esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

για xtreme καταστασεις ακουν και παραπανω (απο 2.7), δηλ 2.4 για καθε μερα δεν ειναι πολλα αν δεις οτι τα 2.35-2.45 τα δινει η team ως 'εντος εγγυησης' για τα gkx της που δεν ακουον οσο τα gmh κατα μεσο ορο.

αν εχεις maximizer βαλτο παντος σιγουρα ;)

Link to comment
Share on other sites

ντεν εκω καρντια μ... DFI είχα πριν :P

Καλά ναι..και η OCZ 2.4 εντός εγγύησης το έχει

Απλα με το καλημέρα δεν ήθελα να δώσω 2.6ν

Ειπαμε... O/C on first Boot...but not burn at same time :P

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την πούλεψα..η τανα η Commando μ έσπασε το raid λίγο πρίν περάσω όλα τα αρχεία στο back - up....

Ρε παίδες...πώς πάιζει να ξανα στήσω το raid χωρίς να κάνει format μπάς και σωθεί άμα δεν έχει χάσει εγγραφές?

Στην ΝΦ4 το είχα κάνει...αλλά εδώ τα βλέπω διαφορετικά...

Boss...ακούς?..τα φώτα σου :P

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την πούλεψα..η τανα η Commando μ έσπασε το raid λίγο πρίν περάσω όλα τα αρχεία στο back - up....

Ρε παίδες...πώς πάιζει να ξανα στήσω το raid χωρίς να κάνει format μπάς και σωθεί άμα δεν έχει χάσει εγγραφές?

Στην ΝΦ4 το είχα κάνει...αλλά εδώ τα βλέπω διαφορετικά...

Boss...ακούς?..τα φώτα σου :P

...damn :( ...τώρα το είδα τι δηλ. σου πέταξε τον ένα δίσκο από το raid ή και τους δυο??

Πάντως δεν θέλω να σου δώσω και πολλές ελπίδες αλλά από ότι θυμάμαι δεν έχει επιλογή σαν το NF όταν ξανακάνεις create το raid που σε ρωτάει αν θες να κρατήσεις τα data (παντως οτι και αν δοκιμασεις εαν σε ρωτησει για φορματ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ) ....το λέω εγώ ο κακομοίρης όχι storage πάνω σε raid 0 με win αλλά δεν με ακούτε :(

Πακέτο :( τελικά αυτή η μητρική έχει πολλά προβλήματα:evil:

δεν έχει και τόσα προβλήματα ρε μαν αλλά όταν είσαι σε bench mode είναι κανόνας ότι δεν το κανείς στο "καλό λειτουργικό σου στο raid" αλλά σε κάποιον single IDE disk που δεν σε νοιάζει ότι και αν χτυπήσει ;)

Link to comment
Share on other sites

...damn :( ...τώρα το είδα τι δηλ. σου πέταξε τον ένα δίσκο από το raid ή και τους δυο??

Πάντως δεν θέλω να σου δώσω και πολλές ελπίδες αλλά από ότι θυμάμαι δεν έχει επιλογή σαν το NF όταν ξανακάνεις create το raid που σε ρωτάει αν θες να κρατήσεις τα data (παντως οτι και αν δοκιμασεις εαν σε ρωτησει για φορματ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ) ....το λέω εγώ ο κακομοίρης όχι storage πάνω σε raid 0 με win αλλά δεν με ακούτε :(

δεν έχει και τόσα προβλήματα ρε μαν αλλά όταν είσαι σε bench mode είναι κανόνας ότι δεν το κανείς στο "καλό λειτουργικό σου στο raid" αλλά σε κάποιον single IDE disk που δεν σε νοιάζει ότι και αν χτυπήσει ;)

Ε....που να φανταστώ ότι μέσα σε 4 μέρες θα κλ@σει..

Και το πιο γμτο πιο είναι...ότι μόλις εχθές πέρασα τα αρχεία στο RAID από την μέρα που το έστησα πάνω στην Commando...

Θα δώ μπάς και τα σώσω απ τον άλλον δίσκο που τα διέγραψα.

Link to comment
Share on other sites

τελικά είμαι τυχερός αφού αγόρασα σήμερα ένα πολύμετρο (ο τι νέο το δικό μου το ξέχασα στον hipro μια φορα να μην ξεχάσω κάτι ρε παιδί μου ):harhar: :harhar:

έβγαλα λοιπόν την μητρική από το portmpagkaz και πάω σπίτι μετράω και ο τι θαύμα όλα normal όλα μια χαρά are Βαγγέλη και μετά σε λένε γκαντέμη........το είπες και έφτιαξε..... τι να έγινε ένας θεός το ξέρει κάτσε να το στήσω πρώτα να δω μπας και έχει αρπάξει τίποτα άλλο.... μόλις βρω καιρό να στήσω και ένα raid και να την bootαρο θα κάνω ένα thread με max fsb και διαφορες μέτρησης από μνήμες και διαφορα αλλα

Link to comment
Share on other sites

New C2D 6700 in da house L628A :D

Ένας mortis είπε δεν έχει ακούσει καλά λόγια...:P

Αλλά ο μορτις που τον δοκίμασε έβγαλε Super Pi 1m sta 4100 με 1,66 με νερακι

Link to comment
Share on other sites

να κάνω ένα update?:whoohoo: :whoohoo: :whoohoo::drinks: :drinks: :D :D :D

Για να προλάβω τους επιτήδιους...μην κοιτάτε το νούμερο...με γεματα ΧΡ και πληκτρολογιο/ποντικι BlueTooth που σου περνει ενα 10αρι δευτερόλεπτα στην καλύτερη

sad.JPG

sad.JPG

sad.JPG

sad.JPG.c755eba67ec967c586d8150c105acfd2

Link to comment
Share on other sites

4100? Μπράβο ρε θηρίο! :big_boss:

Εγώ χτες έτρεξα ένα πρόχειρο 06 στα 3.2/ram@800@4-4-4-12/vga@648-1674-1000, χωρίς να πειράξω τίποτα και έβγαλε 12515 και μου πέσαν τα σαγόνια :gizmo:

Link to comment
Share on other sites

New C2D 6700 in da house L628A :D

Ένας mortis είπε δεν έχει ακούσει καλά λόγια...:P

Αλλά ο μορτις που τον δοκίμασε έβγαλε Super Pi 1m sta 4100 με 1,66 με νερακι

..γραψε λαθος νομιζα οτι ειχες παρει 6600...αλλα και παλι...τεσπα

..μπραβο παντως τον εσκισες :bravo:

Link to comment
Share on other sites

..γραψε λαθος νομιζα οτι ειχες παρει 6600...αλλα και παλι...τεσπα

..μπραβο παντως τον εσκισες :bravo:

Danke :D

Ειναι γνωστό ότι στο σκίσημο και στο ξεσκίσημο είμαι καλός :P

(νταξ ρα..πλάκα έκανα:P)

Βασικα Δίκιο είχες..αλλά για τους 6600 υπήρχαν άλλοι που μαξαραν στα 3600 και αλλοι που πήγαιναν 3800 othos stable...για τους 6700 δεν λεγόντουσαν πολλά αλλά 2-3 που είχα δεί ήταν αρκετά καλά...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now