το βλέπω διαφορετικά όπως λες γιατί τον αντιπαθώ αλλά αυτό που βγαίνει προς τα έξω ξέρεις τι είναι? ότι το φόρουμ είναι μπάτε σκύλοι αλέστε!

Εγώ πάντως από την συμπεριφορά και χαλαρότητα του team είδα ότι το Kavleri είναι οκ!

Δεν σου κάνω επίθεση Βασίλη! Σου εκφράζω τις απόψεις μου για το θέμα που εσύ έθιξες.

Μπάτε σκύλοι αλέστε το HwBox?

Μήπως μπερδέυεσαι με άλλο forum που γράφεις?

Κατανοείς τι σημαίνει το μπάτε σκύλοι αλέστε?

Μήπως είναι και χάλια το forum επειδή δεν τον έχουμε κάνει ban και δεν σου έχουμε κάνει το χατήρι

αλλά κάθε φορά που γράφει κάνεις report και ζητάς ban?

Άμα έργαφα εγώ Kavleri θα ζητούσες ban μέσω Report?

Άσε τον Nord...πές για εμένα που μιλάω έτσι μερικές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Μπάτε σκύλοι αλέστε το HwBox?

Μήπως μπερδέυεσαι με άλλο forum που γράφεις?

Κατανοείς τι σημαίνει το μπάτε σκύλοι αλέστε?

Μήπως είναι και χάλια το forum επειδή δεν τον έχουμε κάνει ban και δεν σου έχουμε κάνει το χατήρι

αλλά κάθε φορά που γράφει κάνεις report και ζητάς ban?

Άμα έργαφα εγώ Kavleri θα ζητούσες ban μέσω Report?

Άσε τον Nord...πές για εμένα που μιλάω έτσι μερικές φορές.

λολ ρε μήπως είσαι λίγο υπερβολικός? Έχω κάνει 2 φορές report και το ξέρεις ... μια φορά ζήτησα ban.

Εγώ δεν στέκομαι στις λέξεις... στέκομαι στο νόημα που του seb ήταν προκλητικό και προσβλητικό. Μέχρι στιγμής δεν σε έχω δει προσβλητικό ή τουλάχιστον προσβλητικό προς εμένα.

Και στην τελική εσύ έθιξες ένα θέμα και τώρα μου την λες από πάνω επειδή δεν σου αρέσουν οι ειλικρινείς απαντήσεις μου...

Δεν χαρακτήρισα το box μπάτε σκύλοι αλέστε, πρόσεξε! Είπα ότι αυτό βγαίνει προς τα έξω εννοώντας αυτό βγαίνει προς τα έξω όταν τέτοιες συμπεριφορές αφήνονται απείραχτες!

Και στην τελική δεν καταλαβαίνω την επιθετικότητα σου?

Link to comment
Share on other sites

λολ ρε μήπως είσαι λίγο υπερβολικός? Έχω κάνει 2 φορές report και το ξέρεις ... μια φορά ζήτησα ban.

Εγώ δεν στέκομαι στις λέξεις... στέκομαι στο νόημα που του seb ήταν προκλητικό και προσβλητικό. Μέχρι στιγμής δεν σε έχω δει προσβλητικό ή τουλάχιστον προσβλητικό προς εμένα.

Και στην τελική εσύ έθιξες ένα θέμα και τώρα μου την λες από πάνω επειδή δεν σου αρέσουν οι ειλικρινείς απαντήσεις μου...

Δεν χαρακτήρισα το box μπάτε σκύλοι αλέστε, πρόσεξε! Είπα ότι αυτό βγαίνει προς τα έξω εννοώντας αυτό βγαίνει προς τα έξω όταν τέτοιες συμπεριφορές αφήνονται απείραχτες!

Και στην τελική δεν καταλαβαίνω την επιθετικότητα σου?

Σου γράφω και είμαι απόλυτα ήρεμος. Υπερβολικό δεν θα με έλεγα.

Δεν σου κάνω επίθεση ούτε έχω επιθετικότητα. Δεν καταλαβαίνω γιατι το παίρνεις έτσι.

