esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Ωπα, ΩΠΑ ΩΠΑΑ, φτύνει την Asus το πρώην fanboy ή μου φαίνεται; :hehe:

Κύριος, ενα πραμα να ξερεις στη σημερινη εποχη:

Everyone who gets paid can make up his mind !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτύνω κανέναν ίσα ίσα η Asus είναι καλύτερη δεν έχω πρόβλημα να το πω. Το θέμα είναι ότι όταν κάποιος την περνάει βγάζει χολή. Τέτοιες συμπεριφορές δεν είναι ωραίες. Δεν πειράζει, ξύδι :D

E||hna, μέχρι πριν κάτι μήνες με Asus έπαιζα. Είναι ένα κλικ μπροστά από όλους. Το θέμα είναι ότι δεν μπορούν να χωνέψουν ότι μια άλλη εταιρεία έβγαλε καλύτερο board. Για να δοκιμάζω τις μνήμες έχω διανυκτερεύσει στο γραφείο 6-7 ημέρες. Τώρα είναι 2 το βράδυ εδώ και ακόμα εδώ είμαι.

Edited by sofos1990
Link to comment
Share on other sites

Κύριος, ενα πραμα να ξερεις στη σημερινη εποχη:

Everyone who gets paid can make up his mind !!

Ain't the case. O Σοφοκλής και πριν και μετά την giga είχε άποψη. Και προτιμήσεις και απ' όλα. Απλά πλέον ζει σκηνικά από μέσα που οι "απ' έξω" δεν αντιλαμβανόμαστε.

Και έτσι βρίσκουμε ευκαιρία να τον τσιγκλάμε :D

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι αυτο που ειπα δεν ειχε προσβλητικη ουσια μεσα του, Σοφοκλη ελπιζω να το εχεις καταλαβει.

Τα ξερω boys οτι λετε, απλα ειναι ενα fact αυτο που ειπα το οποιο δεν βρισκει εφαρμογη στον Σοφοκλη.

Εισαι Ελληνας φιλε, και κοιτας πρωτα το καλο και μετα τα λεφτα, το ακριβως αντιθετο απο τους ξενους.

Εννοειται οτι θα κανεις αυτο που πρεπει να κανεις πρωτα απο ολα. Οι εναλλαγες σε αυτα δεν εχουν οριο.

Οσο για τα σκηνικα ειναι πολλα αυτα, και οσοι ειναι εξω απο το χορο δεν ξερουν καν τα λογια, οχι απλα

να χορεψουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτύνω κανέναν ίσα ίσα η Asus είναι καλύτερη δεν έχω πρόβλημα να το πω. Το θέμα είναι ότι όταν κάποιος την περνάει βγάζει χολή. Τέτοιες συμπεριφορές δεν είναι ωραίες. Δεν πειράζει, ξύδι :D

E||hna, μέχρι πριν κάτι μήνες με Asus έπαιζα. Είναι ένα κλικ μπροστά από όλους. Το θέμα είναι ότι δεν μπορούν να χωνέψουν ότι μια άλλη εταιρεία έβγαλε καλύτερο board. Για να δοκιμάζω τις μνήμες έχω διανυκτερεύσει στο γραφείο 6-7 ημέρες. Τώρα είναι 2 το βράδυ εδώ και ακόμα εδώ είμαι.

Αφού η ASRock έβγαλε χολή...όχι η ASUS, ή έχασα κάτι κατά την διάρκεια του βραδιού?

EDIT: Το κατεβάσανε?

EDIT2: Και η MSI 4GHz σε αέρα?

WTF? Confused :S

Link to comment
Share on other sites

Το βραδάκι (κατά τις 21:00) θα περάσουμε απο εδώ εάν ψήνει κανέναν σας να περάσει.

Θα έιμαι εγώ, ο [MENTION=3682]Astalavista[/MENTION], ο [MENTION=2195]MetallicGR[/MENTION], ο @Pastalidis.n.s.

Γρηγορίου Λαμπράκη 104 Πειραιάς. Εγκαίνια :D

10450426_265095003675526_6719249842098987622_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφού η ASRock έβγαλε χολή...όχι η ASUS, ή έχασα κάτι κατά την διάρκεια του βραδιού?

EDIT: Το κατεβάσανε?

EDIT2: Και η MSI 4GHz σε αέρα?

WTF? Confused :S

Όλα είναι υποκινούμενα από την ASUS. Έχει πλάκα. Όλο το πρωί μου μιλούσε η ASUS και ήταν σίγουροι ότι κλέβουμε. Τώρα έκαναν πίσω; :hehe:

Περίεργο ότι η ASUS ήταν η μόνη που ήξερε για το bug. To είπε στην MSI και την ASRock.

Για να σου δώσω να καταλάβεις. H Intel δεν έχει κλειδώσει μερικά registers και έτσι μπορείς να ξεγελάς το σύστημα και όταν βάζεις τον 2933 divider το πραγματικό speed να είναι 2200. Ο μόνος καθαρός divider είναι ο 2800. Στο bios μας δεν έχουμε πειράξει τίποτα οπότε το 2933 είναι 2933.

