esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Γεια σου φίλο!!! Είδα φως και μπήκα... Έμαθα ότι ο Βασίλης κάνει κατάχρηση εξουσίας και τα χώνει στους αεκτζήδες...

Εεεεεε φίλεεεεε που είσαι? :D Τι ευχάριστη έκπληξη είναι τούτη? :D

Όλα καλά ΚιμωνΑΕΚτζή μου? :hehe:

Ήρθες να βάλεις την τάξη? :D

Link to comment
Share on other sites

Μπαλάρα σήμερα!! Άντε να δούμε λίγη μπαλίτσα!!

Σε εμάς τους Έλληνες αναφέρεσε που χαιρόμαστε το χειρότερο πρωτάθλημα του κόσμου

(μαζί με όλα τα κακά του κόσμου) ή στους ξένους (μαζί με όλα τα καλά του κόσμου)?

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεε φίλεεεεε που είσαι? :D Τι ευχάριστη έκπληξη είναι τούτη? :D

Όλα καλά ΚιμωνΑΕΚτζή μου? :hehe:

Ήρθες να βάλεις την τάξη? :D

Όλα καλά φίλε, μου έλειψες και ήρθα να δω τι κάνεις. Πότε θα ξεκινήσουμε ένα φόρουμ με αυτοκίνητα;;; Σοβαρό όμως φόρουμ, όχι σαν αυτά που πάει και ποστάρει ο Ακαρος (ΑΝιτα7) με τους μπανιστες και τα σπιρτόκουτα με ρόδες...

Επισης σήμερα διάβασα ότι ο Σακίλ είναι Νορθαμπτον και Παναθηναϊκός...

[video=youtube_share;kvbk4-ZUg3o]

Edited by dread77
Link to comment
Share on other sites

Έλα την Κυριακή από εδώ και θα τα κανονίσουμε από κοντά όλα :hehe:

Την Κυριακή θα πάω γήπεδο. Παίζουμε με τον μΠΑΟΚ. Πριν το γήπεδο, νωρίς το απόγευμα είμαι διαθέσιμος. Το "εδώ" είναι εκεί που κάναμε τις φωτογραφήσεις για τα reviews?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς τους Έλληνες αναφέρεσε που χαιρόμαστε το χειρότερο πρωτάθλημα του κόσμου

(μαζί με όλα τα κακά του κόσμου) ή στους ξένους (μαζί με όλα τα καλά του κόσμου)?

Δε λέω, είναι σημαντικό να μπορείς να είσαι θετικός και να βλέπεις τα πράγματα θετικά, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις, μάλλον εθελοτυφλείς.

Αν πιστεύεις ότι είναι όλα καλά, με εξαίρεση το πρωτάθλημα, Ολυμπιακός είσαι άλλωστε, τότε με υγειά σου, με χαρά σου.

Για την πλειοψηφία δεν είναι όμως, κάτι που το διαπιστώνεις εύκολα αν κοιτάξεις γύρω σου κι αν αυτό δε σου φτάνει, ρίξε μια ματιά στις στατιστικές που είναι από επίσημους οργανισμούς, μετρώντας δεκάδες παραμέτρους και συγκρίνοντας με άλλες χώρες.

Πχ εδώ, όπου η πλάκα είναι πως το Life Satisfaction, δεν είναι απλά χαμηλά, είναι στο ΜΗΔΕΝ. Μάλλον δεν είμαι ο μόνος που το βλέπω έτσι:

OECD Better Life Index

Μόνο το Health είναι ελάχιστα πάνω από τον μέσο όρο, αλλά αν συνιπολογίσεις ότι για να λάβει ο Έλληνας τις υπηρεσίες αυτές, πρέπει να δώσει φακελάκι, είναι μάλλον πλασματικό το νούμερο.

