esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Καλημέρες!

[MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] τις βενζίνες που θα κάψεις με το θηρίο να τις ζητήσεις πίσω!

Χεχεχεχεχε

Πρέπει να καεί σαν τρελό αυτό εεεε;

Sent from my iPhone 6S 

17/19lt/100 το πάω :hehe:

Καλά είναι :hehe:

Καλησπέρα niggahs!

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο όχημα (από τα "γήινα" έστω) για να κάνεις ρεκόρ κατανάλωσης είναι τα παλιά 4.6 Range στην πόλη. Αν το πηγαίνεις γκάζι φρένο, 30lt/100 χωρίς καν να ιδρώσεις.

"'Η θα το πουλήσω ή επιτεθώ στο Κουβέιτ" που έλεγε ένας φίλος :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο όχημα (από τα "γήινα" έστω) για να κάνεις ρεκόρ κατανάλωσης είναι τα παλιά 4.6 Range στην πόλη. Αν το πηγαίνεις γκάζι φρένο, 30lt/100 χωρίς καν να ιδρώσεις.

"'Η θα το πουλήσω ή επιτεθώ στο Κουβέιτ" που έλεγε ένας φίλος :hehe:

Πόσο παλιά? :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

Αρχές της δεύτερης γενιάς δεν έμπαινε ο 4.6; ~1998 κάτι τέτοιο, με το 4τάχυτο το αυτόματο το HSE.

edit: Ναι, επίσημα 22.9 l/100 urban :hehe:

Εγώ ψήνω ένα τέτοιο πάντως με υγραέριο

Μεταχειρισμένα Land Rover Range Rover Sport Αυτοκινητα - πώληση, 2009 εως 2012 - Car.gr

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά κάνεις γιατί τα δίνουν τσάμπα! ΚΑΜΙΑ σχέση τα δεύτερης γενιάς με τα τρίτης ;)

Βασικά μου αρέσει πάρα πολύ, στο Α1 πραγματικά δεν χωράω - μερικές φορές θέλω να φέρω πράγματα από το σπίτι στο γραφείο ή vice versa και το κάνω σε 5 δρομολόγια και γενικά βολέυει. Μικρό για κάθε ημέρα έχω και δεν αλλάζει.

Του πετάς και ένα υγραέριο και ησυχάζεις!

Μετά μένει μόνο να ψηλώσω το ταβάνι στο πάρκινγκ για να χωράω. :hehe:

εκανες αμαν να μην τα σκας στα βενζιναδικα και τωρα σε τρωει παλι ο πωλος σου? :hehe:

Εντάξει, δεν έκανα ακριβώς αμάν για τα βενζινάδικα αλλά για πολλούς άλλους λόγους.

Το βενζινάδικο άμα πηγαίνεις μπάλα φούρκα το πλερώνεις!

Τώρα έχω ηρεμήσει πάλι και σκέφτομαι καθαρά. :hehe:

Το θεωρώ δεδομένο πως σε κάποια φάση θα πάρω μεγάλο αμάξι.

Μεγαλώνουμε Άνέστη, δεν είμαι πλέον 17 που με γνώρισες.

Είμαι κοντά 30.

Οικογένεια, παιδιά, που τα πάς αυτά? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

1. Τώρα έχω ηρεμήσει πάλι και σκέφτομαι καθαρά. :hehe:

Το θεωρώ δεδομένο πως σε κάποια φάση θα πάρω μεγάλο αμάξι.

Μεγαλώνουμε Άνέστη, δεν είμαι πλέον 17 που με γνώρισες.

2. Είμαι κοντά 30.

Οικογένεια, παιδιά, που τα πάς αυτά? :hehe:

1. :)...

2. :)..., μπάρμπας. Πάρε Volvo station wagon.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μου αρέσει πάρα πολύ, στο Α1 πραγματικά δεν χωράω - μερικές φορές θέλω να φέρω πράγματα από το σπίτι στο γραφείο ή vice versa και το κάνω σε 5 δρομολόγια και γενικά βολέυει. Μικρό για κάθε ημέρα έχω και δεν αλλάζει.

Του πετάς και ένα υγραέριο και ησυχάζεις!

