esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

A....

Ξεκινάμε να πάμε βόλτα με τον petr00ko.Στάλα βενζίνη δεν είχε....

Πηγαίναμε απο δώ πηγαίναμε από κεί για βενζινάδικο...να το σπάει όλη την ώρα ο πέτρος και να του λέω ρε παπαρα θα μέινουμε....

Μας πιάνει φανάρι σε ανηφόρα 100μ πριν το βενζινάδικο...πάει να ξεκινίσει βρουμ π π π π .Μείναμε από βενζίνη.

Η κωλοφαρδία είναι ότι μείναμε κοντά στον βούδα που είχα παρκάρει οπότε πήγα και πήρα το mazdaki και ήμασταν κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγαμε Αγίους Αποστόλους, πολύ καλή amature (ωστόσο είναι μέσα στις επιλεγόμενες τοποθεσίες για αγώνες) drifting περιοχή στα Χανιά. 1150 μέτρα κύκλος με: μία ~45άρα αριστερή κλειστή, έπειτα ευθεία 400+ μέτρα, 90άρα αριστερή, 90άρα αριστερή, ευθεία, S-άκι, ανοιχτή αριστερή μετά ανοιχτή δεξιά, μία 90άρα ανηφορική κλειστή στροφή ... και πάλι τα ίδια.

BMW 316 1800cc στα 120 άλογα

Toyota Starlet ~100 άλογα

Opel Astra OPC :D

Εγώ ήμουν συνοδηγός στην μπέμπα, Jesus Christ - ***ώ τις φάσεις με το ESP στο off, έχω και video στο κινητό, αλλά δεν έχω το καλώδιο του ericsson να το ανεβάσω :( Θα το ανεβάσω από Δευτέρα.

Μετά βγήκαμε πλατάνι και ξεκινήσαμε τα ανοίγματα στο χιλιόμετρο. Εκεί η μπέμπα έφαγε τρελή *****α :hehe:, ειδικά από το OPC, όπως επίσης και από ένα A3 που ήταν εντελώς άσχετο με την παρέα.

Ε και μετά πήγαμε για ποτάκι στο MAMBO να συζητήσουμε τα κατορθώματα. Πάντως καμία σχέση με Λιμανάκια, μια βλέπεις βουνό και μια θάλασσα εκεί + του ότι έχει κίνηση σε σας. Εμείς είμασταν στους Αγίους Αποστόλους χωρίς κίνηση (κάτι μηχανάκια ήταν αλλά απλά χάζευαν :hehe:), χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι οι καβιναλισμοί στο δρόμο δεν παύουν να είναι επικίνδυνοι. Ξαναλέω, 40 λεπτά που είμασταν εκεί πέρασαν 1-2 αυτοκίνητα μόνο ;) Όμως στο Πλατάνι που είναι η dragster-άδικη ευθεία, γινόταν της τρελής, ειδικά από μηχανάκια. Άνοιξαν και δύο Zet-άκια, εντελώς φιλικά βέβαια, στο 400άρι εννοείται. Το ένα ήταν 180άρι αερόψυκτο, το άλλο δεν ξέρω.

Καλά ήταν. Καιρό είχα να βγω έτσι στα Χανιά :D

//EDIT: LOL :D Η διαδρομή

agioiapostoloi.jpg

Μεγάλη φάση στις 90άρες γιατί υπάρχει άπλετος χώρος να μπεις με 40, 50 και να διπλώσει τελείως το car-ο :hehe: Στην ευθεία κόβεις από 140+ για πλάκα. Η διαδρομή αυτή είναι επίσημη για αγώνες στα Χανιά έτσι; ;) Έτυχε να βλέπω αγώνες και να είμαι στο S-άκι, όπου ένα opel kadett έφυγε με πολλά πάνω στα δέντρα (δεξιά και αριστερά της διαδρομής είναι δασάκι :hehe:), ευτυχώς χωρίς να πάθει τίποτα ο οδηγός. Μιλάμε για 6 χρόνια πριν περίπου (πήγαινα 2α Γυμνασίου).

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

οτι ο gor ειναι κανιβαλλος ανιωθος τρελος ψυχοπαθης και οδηγαει με την ταυτοτητα στο στομα δε σημαινει απαραιτητα οτι ειναι και καλος οδηγος :P gay φιλε μου οταν παρεις το s3 θα σε περιμενω παλι.

Link to comment
Share on other sites

οτι ο gor ειναι κανιβαλλος ανιωθος τρελος ψυχοπαθης και οδηγαει με την ταυτοτητα στο στομα δε σημαινει απαραιτητα οτι ειναι και καλος οδηγος :P gay φιλε μου οταν παρεις το

:hehe:

Oτι κολαει το στηθος σου στο τιμονι?

Γελιο που ριξαμε με τον Ακη στην Βαρκιζα, να δεις πως σε εκανε...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι παιδιά.... έπειτα από 2 καταραμένες εβδομάδες όπου νοσηλεύτηκα με πνευμονία, επανέρχομαι σιγά σιγά .... Επί 5 ημέρες μες το κατακαλόκαιρο είχα κάτι 40.5αρια πυρετό και έτρεμα σαν το ψάρι έξω απ'το νερό....με κουβέρτα ήμουν.... Χρειάστηκαν ενδοφλέβιες αντιβιώσεις....Τα νοσοκομεία μας πάντως εχουν καλούς γιατρούς αλλά είναι ΑΘΛΙΑ... Τέλος καλό, προσπαθώ να αναρρώσω πλήρως....Πάντως το " υγεία πάνω απ'όλα " που λένε είναι μεγάλη υπόθεση!

Link to comment
Share on other sites

Ωρε man....τι έπαθες;

Όπως και να έχει περαστικά....

Έβαλες κι εκεί το χέρι σου ωρέ? :hehe:

Όχι κάπου το άκουσα, μάλλον στις ειδήσεις:D

Edited by JC_Denton
Το ΠΑΤΑΜΕ το edit μεσιέ γκαντεμόσαυρε χεχε
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now