Σου έθεσα απλά κάποια ερωτήματα. Τα οποία δεν μου τα απαντάς ή τα αποφευγεις ή μου απαντάς άλλα πράγματα.

Σου εκφράζω τις απόψεις μου όπως και εσύ τις δικές σου.

Στο κάτω κάτω σε ξέρω προσωπικά και εάν ήθελα να σε βρίσω ή να στην πώ θα σε καλούσα στο τηλέφωνο.

Πιστευω το καταλαβαίνεις και το δέχεσαι μετά απο τόσα χρόνια. Όπως το καταλαβαίνω

και το δέχομαι και εγώ για σένα πως δεν έχουμε την απλή forumίστικη σχέση αλλά

έχουμε κάτι παραπάνω.

Μήπως εσένα δεν σου αρέσουν οι ερωτήσεις μου γιατί καταλήγουν στο ότι έχεις θέμα με τον Seb

και όχι με αυτά που λέει?

Όταν λές πως αυτό βγαίνει προς τα έξω, σημαίνει πως χαρακτηρίζεται/εις το box ώς μπάτε σκύλοι αλλέστε.

Μόνο εγώ το λαμβάνω έτσι?

Μην πάιξουμε το "Πίσω από τις λέξεις, κρύβεται ο Αλέξης" και ανακυκλώνουμε αυτά που λέμε μέχρι

να μου πέις στο τέλος μετά απο πολλές διευκρινήσεις και αλλαγές "Είδες, τα ίδια λέγαμε αλλά αλλιώς".

Link to comment
Share on other sites

Ωραία χαίρομαι που αυτό που κάνουμε δεν είναι αντιπαράθεση!

Λοιπόν για το μπάτε σκύλοι αλέστε να στο θέσω διαφορετικά. Σε καμία περίπτωση δεν θα πρόσβαλα το box δημόσια ούτε prive για διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης. Επίσης λέγοντας αυτή την φράση εννοώ ότι αφήνοντας κάποιες συμπεριφορές μην κολλάς απαραίτητα στα kavleria και τα λοιπά και όχι μόνο στον seb, εμένα μου βγάζει όλο αυτό ότι δίνεται μια "χάρη" και περνάει στο ντούκου, εξού και το μπάτε σκύλοι αλέστε - δλδ ότι μπαίνει ο καθένας, γράφει ότι του κατέβει που ομολογουμένως ενοχλεί και μένει έτσι! αυτό εννοούσα - παραπάνω δεν το εξηγώ, αν ακόμα καταλαβαίνεις ότι χαρακτήρισα όλο το φόρουμ έτσι πραγματικά δεν μπορώ να γράψω κάτι άλλο και με συγχωρείς αν δεν καταλαβαίνεις πως το εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία χαίρομαι που αυτό που κάνουμε δεν είναι αντιπαράθεση!

Λοιπόν για το μπάτε σκύλοι αλέστε να στο θέσω διαφορετικά. Σε καμία περίπτωση δεν θα πρόσβαλα το box δημόσια ούτε prive για διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης. Επίσης λέγοντας αυτή την φράση εννοώ ότι αφήνοντας κάποιες συμπεριφορές μην κολλάς απαραίτητα στα kavleria και τα λοιπά και όχι μόνο στον seb, εμένα μου βγάζει όλο αυτό ότι δίνεται μια "χάρη" και περνάει στο ντούκου, εξού και το μπάτε σκύλοι αλέστε - δλδ ότι μπαίνει ο καθένας, γράφει ότι του κατέβει που ομολογουμένως ενοχλεί και μένει έτσι! αυτό εννοούσα - παραπάνω δεν το εξηγώ, αν ακόμα καταλαβαίνεις ότι χαρακτήρισα όλο το φόρουμ έτσι πραγματικά δεν μπορώ να γράψω κάτι άλλο και με συγχωρείς αν δεν καταλαβαίνεις πως το εννοώ.

