esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

 

Unfollow το κουτί; Εδώ δώσαμε αγώνα να ενεργοποιήσουν το ταπαταλκ

 

Όχι, κάνε unfollow τον Λουκά για να μην σου βγαίνουν τα notifications κάθε φορά που γράφει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εδω και 10 ημερες κατοικος Καλλιθεας, προσπαθω να καταλαβω τους ρυθμους των Αθηνων. 

Μεχρι τα 30 μου , ημουν Θεσσαλονικη. Μεχρι τα 32.5 , ημουν Αλεξανδρουπολη. Σε ενα μεγαλο δηλαδη, και ενα μικρο χωριο.

 

Εδω μου φαινεται οτι ολοι ειναι στην τσιτα και ψαχνονται για φασαρια με το παραμικρο :hehe::P 

Στην Αθηνα ειχα ερθει ως επισκεπτης μονο πριν 11 χρονια , για 3 φορες!! 

 

Ενα μικρο σοκ το'χω παθει, κατεβαινοντας στον Πειραια πχ. Και ακομη κεντρο δεν εχω παει :P 

Θα συνηθισω πιστευω, μιας και εχω ζησει σε πολη ξανα, απλα τα τελευταια 2.5 χρονια στην επαρχια, ηταν ΤΟΣΟ ησυχα, που ειναι μεγαλη η αλλαγη! 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δε θα αργησουν και σε εμενα να φαινονται ολα οκ πιστευω!

Βλεποντας την κινηση στους δρομους (και στα πεζοδρομια :hehe: ) παντως, ειμαι χαρουμενος που ΔΕΝ εχω αυτοκινητο :P Ευτυχως βολευουν οι συγκοινωνιες! Αλλιως, θα τον ειχαμε πιει :P 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι απορείς και συ γιατί στο κυλιόμενες σκάλες στο μετρό κάθονται δεξιά και αριστερά προχωράνε, η αράζεις και συ στην αριστερή και λες ότι όλοι είναι βλάκες που βιάζονται τόσο πολύ; :hehe:

 

Μην ανησυχείς, θα καταλάβεις με τον καιρό :P Καλή διαμόνή!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω οτι καποια στιγμη θα μου πουνε "αντε , προχωραααα , τι καθεσαι" , ενω θα ειμαι σε κυλιομενες σκαλες :hehe: 

 

Προς το παρον πηρα μονο ησαπ απο Καλλιθεα προς Πειραια και πισω. Δεν ειδα τιποτα περιεργο.

Το μονο που ειδα ειναι οτι εχει κατι καινουρια μηχανηματα για εισιτηρια, αλλα λειτουργουν μονο τα παλια. Δεν ξερω ακομη τι ειναι αυτα βεβαια , θα μαθω με τον καιρο :P 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Astalavista said:

Φαντάζομαι απορείς και συ γιατί στο κυλιόμενες σκάλες στο μετρό κάθονται δεξιά και αριστερά προχωράνε, η αράζεις και συ στην αριστερή και λες ότι όλοι είναι βλάκες που βιάζονται τόσο πολύ; :hehe:

 

Μην ανησυχείς, θα καταλάβεις με τον καιρό :P Καλή διαμόνή!

Δεξιά = Όλοι όσοι εχουν καταλάβει το νόημα της κυλιόμενης σκάλας, αν θες πες τους και τεμπέληδες :D,

Αριστερά = βιαστικοί;

Οσες φορές κατέβηκα Αθήνα/Πειραιά πάντα διάλεγα την δεξιά πλευρά στης κυλιόμενες.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now