Να πούμε για την οικονομία, που είναι χειρότερη από τη Νιγηρία, το Καμερούν, το Μπαγκλαντές, κλπ στη θέση 138 από τις 190 στον κόσμο με πτωτική τάση;

Country Rankings: World & Global Economy Rankings on Economic Freedom

Να πούμε τι, ότι την άλλη φορά έλεγα για τους οδηγούς και μου είπες ότι δε σε ενοχλεί; Τι δε σε ενοχλεί δηλαδή, το ότι σκοτώνονται ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 20 ΑΤΟΜΑ στο δρόμο, περισσότερους από ότι στο Αφγανιστάν και στο Ιράκ που είναι εμπόλεμες ζώνες;

Ο Ιαβέρης συγκλόνισε τη Βουλή: Είναι σαν να πέφτει κάθε μέρα σε κατοικημένη περιοχή, αεροσκάφος με 20 επιβάτες | News247.gr

Αν τώρα όλα αυτά, εσένα δε σε ενοχλούνε, ή δεν τα βλέπεις, ή νομίζεις ότι επειδή εσύ καταφέρνεις και έχεις μια επιχείρηση και την αμαξάρα σου και τα ταξίδια σου και τις διακοπές σου και τις βόλτες σου και ο ένας έχει 980ti SLI με 3 27άρες και ο άλλος πήρε 3 5960Χ δίνοντας 3000? για να πειραματιστεί ποιός θα πάει καλύτερα στο 3DMark, ή ο Παντελίδης είναι γεμάτος και τα λουλούδια κάνουνε βουνό, τότε μάλλον ζεις σε μια άλλη πραγματικότητα και δεν έχεις συνειδητοποιήσει τι γίνεται γύρω σου.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=53]Wizard![/MENTION] έχεις αρχίσει να με κουράζεις με το πόσο κακή είναι η Ελλάδα επειδή σηκώθηκες κ έφυγες, εντάξει το ξέρουμε ότι δεν είναι τέλεια αλλά δεν γίνεται να φύγουμε όλοι.

Κουτσά στραβά την παλεύουμε και έτσι, μην είσαι τόσο αρνητικός.

Έχουμε παντού τεράστιες ελλείψεις αλλά εδώ είναι τα σπίτια μας, όλοι που είναι έξω πιστεύω ότι θέλουν να γυρίσουν στα μέρη τους.

Είδαμε ωραία μπάλα σήμερα!

Καληνύχτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

Εργασίες σήμερα στο δίκτυο του ιντερνετ στο σπίτι.

Βάζω κι εγώ το κινητό σαν hotspot και παίρνω τα παρακάτω:

730-albums185-picture59363.JPG

Κάτι πήγε λάθος λέω και δοκιμάζω και με το κινητό:

730-albums185-picture59364.png

Προσοχή στο σήμα... 4G πιάνω μέσα στο σπίτι, όχι 4G+...

Link to comment
Share on other sites

καλημερες στην παρεα!

Ιδιαιτρεα στον φιλο Κιμωνα!

Φιλαρακι μιλα με Γοριλα για Κυριακη ναγινει χαβαλες :D

Καλημέρα και σε σένα φιλαράκο. Έχω μιλήσει, μάλλον θα έρθω. Μου έταξε μεγάλο τάισμα... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Κίμωναααα που 'σαι ρει? :D Πώς τα πας;

Yo yo everybody επιτέλους έστησα το PC μες στο κουτί, τόσο καιρό πάνω στην κούτα της Seidon δεν παλευόταν.

Η 290Χ τώρα που είναι κλειστό το κουτί, παρόλο που έχει intake τον 200άρη μπροστά και exhaust 3 x 120mm (έναν Noctua, έναν Corsair και έναν Arctic :hehe), ζεσταίνεται περισσότερο για κάποιο λόγο. Πριν που την είχα τουρίστρια στην ανοιχτάδα, όταν έπαιζα κάνα game πήγαινε το πολύ 65, τώρα χτυπάει 75άρια αλλά κλάιν.

461-albums267-picture59372.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now