Μετά μένει μόνο να ψηλώσω το ταβάνι στο πάρκινγκ για να χωράω. :hehe:

Για εκδρομές, χιόνια, γερές αποστάσεις, εκτελούνται μεταφοραί, ταξίδια κτλ είναι super επιλογή! 140άρες με ησυχία μέσα σχετικά ok καταναλώσεις μέχρι εκείνες τις ταχύτητες. Τα αέρια δεν ξέρω αν τα συμπαθεί, ψαξ' το, πάντως ανταλλακτικά βρίσκεις παραδόξως τα πάντα και με ok τιμές, γιατί @ UK αυτά είναι τα "Corolla" τους και παίζει πράμα από σπασμένα / κομμένα / aftermarket. Σε αυτό υπερέχει τέρμα σε σχέση με το άλλο batmobile, το G Class.

Αν βρεις ένα καθαρό στις χρονιές που κοιτάζεις σε καλή τιμή και μπορείς να χωνέψεις τα τέλη, είναι τούμπανο επιλογή ειδικά για κάποιον που έχει και μικρό. Και επειδή έχουν πατώσει, δεν χάνεις και άπειρα χρήματα σε μεταπωλητική. Γενικά αν χωνέψεις το θέμα τέλη (ή κάνεις καμιά πατέντα με ξένες πινακίδες) παίρνεις τρελά αυτοκίνητα σε τιμές για γέλια. Με κάτω από 18k πήρε γνωστός μου S class του '06! Που μπορεί να σιχαίνομαι κάπως το brand και ο [MENTION=730]jax7480[/MENTION] να φωνάζει στην οθόνη του "Boooohhh! A8 ρεεεEEE!" ( :hehe: ) αλλά η πραγματικότητα είναι ότι υπάρχουν καινούργια αυτοκίνητα του 2015 των 100k ευρώ+ που δεν ταξιδεύουν όπως μια S class του '06.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτά μ'αρέσουν φίλοC!

Βγαίνουν και σε Polestar?

Βγαίνουν, αλλά πιο πολύ είναι σαν επίπεδο εξοπλισμού με ελάχιστα παραπάνω άλογα. Για την ώρα. Γιατί λέει η Volvo εξαγόρασε την Polestar για να την κάνει κάτι σαν τις amg, m, quattro κ.τ.λ. λέμε τώρα. Οπότε ίσως στο μέλλον.

Αλλά εγώ σκεφτόμουν ένα μώβ κουτάτο Volvo.

Κάπως έτσι, τώρα που μεγάλωσες και δεν είναι τα άλλα για εσένα όπως λες. :shifty:

VolvoJakes21fixedS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει παλιώσει, αλλά ο 2,5Τ έβγαινε μέχρι πριν 1-2-3 χρόνια (και με two stage turbo υπό προϋποθέσεις) οπότε οποιαδήποτε station wagon εκδοχή υπάρχει, κάνει. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Για εκδρομές, χιόνια, γερές αποστάσεις, εκτελούνται μεταφοραί, ταξίδια κτλ είναι super επιλογή! 140άρες με ησυχία μέσα σχετικά ok καταναλώσεις μέχρι εκείνες τις ταχύτητες. Τα αέρια δεν ξέρω αν τα συμπαθεί, ψαξ' το, πάντως ανταλλακτικά βρίσκεις παραδόξως τα πάντα και με ok τιμές, γιατί @ UK αυτά είναι τα "Corolla" τους και παίζει πράμα από σπασμένα / κομμένα / aftermarket. Σε αυτό υπερέχει τέρμα σε σχέση με το άλλο batmobile, το G Class.

Αν βρεις ένα καθαρό στις χρονιές που κοιτάζεις σε καλή τιμή και μπορείς να χωνέψεις τα τέλη, είναι τούμπανο επιλογή ειδικά για κάποιον που έχει και μικρό. Και επειδή έχουν πατώσει, δεν χάνεις και άπειρα χρήματα σε μεταπωλητική. Γενικά αν χωνέψεις το θέμα τέλη (ή κάνεις καμιά πατέντα με ξένες πινακίδες) παίρνεις τρελά αυτοκίνητα σε τιμές για γέλια. Με κάτω από 18k πήρε γνωστός μου S class του '06! Που μπορεί να σιχαίνομαι κάπως το brand και ο [MENTION=730]jax7480[/MENTION] να φωνάζει στην οθόνη του "Boooohhh! A8 ρεεεEEE!" ( :hehe: ) αλλά η πραγματικότητα είναι ότι υπάρχουν καινούργια αυτοκίνητα του 2015 των 100k ευρώ+ που δεν ταξιδεύουν όπως μια S class του '06.

G Class...το επόμενο μετά το RRSport :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μολις ειπες πηρε φιλος μου cls 350 του 06 15Κ τιποτα. ο πατερας του ειχε range rover sport diesel. Τερας απλα αλλα και παλι στον δρομο και αποστασεις/ταξιδια θα ψηφισω cls.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now