esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Στην Ελλάδα έχουμε ταινίες για ν στέλνουμε δέματα..μέχρι εκεί φτάνουμε..άντε να κρατάνε κ κανα τζάμι που χει σπάσει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

S:\Temp\svchost.exe με περιεχόμενο BitCoin Miner...

Καλώς τα δέχθηκα...

Και δε βγαίνει με τίποτα το ρημάδι...

:rant:

Και το χειρότερο, δεν ξέρω πως το τσίμπισα, αφού γενικά δε βάζω πράγματα στο pc μου, εκτός από συγκεκριμένα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....! Γελάω με την καταστροφολογία του Λουκά και του Νίκου και ότι πάντα στο τέλος βάζουν και το κερασάκι "Ελλάδα".

:hehe:

Τι λέει? Όλοι καλά? Εδώ έχει 30+C και 80%+ Υγρασία!

Ο Σόφος έχει χαλάσει γενικά...με 3-4 μπύρες βγαίνει off. :hehe:

Σας ετοιμάζω photos με booth babes αγόρια μου! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Booth Babies μας υποσχεθήκαν και τίποτα τρεις μέρες τώρα. Έχει ξεβάψει και το F5 από τα τόσα πατήματα... :$..

Ο [MENTION=2195]MetallicGR[/MENTION] θα φταίει που έχει τις ειδήσεις/φώτος και δεν τις ανεβάζει. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Με τι έγινε η διάγνωση?

Αρχικά με εμένα... Σερνόταν το PC. Ανοίγω task manager, κάνω sort με CPU Usage και βλέπω ένα svchost.exe να έχει το 50%. Στην αρχή δε δίνω σημασία, λέω κάτι κόλλησε, αλλά μετά παρατηρώ το path, που ήταν στο Temp και όχι system32. Κάνω end process tree, σβήνω το αρχείο και reboot. Πάλι εκεί. Μετά έτρεξα το MalwareBytes το οποίο το βρίσκει μεν, αλλά μόνο το αρχείο, δε βρίσκει πως εγκαθίσταται. Έψαξα να βρω πως βγαίνει και είναι ολόκληρη διαδικασία με 4 διαφορετικά προγράμματα.

Svchost.exe virus - Microsoft Community

Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Wizard όλα σε σένα

Πάρε κ συ Mac σαν τον @Trabakoulas

Βασικά είμαι χωρίς AV εδώ και 10 χρόνια κι είναι η πρώτη φορά που κολλάω κάτι. Έχετε όμως το νου σας, γιατί αν δεις τα θέματα που υπάρχουν είναι από 17 Απριλίου και μετά, που σημαίνει ότι είναι καινούριο.

Αυτό που μου τη δίνει, είναι πως δεν ξέρω πως μπήκε, άρα δε μπορώ να προστατευτώ ώστε να μη μπει ξανά και φυσικά ούτε να σας πω τι να προσέξετε.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είμαι χωρίς AV εδώ και 10 χρόνια κι είναι η πρώτη φορά που κολλάω κάτι.

Αυτό το διάβαζα κάποια φάση και στο lab σιγά ρε hackers που καταλαβαίνετε κ πότε κολλάτε ιό χωρίς antivirus!!! Λέγε εσύ τον έφτιαξες τον ιό και έχει σχέση με το battlefield? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διάβαζα κάποια φάση και στο lab σιγά ρε hackers που καταλαβαίνετε κ πότε κολλάτε ιό χωρίς antivirus!!! Λέγε εσύ τον έφτιαξες τον ιό και έχει σχέση με το battlefield?

Δεν καταλαβαίνω πότε κολλάω, απλά με 30+ χρόνια εμπειρίας, μπορώ να προσέχω αρκετά και δε χρειάζομαι ένα εργαλείο που παρακολουθεί όλες μου τις κινήσεις ανά πάσα στιγμή και με εμποδίζει πολλές φορές στο να βρω τυχόν προβλήματα. Χώρια τις συνδρομές που πρέπει να πληρώνω.

Όσον αφορά στο συγκεκριμένο, μακάρι να είχα τις γνώσεις να φτιάξω κάτι τέτοιο, αλλά δεν. Όμως, εδώ φταις κι εσύ, γιατί από τότε που μου είπες να πάρω nVidia, όχι μόνο δε λύθηκαν τα προβλήματά μου με το sleep, αλλά κολλάω και BitCoin Miners που ψάχνουν για nVidia που είναι πιό αποδοτικές :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πότε κολλάω, απλά με 30+ χρόνια εμπειρίας, μπορώ να προσέχω αρκετά και δε χρειάζομαι ένα εργαλείο που παρακολουθεί όλες μου τις κινήσεις ανά πάσα στιγμή και με εμποδίζει πολλές φορές στο να βρω τυχόν προβλήματα. Χώρια τις συνδρομές που πρέπει να πληρώνω.

Ακριβώς δεν καταλαβαίνεις πότε κολλάς ούτε εσύ ούτε κανένας μας δυστυχώς! Άλλωστε τα pc μας είναι τόσο δυνατά που δεν χάνεις και τίποτα σε επιδόσεις, δεν είναι καλύτερα να σε παρακολουθεί το antivirus από έναν βλάκα που προσπαθεί να χαλάσει το pc σου?

Όσον αφορά στο συγκεκριμένο, μακάρι να είχα τις γνώσεις να φτιάξω κάτι τέτοιο, αλλά δεν. Όμως, εδώ φταις κι εσύ, γιατί από τότε που μου είπες να πάρω nVidia, όχι μόνο δε λύθηκαν τα προβλήματά μου με το sleep, αλλά κολλάω και BitCoin Miners που ψάχνουν για nVidia που είναι πιό αποδοτικές

:hehe: :hehe: ένα πλεονέκτημα είχαν οι άτι στο bitcoin και το χάσανε κ αυτό? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now