esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

ναι ρε κι καλά συνόδευα τον αδερφό μου αλλά δεν τα ήξερε κι του τάμαθα(τα μισά)σήμερα το πρωί πρόπερσι με αυτό το σύστημα μαζέψαμε 170ε απο 8-9σπίτια πέρσι 120ε φέτος πήγαμε για το καλό(μιας κι δεν τα ήξερε κι μου την έσπασε)πήγαμε σε 5 κι βγάλαμε 20ε :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μικρός έκανα πάντα γερή κονώμα στα κάλαντα. Και Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά. Αλλά μέχρι 12.30 σταματούσα γιατί δεν με άφηναν οι γονείς μου. Τώρα μέχρι και τις 15.00 και βάλε ακόμα λένε τα παιδιά. :P

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε κι καλά συνόδευα τον αδερφό μου αλλά δεν τα ήξερε κι του τάμαθα(τα μισά)σήμερα το πρωί πρόπερσι με αυτό το σύστημα μαζέψαμε 170ε απο 8-9σπίτια πέρσι 120ε φέτος πήγαμε για το καλό(μιας κι δεν τα ήξερε κι μου την έσπασε)πήγαμε σε 5 κι βγάλαμε 20ε :(

Κάτι δεν μας λες καλά.

Εκτός αν τα σπίτια που πάτε, είναι γιαγιάδες σας και σας δίνουν 20? έκαστος.

Για να μαζέψω εγώ πάνω από 100? όργωνα την αγία παρασκευή, δεν πήγαινα σε 10 σπίτια.

Link to comment
Share on other sites

όχι αλλά πηγαίναμε μόνο σε γνωστούς οι οποίοι είχαν καλές σχέσεις με τους γονείς μου

κι μας διναν μπόλικα :P κάποιοι 5 αλλά πρόπερσι είχα πάρει κι 50άρικο απο παιδικό φίλο του πατέρα μου(είχε τύχει να έρθει τα Χριστούγεννα-τότε)

Link to comment
Share on other sites

E, αφοδευσέ μας ρε, πας σε 10 σπίτια και περιμένεις να σου δώσουν και τώρα 20άρικα.

Όταν πας σε 100 σπίτια και σου δίνουν 0.50 και 1 ευρώ πόσο λιγότερα θα σου δώσουν?

Edited by AN7
Link to comment
Share on other sites

Mε το καλο να μας μπει. Υγεια πρωτα και μετα οποιος θελει ευχεται και μια χρεωκοπια να ηρεμησουμε απο τους μλκς, καμια καταστροφη των Μαγια κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα για φραπε λεφτα οταν κατεβαινα πλατεια , οποτε τα ειπα σε 2-3 τυχαια σπιτια , με αλλους 3εις αξυριστους και τον εβγαλα τον καφε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now