Ρε Πάνο, δεν δίνουμε καμία "χάρη" σε κανέναν. Εάν δίναμε, θα τον είχαμε banάρει τον Seb για "χάρη" δική σου

που και σε ξέρουμε όλοι προσωπικά και ήσουν και στην ομάδα παλαιότερα.

Εάν σε πειράζει που ειρωνέυεται την AMD και εάν εμένα με πειράζει που ο venisk ειρωνέυτεται την Apple

και τους βρίσκεις αυτούς λόγους για ban τότε δεν ξέρω τι να σου πω.

Το να ειρωνευτεί είναι ανθρώπινο, το να στην πεί πάλι είναι ανθρώπινο, το να χλευάσει μια εταιρία

είναι καθημερινό φαινόμενο όχι μόνο εδώ αλλά σε όλα τα μήκη και πλάτη του πλανήτη.

Το ότι είμαστε επιεικής με τέτοια πράγματα, είναι επειδή δεν δημιουργούν πρόβλημα, όπως δεν είναι ωραίο

να γράφεις "γτπ" αλλά δεν δημιουργείς κάπου πρόβλημα και το αφήνουμε να περάσει.

Αυτό για το ότι ο καθένας γράφει ότι του κατέβει...όταν εσύ έμπαινες για μια περίοδο και trollάρες

μαζί με τον Nord σε ότι θέμα βρίσκατε και γράφατε όχι απλά ότι σας κατέβει αλλά ότι σας

κατέβαινε στο μυαλό σας για πλάκα και δεν σας λέγαμε τίποτα...τότε δεν σε ενοχλούσε?

Τώρα βρήκες πως σε ενοχλέι?

Είμαστε επιεικής μέχρι εκεί που τα λεγόμενα σας/μας δεν ενοχλούν τους άλλους.

Αλλά μην εθελοτυφλέις ώπου σε βολευει και βγάζεις μαχαίρια ώπου χαλίεσαι.

Έχουμε τα ίδια μέτρα και σταθμά για όλους όπως έχει δείξει η ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Πάνο, δεν δίνουμε καμία "χάρη" σε κανέναν. Εάν δίναμε, θα τον είχαμε banάρει τον Seb για "χάρη" δική σου

που και σε ξέρουμε όλοι προσωπικά και ήσουν και στην ομάδα παλαιότερα.

Εάν σε πειράζει που ειρωνέυεται την AMD και εάν εμένα με πειράζει που ο venisk ειρωνέυτεται την Apple

και τους βρίσκεις αυτούς λόγους για ban τότε δεν ξέρω τι να σου πω.

Το να ειρωνευτεί είναι ανθρώπινο, το να στην πεί πάλι είναι ανθρώπινο, το να χλευάσει μια εταιρία

είναι καθημερινό φαινόμενο όχι μόνο εδώ αλλά σε όλα τα μήκη και πλάτη του πλανήτη.

Το ότι είμαστε επιεικής με τέτοια πράγματα, είναι επειδή δεν δημιουργούν πρόβλημα, όπως δεν είναι ωραίο

να γράφεις "γτπ" αλλά δεν δημιουργείς κάπου πρόβλημα και το αφήνουμε να περάσει.

Αυτό για το ότι ο καθένας γράφει ότι του κατέβει...όταν εσύ έμπαινες για μια περίοδο και trollάρες

μαζί με τον Nord σε ότι θέμα βρίσκατε και γράφατε όχι απλά ότι σας κατέβει αλλά ότι σας

κατέβαινε στο μυαλό σας για πλάκα και δεν σας λέγαμε τίποτα...τότε δεν σε ενοχλούσε?

Τώρα βρήκες πως σε ενοχλέι?

Είμαστε επιεικής μέχρι εκεί που τα λεγόμενα σας/μας δεν ενοχλούν τους άλλους.

Αλλά μην εθελοτυφλέις ώπου σε βολευει και βγάζεις μαχαίρια ώπου χαλίεσαι.

Έχουμε τα ίδια μέτρα και σταθμά για όλους όπως έχει δείξει η ιστορία.

