esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Γενικά έχει μακριές σχέσεις επειδή είναι 5τάχυτο manual.

Αλλά δεν έχω ανοίξει με άλλον για να καταλάβω.

Το άλλο ήταν 470άλογα 6τάχυτο και τις γέμιζα όλες τσακ μπάμ, οπότε καταλαβαίνεις

ότι ζώ την μέρα με την νύχτα.

Αυτό στα 160 ζορίζεται...αν και έχω δει 200+ σε κατηφόρα κάτω από τον Σίριο.

Με το άλλο κατεβαίνω Συγγρου με 290 και κόβω επειδή θα πετάξω :hehe:

το λεω γιατι συνηθως εκει κλεβουν οι γερμανοι στην καταναλωση. βγαζουν στα περιοδικα νουμερα αλλα στον δρομο απεχουν πολυ.

πιστευω οτι δεν εχουν σχεση τα αλογα με τα γεμισματα. και το ραλι 100 ειχε πανω αλλα τις γεμιζε τσακ μπαμ οπως και το czt. αντιθετα ενα οκταβια 1600 με 100 ή το αντιστοιχο vw jetta για να γεμισει την δευτερα εφτιαχνες καφε. τα 100 τα επιανε με δευτερα:hehe: και εγω με τριτη.

Link to comment
Share on other sites

Το 1.3 colt reload που ειχα με δευταρα εβγαζε 90-95 khm αλλα ειχε και κοφτι 6.8-6.9 που ειναι πολυ για μαμα 1.3.Φανταζομαι το a1 οπως και τα περισσοτερα του group ειναι στα 6.2-6.5 max.

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο ήταν 470άλογα 6τάχυτο και τις γέμιζα όλες τσακ μπάμ, οπότε καταλαβαίνεις

ότι ζώ την μέρα με την νύχτα.

Με το άλλο κατεβαίνω Συγγρου με 290 και κόβω επειδή θα πετάξω :hehe:

θελω ατα :D

Link to comment
Share on other sites

εχει "μακρια" δευτερα - τριτη?

[TABLE=class: pricing_data]

[TR]

[TD]Gear Ratio:[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]1st:[/TD]

[TD] 3.769[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2nd:[/TD]

[TD] 1.955[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]3rd:[/TD]

[TD] 1.281[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]4th:[/TD]

[TD] 0.927[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]5th:[/TD]

[TD] 0.740[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Reverse:[/TD]

[TD] 3.182[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Final Drive:[/TD]

[TD] 3.625[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

γοριλλα απο κρατηματα το Α1 τι λεει;σκεφτομαι και γω να το παρω,ειτε το 105hp diesel ειτε το 140hp βενζινη,χειροκινητα παντα.για το diesel φοβαμαι μην σερνεται απλα και για το αλλο την καταναλωση.

Link to comment
Share on other sites

Αυξάνεται η μελλοντική πελατεία! Γουστάρω!! Θες εκθειασμό της audi από έναν audakia για να πάρεις αμάξι? είναι σαν να ρωτάς εμένα τι λέει ένας intel...

Link to comment
Share on other sites

Στο στοίχημα δίνει 510 απόδοση ότι θα σου πει δεν είναι καλό μην το πάρεις...και 1.16 ότι μ@μ@ει τα σπάει είναι απίστευτο πάει τάπα δεν χαλάει (χαχαχαχα) κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

γοριλλα απο κρατηματα το Α1 τι λεει;σκεφτομαι και γω να το παρω,ειτε το 105hp diesel ειτε το 140hp βενζινη,χειροκινητα παντα.για το diesel φοβαμαι μην σερνεται απλα και για το αλλο την καταναλωση.

Τι να σου πω. Εγώ στην περιφερειακή Πειραιά (προς Πέραμα) που έχει 3-4 πέταλα πετάω κώλο

και ακούω τα λάστιχα να στριγγλίζουν. Από το S3 στο A1 δεν υπάρχει επαφή αλλά και τα δύο

τα κάνω να πετάνε κώλο στις συγκεκριμένες στροφές!

Νομίζω πως αεροδυναμικά δεν έιναι καλά σχεδιασμένο. Μετά τα 140 εάν έχω ανοιχτό μόνο το παράθυρο του οδηγού

μέσα νιώθεις πως θα σου σπάσει το κεφάλι και πρέπει να ανοίξει και λίγο το παράθυρο του συνοδηγού.

Το τιμόνι έιναι πολύ ελαφρύ και εάν το αφήσεις αλλάζει αρκετά έυκολα πορεία θα έλεγα.

Το S3 με 300 να πηγαίνεις και να το αφήσεις, δεν αλλάζει πορεία ούτε για πλάκα. Μια φορά

έφυγα στην εθνική και με μάζεψε μόνο του σαν να έφαγα μπάτσα.

Βέβαια δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ τους, αλλα αυτά τα δύο έχω για να εκφέρω άποψη.

Οδηγικά εάν πηγαίνω ήρεμα, βλέπω 5άρια, αλλά δεν μπορώ να πάω ήρεμα.

Και εγώ το Diesel ήθελα αλλά αργούσε πολύ και έχαψνα ετοιμοπαράδωτο.

Είχαν στην Karenta το 1.2 με τα 86 σε S-Line κιόλας, μου κάναν και μια γενναία έκπτωση και το πήρα.

Σε 7 ημέρες το είχα.

Όλα τα 1200άρια πάντως με πρόγραμμα και άντε καμιά εξάτμιση/φίλτρο φτάνουν τα 140άλογα:

E-tuners :: Tuning

Link to comment
Share on other sites

το σ3 470 αυτό θα πάει καμιά 200αρου σε βλέπω μετα να παίρνεις και ενα corolla σαν του φίλου νικου να εχεις για καθημερινό :hehe:

τι το πηρες αμανε να το φτιαξεις και αυτο ρε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραμεραμεραμεραμερα....! Τι λέει?

10.000χλμ σε 6 μήνες είναι καλά?

Καλά 11350χλμ σε 3.5 μήνες όταν πρωτοπήρα το Qashqai μου! :hehe:

Το είχα ξετινάξει στο Κατερίνη-Θεσσαλονίκη 3 φορές την εβδομάδα, 3 ταξίδια στην Αθήνα για διάφορες δουλειές, 3 ταξίδια στην Λιβαδειά στο σόϊ κλπ κλπ! Άρα όχι φίλε είναι λίγα! :harhar: Στα 80000χλμ έβαλα υγραέριο και από τότε ξέχασα τι σημαίνει λεφτά για βενζίνη!!! 34 ευρώ γεμίζω 440 χλμ αυτονομία! :harhar:135000 χλμ 6.5 χρόνια πλέον και συνεχίζει ακάθεκτο!

Edited by STORM1978
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now