esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Ακούγοντας συζήτηση σε απογευματινή ενημερωτική εκπομπή στο ΣΚΑΙ, όπου πριν από λίγο διέκοψαν "απότομα"¨συζήτηση με πολιτικό για να αναλύσουν το θέμα του κροκόδειλου.

Αφού τα καρντάσια εκεί κάτω μπήκαν στην διαδικασία και τελικά τον βρήκαν και τον κατέγραψαν με ελικόπτερο παρακαλώ, ο παρουσιαστής καλεί στον αέρα έναν επιστήμονα που ειδικεύεται στην βιοποικιλότητα, αν και γενικά δεν έχει καμία σχέση με το συμβάν ούτε ειδικεύεται στους κροκόδειλους.

Αφού αρχίζουν οι ηλίθιες ερωτήσεις του παρουσιαστή του τύπου "μήπως γνωρίζετε τι είδους είναι, τι μέγεθος έχει "κτλ (μιας και αφού τον είδε από την high-res ανάλυση του βίντεο του ΣΚΑΙ θα καταλάβαινε) ο ατυχής επιστήμονας απαντά με μάλλον ξενέρωτο τρόπο ότι δεν μπορεί να γνωρίζει.

Οπότε αρχίζει το φούσκωμα. Ο παρουσιαστής παίρνει το σοβαρό - επικύνδινο υφάκι, και αρχίζει: "Εγώ να το θέσω αλλιώς".

"-Μήπως δεν είναι μόνο ένας κροκόδειλος;" "Μήπως τελικά είναι δυο κροκόδειλοι?!"

-"Ε δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε", απαντά διακριτικά ο επιστήμονας.

"Και συνεχίζω: Εαν είναι δυο κροκόδειλοι, μήπως μπορούν να πολλαπλασιαστούν?!"

Έβλεπα που και που κανα δεκάλεπτο από τέτοιες εκπομπές. Πλέον ούτε καν :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έχει ΑΠΕΙΡΟ γέλιο σε τέτοια σκηνικά το πολιτισμικό σοκ μεταξύ μεταξύ μετριοπαθή ορθολογιστή επιστήμονα που δεν ψήνεται να βάλει σάλτσες και του παρουσιαστή που στην ουσία ζει από τις σάλτσες και τις ανακρίβειες.

Και δωσ' του να προσπαθεί να πάρει sensational απάντηση ο παρουσιαστής - και δωσ' του να τον γειώνει ο ειδικός. Και να βλέπεις στα μάτια του παρουσιαστή να ραγίζει κάτι και στα μάτια του ειδικού το "i see what you're doing there"... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ αν ήμουν ο ειδικός (λές και έχουμε πολλούς ειδήμονες για κροκόδειλους στην Ελλάδα), θα του έλεγα να μην ρωτάει εμένα, μα να πάει να δεί από μόνος του, αφού πρώτα νοικιάσει και δεί τον "Κροκοδειλάκια"...

Link to comment
Share on other sites

κανονιστε και ειμαι αθηνα και μου εχει δωσει λεφτα ο [MENTION=1118]venisk[/MENTION] να δειρω κοσμο :hehe:

Θα σου στείλω μια λίστα να ξεκινήσεις. :hehe:

Καλημέρες boxίτες και boxίτισες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι και φίλες! :hehe:

[MENTION=408]antonis[/MENTION] Σου έδωσε λεφτά να μου φέρεις και λουλούδια? :hehe:

Καλημερα, πισω στη δουλεια...

Ενας μηνας ακομα, 20 εργασιμες δηλαδη και φιλακια :D

Kαλη εβδομαδα σε ολες σας :hehe:

Ε ναι! Και καταλήγουμε πως δουλευεις 3 μήνες τον χρόνο και 9 διακοπάρεις! :hehe:

ρε γορίλλα, δεν νομίζεις ότι πρέπει να σταματήσεις αυτό το και καλά αστείο που μόνο εσύ καταλαβαίνεις τι σημαίνει?

hint, έχεις πάψει να με εκνευρίζεις πλέον! :P

Καταλαβαίνει και ο φίλτατος αγαθός γίγαντας aka [MENTION=230]AMDnord[/MENTION]

Hint: Εάν είχα πάψει, δεν θα το έγραφες...τώρα το γράφεις μπας και το διαβάσεις πολλές φορές και το πιστέψεις (τσιράκι :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

κανονιστε και ειμαι αθηνα και μου εχει δωσει λεφτα ο @venisk να δειρω κοσμο

Αποκλειστικά amdαδες και groupades...καλυφτείτε έρχεται το tank που λέγεται antonis!!!

Link to comment
Share on other sites

σαν παιδακια κανετε, λολ.

Λείπεις και χάνεται η τάξη εδώ μέσα. Ειδικά από αυτόν τον p_under. :shifty:

Μετά είναι ο GoriLLakoS αλλά δεν μπορείς να του πεις κάτι αυτού. :P

Link to comment
Share on other sites

μαργαρίτες με μπανάνες μήπως ?

δεν μπορώ να βρεθούμε γμτ εχω να παω στον γιατρό και να κλείσω κάτι συμφωνίες κάτω απο το τραπέζι ala intel :hehe:

Link to comment
Share on other sites

μαργαρίτες με μπανάνες μήπως ?

δεν μπορώ να βρεθούμε γμτ εχω να παω στον γιατρό και να κλείσω κάτι συμφωνίες κάτω απο το τραπέζι ala intel :hehe:

Γιατι? Ποιός σου είπε ότι θέλουμε να σε δούμε? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και monkey-banana! Τι κάνετε;

Δεν παλεύετε να κάνεις μάθημα στους 40 βαθμούς, ας το μεταφέρουν από το ΕΜΠ σε καμιά παραλία να δροσιζόμαστε στα διαλείματα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιοι έκαναν 3 εβδομάδες απεργία μέσα στον Ιούνιο, έτσι πάει.

Ιούλιος μάθημα (μέχρι 1η Αυγούστου) και 25 Αυγούστου με τέλη Οκτώβρη (θα κρατήσω μικρό καλάθι) εξεταστικές!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και monkey-banana! Τι κάνετε;

Δεν παλεύετε να κάνεις μάθημα στους 40 βαθμούς, ας το μεταφέρουν από το ΕΜΠ σε καμιά παραλία να δροσιζόμαστε στα διαλείματα.

Με πήρες πριν κατα λάθος τηλέφωνο ρει!

Σε έβριζα αλλά δεν με άκουγες και έκλεισες μετά απο 20sec :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now