Ρε Bill αυτό που λες για εμένα και τον Nord γίνεται από την πρώτη μέρα που άνοιξε το box. Το κάνουν όλοι και όταν λέω όλοι εννοώ και τα παιδιά της ομάδας. Επίσης άλλο το τρολλιν άλλο τα προσβλητικά (και αόριστα αν θες) προς συγκεκριμένη μερίδα χρηστών!

μην με κάνεις να ψάξω το φόρουμ για να σου αποδείξω κάτι που ξέρεις ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Bill αυτό που λες για εμένα και τον Nord γίνεται από την πρώτη μέρα που άνοιξε το box. Το κάνουν όλοι και όταν λέω όλοι εννοώ και τα παιδιά της ομάδας. Επίσης άλλο το τρολλιν άλλο τα προσβλητικά (και αόριστα αν θες) προς συγκεκριμένη μερίδα χρηστών!

μην με κάνεις να ψάξω το φόρουμ για να σου αποδείξω κάτι που ξέρεις ήδη.

Και επειδή γίνεται από την πρώτη μέρα τι?

Αυτό σημαίνει πως εσύ μπορείς να κάνεις την εικόνα του forum όπως λές αλλά οι άλλοι που δεν το κάνανε

από την πρώτη ημέρα πρέπει να τους δέσουμε?

Συγκεκριμένα για τον Seb δεν μπορώ να πώ κάτι. Δεν έχει προσβάλει ποτέ κανέναν απλά οι δηλώσεις του

είναι πάντα ειρωνικές προς την AMD. Παρ'όλα αυτά είναι αόριστες.

Εάν μου έλεγες για εμένα πως προσβάλω ή μιλάω ειδικά και όχι γενικά θα το δεχόμουν πιο έυκολα.

Εάν εσύ ανήκεις στην μερίδα χρηστών της AMD και σε πειράζουν αυτά που λέει, και εάν εγώ ανήκω

στην μερίδα χρηστών που έχουν Apple και με ενοχλέι...δεν μπορώ να το φιμώσω.

Forum είμαστε. Αυτή είναι η χρήση των forum.

Νιώθω πως ώρες ώρες αναμένεις διαφορετική αντιμετώπιση επειδή μας ξέρεις.

Σε αυτή την περίπτωση θα είμασταν μπάτε σκύλοι αλλέστε.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή γίνεται από την πρώτη μέρα τι?

Αυτό σημαίνει πως εσύ μπορείς να κάνεις την εικόνα του forum όπως λές αλλά οι άλλοι που δεν το κάνανε

από την πρώτη ημέρα πρέπει να τους δέσουμε?

Συγκεκριμένα για τον Seb δεν μπορώ να πώ κάτι. Δεν έχει προσβάλει ποτέ κανέναν απλά οι δηλώσεις του

είναι πάντα ειρωνικές προς την AMD. Παρ'όλα αυτά είναι αόριστες.

Εάν μου έλεγες για εμένα πως προσβάλω ή μιλάω ειδικά και όχι γενικά θα το δεχόμουν πιο έυκολα.

Εάν εσύ ανήκεις στην μερίδα χρηστών της AMD και σε πειράζουν αυτά που λέει, και εάν εγώ ανήκω

στην μερίδα χρηστών που έχουν Apple και με ενοχλέι...δεν μπορώ να το φιμώσω.

Forum είμαστε. Αυτή είναι η χρήση των forum.

Νιώθω πως ώρες ώρες αναμένεις διαφορετική αντιμετώπιση επειδή μας ξέρεις.

Σε αυτή την περίπτωση θα είμασταν μπάτε σκύλοι αλλέστε.

είπα να μην το συνεχίσω γτ δεν θέλω να χαλάσουμε τις καρδιές μας αλλά

τα kavleria δεν ήταν προσβλητικά? η 2η φορά δεν ήταν ακόμα πιο αλαζωνική εφόσον έχει γίνει ήδη σύσταση από administrator? άλλο να γράφεις η αμδ τον πίνει ας πούμε και άλλο να γράφεις όσοι έχουν amd είναι ζώα...

