esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Σου βούλωσε;

Όχι σκέφτομαι στο μέλλον για αγορά αμαξιού diesel και διαβάζω ότι μερικά έχουν θέματα!

Επίσης διάβασα ότι το φίλτρο dpf θελει αλλαγή γύρω στις 100000χλμ και κανει 1500?++++

Και ψάχνω πληροφορίες για το όλο θέμα!

Sent from my iPhone 6S 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι ότι διαβάζω τρέλα πράγματα και διαβάζω και νορμαλ!

Ότι γλιτώσω απο κατανάλωση/τιμή πετρελαίου αν ειναι να τα φάω στο φίλτρο dpf ας παω κατευθείαν να πάρω βενζίνη!

Θέλω να πιστεύω ότι δεν ειναι τροπο τραγικά τα πράγματα όσο τα αναφέρουν μερικοί!

Sent from my iPhone 6S 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι ότι διαβάζω τρέλα πράγματα και διαβάζω και νορμαλ!

Ότι γλιτώσω απο κατανάλωση/τιμή πετρελαίου αν ειναι να τα φάω στο φίλτρο dpf ας παω κατευθείαν να πάρω βενζίνη!

Θέλω να πιστεύω ότι δεν ειναι τροπο τραγικά τα πράγματα όσο τα αναφέρουν μερικοί!

Sent from my iPhone 6S 

Είναι και άλλα που θέλουν προσοχή τα μπεκ είναι πανάκριβα η αντλία βενζίνης είναι πανάκριβη πάλι και αν χαλάσει και πας στην αντιπροσωπία για να το φτιάξουν με την εγγύηση έχουν ένα κόλπο αυτοί και βλέπουν αν είναι από νοθευμένο καύσιμο ή από αστοχία υλικού και φυσικά αν βγει οτι είναι από νοθευμένο δεν το αλλάζουν και ζητάνε τρελά ευρώ. Αν είναι μονόδρομος το πετρελαίο πάρε αλλά βάζε και φάρμακο μέσα για προστασία και μόνο από νερά και άλλα που μπορεί να κάνουν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι ότι διαβάζω τρέλα πράγματα και διαβάζω και νορμαλ!

Ότι γλιτώσω απο κατανάλωση/τιμή πετρελαίου αν ειναι να τα φάω στο φίλτρο dpf ας παω κατευθείαν να πάρω βενζίνη!

Θέλω να πιστεύω ότι δεν ειναι τροπο τραγικά τα πράγματα όσο τα αναφέρουν μερικοί!

Ε κάπου στην μέση θα είναι η αλήθεια συνήθως. Και οτι τα diesel στην Ελλάδα θα θέλουν λίγο παραπάνω προσοχή από την βενζίνη μάλλον και αυτό ισχύει. Αν το θες για πόλη κυρίως, σκέψου το καλά. Το θέμα με το dpf είναι οτι στις χαμηλές ταχύτητες δεν έχουν αρκετή θερμοκρασία τα καυσαέρια για παθητική αναγέννηση και βουλώνει/κάνει ενεργητική και εμφανίζονται θέματα κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι άκυρο. Έχω δωρεάν ηλεκτρικό ρεύμα, αξίζει να βάλω την 390 να βγάλει bitcoins, ή θα καταστρέψω την κάρτα για το τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Sofo ωραια περασαμε ρε! Ο φιλος μου ο Γοριλας που ειναι? :hehe:

Θα πρεπε να ντρέπεστε γενικότερα όλοι οι ΑΕΚτζήδες.

Πάλι καλά που με 9 και με πέναλντι που δεν ήταν νικήσατε και για φέτος πετύχατε τον μοναδικό σας στόχο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι άκυρο. Έχω δωρεάν ηλεκτρικό ρεύμα, αξίζει να βάλω την 390 να βγάλει bitcoins, ή θα καταστρέψω την κάρτα για το τίποτα;

Όχι, δεν θα βγάλεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που με 9 και με πέναλντι που δεν ήταν νικήσατε και για φέτος πετύχατε τον μοναδικό σας στόχο!

Δεν ασχολούμαι με το Ελληνικό ποδόσφαιρο και δε με νοιάζει. Επειδή όμως έτυχε να δω το video, που ήταν παντού στο Facebook, είναι γελοίο να λέτε ότι δεν ήταν πέναλτυ, όταν ο αμυντικός σηκώνει τα χέρια μέσα στην περιοχή, λες και είναι τερματοφύλακας και η μπάλα τον χτυπάει στο κάτω μέρος του μπράτσου.

Ο επίσημος κανονισμός της FIFA το γράφει αναλυτικά:

Handling the ball involves a deliberate act of a player making contact with the ball with his hand or arm. The referee must take the following into consideration: ...

the movement of the hand towards the ball (not the ball towards the hand)

...

'Οταν λοιπόν ο παίκτης σηκώνει τα χεράκια του ψηλά, είναι "deliberate act" και "the movement of the hand towards the ball".

Πέραν αυτού, να μιλάνε οι Ολυμπιακοί για δικαιοσύνη στο ποδόσφαιρο, είναι σα να βγει ο Λαλιώτης και να φωνάζει βάλτε φυλακή τους κλέφτες.

Τυχαίο βίντεο από τα πολλά που υπάρχουν

1ο πέναλτυ, χτυπάει η μπάλα, χωρίς να κινεί τα χέρια ο αμυντικός, δηλαδή δεν έχει "movement of the hand towards the ball"

2ο πένατλυ (ναι, δύο πήρε στον ίδιο αγώνα), πέφτει το παικτάκι παίζοντας θέατρο και όχι μόνο δεν τρώει κάρτα, αλλά κερδίζει το πέναλτυ και τρώει κόκκινη ο τερματοφύλακας...

[video=youtube;ZPkIGXnVvw8]

Να χαίρεστε το πρωτάθλημά σας που είναι ίσως το χειρότερο της Ευρώπης.

Βάλε κι αυτό μαζί με τα κακά της χώρας. :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now