Γενικά, μετά την Computex κάθε μέρα κάτι βρίσκουν να πουν :hehe: Sorry, 3 φορές παίξαμε live...

To κρίμα είναι ότι χωρίς να έχουν στοιχεία βγαίνουν και λένε πράγματα που δεν στέκουν και χαλάνε το overclocking. Γιατί τώρα αν κάποιος περάσει κάποιον τότε πρέπει να το αποδείξει και δυστυχώς ο εξοπλισμός είναι πανάκριβος.

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι υποκινούμενα από την ASUS. Έχει πλάκα. Όλο το πρωί μου μιλούσε η ASUS και ήταν σίγουροι ότι κλέβουμε. Τώρα έκαναν πίσω; :hehe:

Περίεργο ότι η ASUS ήταν η μόνη που ήξερε για το bug. To είπε στην MSI και την ASRock.

Για να σου δώσω να καταλάβεις. H Intel δεν έχει κλειδώσει μερικά registers και έτσι μπορείς να ξεγελάς το σύστημα και όταν βάζεις τον 2933 divider το πραγματικό speed να είναι 2200. Ο μόνος καθαρός divider είναι ο 2800. Στο bios μας δεν έχουμε πειράξει τίποτα οπότε το 2933 είναι 2933.

Γενικά, μετά την Computex κάθε μέρα κάτι βρίσκουν να πουν :hehe: Sorry, 3 φορές παίξαμε live...

To κρίμα είναι ότι χωρίς να έχουν στοιχεία βγαίνουν και λένε πράγματα που δεν στέκουν και χαλάνε το overclocking. Γιατί τώρα αν κάποιος περάσει κάποιον τότε πρέπει να το αποδείξει και δυστυχώς ο εξοπλισμός είναι πανάκριβος.

H ASUS όμως δεν βγήκε να πεί πως έκανε scoreάκι. Έβαλε τους άλλους.

Που επειδή έιναι ούγκαλοι το κάνανε ενώ η ASUS έχει καθαρή την φωλιά της.

Seems Legit to me.

Όταν λές ASUS εννοείς Shamino?

Link to comment
Share on other sites

Ok let's be more serious now.

Αυτό μου είπαν κάνει 5 million NT δηλαδή 150K USD μαζί με το service και την τεχνική υποστήριξη χαχα

eryzuzuq.jpg

Κότα να αδειάσεις έναν καφέ επάνω του :hehe:

Link to comment
Share on other sites

H ASUS όμως δεν βγήκε να πεί πως έκανε scoreάκι. Έβαλε τους άλλους.

Που επειδή έιναι ούγκαλοι το κάνανε ενώ η ASUS έχει καθαρή την φωλιά της.

Seems Legit to me.

Όταν λές ASUS εννοείς Shamino?

Όχι, δεν θα έκανε ποτέ τέτοιο πράγμα ο Shamino. Αnyway case closed. Ήδη έσβησαν τα πάντα από το FB.

Link to comment
Share on other sites

Γελώ με την δήθεν αρχοντοβλαχιά σου και εριστικότητα σου Captain Snobium! :hehe:

Που έχεις χαθεί?

Μα ουφάδικα εν έτη 2014? Γελώ διπλά! Έχω να μπω σε internet cafe από το 2005 με εξαίρεση τη γνωστή υπόγα που πηγαίναμε για άλλα!

Με έχει καταπιεί η παραλία!

Link to comment
Share on other sites

Μα ουφάδικα εν έτη 2014? Γελώ διπλά! Έχω να μπω σε internet cafe από το 2005 με εξαίρεση τη γνωστή υπόγα που πηγαίναμε για άλλα!

Με έχει καταπιεί η παραλία!

Τα ουφάδικα εν έτη 2014 ανεβαίνουν πάλι...αλλά τι να ξές όταν (και καλά) σε έχει καταπιεί η παραλία?

Τρολλάρετε που τρολάρετε και εγώ μαζί σας, αλλά πείτε και την γνώμη σας για το linustechtips. :P

====================

@GoriLLakoS

Τι ξέρεις για το Cooler Master B600 ; Τροφοδοτικό είναι.

Ναι τι θές?

[video=youtube;Idu2WzMRlDU]

Link to comment
Share on other sites

Ναι τι θές?

Τίποτα, απλά αν ήξερες τίποτα περισσότερο για αυτά, από οτι λέει στο νετ και στα unboxing γιατί δεν βρίσκω κάποιο review κάπου.

Είναι πολύ βασική σειρά ε;

Edited by Nickzzz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα Σοφέααααα μας έχεις λέιψει λίγο ρε! Γύρνα πίσω για κανα ΣουΚου :hehe:

Αν και 07:42 ημέρα Κυριακή κανένας άλλος δεν θα σου απαντήσει :hehe:

Θα πιώ καφέ στην υγειά σου σήμερα ρε! :P

Φάε και εσύ κανά κτόπουλο ζωντανό με κεραίες και δέρμα από φίδι για μάς! :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now