όπως και να έχει im out από την συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

είπα να μην το συνεχίσω γτ δεν θέλω να χαλάσουμε τις καρδιές μας αλλά

τα kavleria δεν ήταν προσβλητικά? η 2η φορά δεν ήταν ακόμα πιο αλαζωνική εφόσον έχει γίνει ήδη σύσταση από administrator? άλλο να γράφεις η αμδ τον πίνει ας πούμε και άλλο να γράφεις όσοι έχουν amd είναι ζώα...

όπως και να έχει im out από την συζήτηση.

Βρέ δεν χαλάμε τις καρδιές μας!

Γιατί πάντα σε σοβαρές συζητήσεις πρέπει να ειπωθεί αυτή η ατάκα?

Μην είσαι out από αυτήν την συζήτηση, να είσαι in.

Τα kavleria δεν είναι προσβλητικό...imo είναι απλά αστείο! Ακόμα και τώρα που το διαβάζω γελάω.

ή 2η φορά δεν ηταν αλλαζωνική...αλλά μας έγραψε εκεί που δεν πιάνει μελάνι εφόσον είχε γίνει σύσταση...πράγμα

το οποίο το έχουν κάνει όλοι και πάλι οι admin απαντάνε και προτρέπουν ήρεμα να πέσουν οι τόνοι.

Ναι, δεν είναι ότι πιο ευχάριστω να σε γράφουν, αλλά από την άλλη δεν θέλουμε να αρχίσουμε τα ban

για να βάλετε μυαλό.

Συμφωνώ πως το η AMD τον πίνει έιναι οκ αλλά το όσοι έχουν AMD είναι ζώα δεν είναι...εάν σου έλεγε

όμως Εισαι ζώο...θα έτρωγε ban για τρόπους.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχε ζέστη. Έκανα κάτι δουλειές. Ίδρωσα πολύ. Πήγα σπίτι και έκανα ένα μπανάκι. Μην σπάζεστε με το Seb. Έτσι μιλάει. Είναι πολύ εκδηλωτικός γενικά και από κοντά να τον δεις. Αφού παραλίγο να με πείσει να αγοράσω καπαρτίνα για να αγοράσω Note να το βάζω στην εσωτερική τσέπη :hehe: ευτυχώς ήρθε ο Νορντ να με τραβήξει και να με σώσει την τελευταία στιγμή!!

Link to comment
Share on other sites

πριν μερικά ποστ μου είπες πως η λέξη kavleri για σένα δεν είναι οκ! τώρα πως σου φαίνεται αστείο?

Ρε Παναώτη γιατί θέλεις να παίξεις με τις έννοιες και τις λέξεις?

Η λέξη kavleri δεν είναι οκ για εμένα όπως δεν έιναι οκ και οι υπόλοιπες βρισιές που τις γράφουμε διαφορετικά

πχ θα σε μαμήσω, μ@λ@κας κτλ κτλ κτλ.

Αυτούσια σαν λέξη μου φαίνεται αστεία. Όπως και η λέξη σούτσος και όπως και άλλες λέξεις που αλλάζει

το νόημα τους και η σημασία τους όταν αλλάζεις ένα γράμμα κτλ.

Ποιο ακριβώς είναι το αληθινό σου πρόβλημα? Μίλα μου ευθέως.

Το πρόσβλημα σου έιναι οι λέξεις, οι προσβολές ή ο τρόπος του Seb ή ο ίδιος ο Seb?

Δηλαδή όταν το κάνουν άλλοι ή εσύ είναι οκ αλλά όταν το κάνει ο Seb δεν είναι οκ?

Όλοι έχουμε μέλη που συμπαθούμε για τον α ή β λόγο και έχουμε και μέλη που όταν

διαβάζουμε απάντηση τους μας σηκώνεται η τρίχα είτε είναι σωστά αυτά που λέει είτε λάθος είτε

συμφωνούμε είτε διαφωνούμε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now