esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Πως και έτσι, δεν πουλάνε καλά στην Ελλάδα; :hmmm:

Τέλος πάντως έχουμε και την ocz και την crucial..

Πουλάνε...παντού πουλάνε...πετάνε όμως τα λεφτά του μάρκετινγκ επάνω σε όλα τους τα προϊόντα

για να βγουν φτηνά σε τιμή μιας και είναι ακριβά...οπότε μόλις έπεσε η κερδοφορία...κόψανε

τα μοντέλα στα κινητά....κόβουνε και ότι άλλο είναι πολύ μικρό γι'αυτούς! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις τώρα; Δικαιολογία ψάχνουν για να γεμίσουν οι ταβέρνες ή να φύγουν τριήμερο στο χωριό να μαζώξουν τις ελιές :hehe:

γουσταρω ρακες παντως!

btw επικη η συζητηση με τον γκοστ. ελιωσα!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

απλα τον λογο αργιας δε καταλαβα, anyway.

Δεν είναι μόνο στα Χανιά αυτό και η Πάτρα έχει αργία και το Ηράκλειο και άλλες όταν γιορτάζουν οι Μητροπόλεις τους..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο στα Χανιά αυτό και η Πάτρα έχει αργία και το Ηράκλειο και άλλες όταν γιορτάζουν οι Μητροπόλεις τους..

Ναι ναι...γιορτάζει ο Άγιος Φραπές και εσείς ξεκουράζεστε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες σε όλους, ακροαστικά και λοίμωξη αναπνευστικού από Παρασκευή, αλλά ηθικόν ακμαιότατον! Χθες και σήμερα είμαι πολύ καλύτερα, μέχρι το Σουκού θα έχω γιάνει :D

ΣαββατοκυριακοΔευτέρα μαζώξαμε τις ελιές - τίποτα καλύτερο από το να σε πονάει όλο σου το σώμα από τα ακροαστικά και να μαζεύεις :hehe: Πήγαν σχετικά καλά όμως. + ότι ο πατέρας μου δεν μπορούσε να βοηθήσει λόγω του ότι είχε σπάσει ένα του σπόνδυλο ~2 μήνες πριν και για 1 μήνα ακόμα πρέπει να προσέχει. Οπότε έδωσα ρεσιτάλ με τον bro, τις ξεπετάξαμε. Δευτέρα βράδυ στο ελαιουργείο, κλασικό άραγμα μέχρι να βγει το λάδι, τσικουδιές, ψωμάκι παπάρα στο αγγουρόλαδο και τα συναφή. Έτσι κουρασμένος/άρρωστος που τις βάρεσα, με βάρεσαν κατακούτελα και κοιμήθηκα σαν το πουλάκι μετά :hehe:

Από τη Πέμπτη έχουμε κατάληψη @ university και θα συνεχιστεί τελικά μέχρι την Τετάρτη. Τα παιδιά έχουν σοβαρά αιτήματα λέμε, διεκδικούν καλύτερους μισθούς. Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι αυτοί που το έκλεισαν δεν έχουν δουλέψει ποτέ τους, δεν ξέρουν τι πάει να πει δουλειά, αλλά κατά τ' άλλα πηγαίνουν κόντρα στο κατεστημένο. Δεν θα πάρουν πτυχίο κάποια στιγμή; Θα πάρουν. Δεν θα πιάσουν κάπου δουλειά; Θα πιάσουν. Τότε να δω τι κατάληψη θα κάνουν και πόσο μα πόσο γρήγορα θα φάνε μια απόλυση χωρίς να ξέρουν από που τους ήρθε :hehe:

Γιωργάκη.......περαστικά βρε...εγω δεν εχω πάει για ελιές ακόμα. :coffeetime:

Link to comment
Share on other sites

δεν θα έρθω κρητη ρε....

άμα δεις την μπουνιά να σου έρχεται και ξυπνήσεις χωρίς pc μετά δεν θα φταίω :hehe:

μου γ@μ@ας την ψυχολογία όποτε παίρνεις κάτι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] επειδή τα έσβησες από ότι είδα και ίσως δεν πρόλαβα να τα δω όλα - που δεν με πειράζει για να πω και την αλήθεια.

Θα σου πω αυτά.

Είδες ότι προσπάθησα να φανώ συγκαταβατικός και να δώσω τόπο στην οργή αλλά δεν.

Επίσης ρε φίλε, θα σου εξομολογηθώ ότι σαν παιδί πρέπει να είσαι γαμώ τα παιδιά και σε συμπαθώ. Πρέπει να είσαι πολύ πιο εγωιστής και ισχυρογνώμων από μένα και αυτό δεν είναι πάντα καλό.

Ο τομέας όμως που σου βγάζω το καπέλο είναι το πως διαχειρίζεσαι τον γραπτό λόγο. Επειδή λοιπόν τον διαχειρίζεσαι καλύτερα από μένα, γεγονός που είναι αποδεκτό, τα κατάφερες έπειτα από πολλές κολοτούμπες και πέρασε το δικό σου και φάνηκα ο κακός της υπόθεσης.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει, αν εσύ νιώθεις καλά κάντο. Παύω να ασχολούμαι.

Αλλά άσε μου αν θες να σου δώσω 1 συμβουλή που θα έδινα και σε φίλο μου. Μην είσαι τόσο εγωιστής, (είμαι και εγώ και δεν μου βγαίνει σχεδόν πουθενά σε καλό). αυτά τα λίγα, να σαι καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να σας βγάλουμε εσάς τους δύο μια μέρα μαζί σε ταβέρνα και να σας μεθύσουμε... :P

είχαμε πάει πριν 2-3 χρόνια με πολλά ακόμα παιδιά αλλά δεν έτυχε να πιούμε.

Link to comment
Share on other sites

αλλά δεν έτυχε να πιούμε.

Κάτι τέτοια εδώ με τους Πολωνούς μου ακούγονται πολύ οξύμωρα.. Εδώ βγαίνουν για να πιούνε! Καλά, και μέσα αμα στο σπίτι με παρέα, πάλι πίνουν. Βασικά.. παντού κ πάντα πίνουν! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now