esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Πάρε άλλο ένα like και γραπτώς!! 220watt :hehe:.. το πα και το ξαναλέω στα λόγια και στις θεωρίες όλες οι εταιρείες είναι καλές!!!

δηλαδη αν η intel ανεβασει 5ghz σε οχταπυρηνο που νομιζεις οτι θα φτασει? 20 βατακια τσιμπησε, για 200 mhz σε τετραπυρηνο απο την προηγουμενη εκδοση.

καλημερες!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν η intel ανεβασει 5ghz σε οχταπυρηνο που νομιζεις οτι θα φτασει? 20 βατακια τσιμπησε, για 200 mhz σε τετραπυρηνο απο την προηγουμενη εκδοση.

καλημερες!!

Πρέπει να λέμε 100 φορές τα ίδια πράγματα? Τι σχέση έχει ένας intel 8 πύρηνος στα 5ghz με έναν amd!Δεν χρειάζεσαι 5ghz σε έναν intel για να πάρεις αυτά που δίνει ο amd εκεί!! Καλημέρες μας!!

Αν μιλάς αποκλειστικά για την κατανάλωση οκ!

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

στα χαρτια ειναι αυτο, οπως και της amd. στην πραγματικοτητα πρεπει να ειναι πολυ λιγοτερο απο 220. ποιος ειναι ο οχταπυρηνος της ιντελ? δεν αναφερομαι σε xeon αλλα και αυτοι 140 χτυπανε.

ε τοτε γιατι ανεβασε στα 4 ghz τους 4790? αφου και εκει δε χρειαζοτανε.

Link to comment
Share on other sites

στα χαρτια ειναι αυτο, οπως και της amd. στην πραγματικοτητα πρεπει να ειναι πολυ λιγοτερο απο 220. ποιος ειναι ο οχταπυρηνος της ιντελ? δεν αναφερομαι σε xeon αλλα και αυτοι 140 χτυπανε.

ε τοτε γιατι ανεβασε στα 4 ghz τους 4790? αφου και εκει δε χρειαζοτανε.

Coming soon χωρίς φανφάρες στο x99 να τα ισοπεδώσει όλα ...γιατί δεν βγάζει κάτι καινούριο! Τι να βγάλει αφού δεν έχει αντίπαλο παίζει μόνη της σε όλες τις κατηγορίες πλην των apu..δεν έχω ιδέα πόσα θα καίει ο 8core αλλά δεν παίζει να φτάσει και τα 220w..:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Coming soon χωρίς φανφάρες στο x99 να τα ισοπεδώσει όλα ...γιατί δεν βγάζει κάτι καινούριο! Τι να βγάλει αφού δεν έχει αντίπαλο παίζει μόνη της σε όλες τις κατηγορίες πλην των apu..δεν έχω ιδέα πόσα θα καίει ο 8core αλλά δεν παίζει να φτάσει και τα 220w..:hehe:

τρια χρονια αργοτερα. λοιπον η ιντελα δινει για τον i7 5960X, 140 tdp για 8cores στα 3.0 ghz. ποσο πιστευεις οτι θα φθασει για 5 ghz?:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Και ερχόμαστε στα λογικά, venisk καταρχήν λατρεύω το avatar σου έχω οδηγήσει ένα R33 V-SPEC και ένα R34 στην αγγλία και μετά από αυτό όλα τα άλλα αμάξια είναι κοινά...

Πόσα ευρώ έδωσες για το μηχάνημα σου και τι επιδόσεις έχεις πχ στο Metro 2033 Last Light στα 1920*1080 όλα full?

Θα δω να το κατεβάσω και να το τρέξω και εγώ στο δικό μου στα αντίστοιχα να το συγκρίνω. Προσοχή, για να μην παρεξηγηθώ, δεν ξεκινάω κανένα AMD VS INTEL εδώ απλά θέλω να δω την αντιστοιχία. Αυτό αν θες και μπορείς να το κάνεις, ειλικρινά θέλω να συγκρίνω τα μηχανήματα μας.

εγω θα ηθελα να δω, ν' ανοιξετε το παιxνιδι και μερικες δυσκολες εφαρμογες μαζι, οχι bench, να δουμε τι γινεται.

Μπορείτε να ανοίξετε ένα θεματάκι με κάποια πράγματα να τρέχουμε όλοι τα ίδια και στο τέλος να τα βάλουμε σε Database

απλά και μόνο για να τα έχουμε όλα οργανωμένα και μαζεμένα!

Ξεκινήστε το και σας ακολουθούμε! :D

Καλημερα κοσμε.

Καλησπέρα! Να ένας νορμάλ άνρθωπος στο hwbox :hehe:

[MENTION=230]AMDnord[/MENTION] τι θα γίνει με την λίστα των φίλων?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν είμαι φίλος?

Έχει ενημερωθεί κανείς παιδιά?

Με λίγα λόγια ο AMDnord λέει κάτι σαν το παρακάτω, αν το κάνουμε και visualize..

[video=youtube;lzvy3A-czE0]

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

μετα και απο τα σημερινα, δεν σε βλεπω ουτε στην επομενη 10ετια να εισαι μεσα.

[MENTION=4651]Nickzzz[/MENTION] μοιραστείτε το μαζί! Σας το χαρίζω!

Μετά το 00:46 είναι για εσάς και μόνο εσάς! :hehe:

[video=youtube;nuxiuBDVwQY]

Link to comment
Share on other sites

[video=youtube;8_YJ_G9uA60]https://www.youtube.com/watch?v=8_YJ_G9uA60#t=17

Συνάδλεφος απο Γερμανία ήθελε να έρθει Ελλάδα αλλά είδε αυτό και με ρωτούσε

εάν το κάνουμε κάθε μέρα

Aυτό λέει είναι από το εστιατόριο Σταλακτίτες στη Μελβούρνη...η αλήθεια είναι ότι έχει πλάκα το "good ol' Ταβερνόξυλο"....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now