esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Γιατί όχι?

Έχει μεγαλύτερη ποικιλία απ'όλα τα υπόλοιπα ελληνικά μαγαζία μαζί, έχει καλές τιμές, έχει γρήγορο delivery.Το site είναι εύχρηστο και έυκολο και το να παραγγείλεις ακόμα πιο έυκολο.

Γιατί αν θυμάσαι, όταν ήταν να παραγγείλω το CM STORM ΚΒ, σε ρώτησα αν μπορώ να παρακάμψω το Eshop και να έρθω απευθείας σε εσένα αν χρειαστεί κάτι.

Διαφορετικά δε θα το έπαιρνα με τίποτα.

Για να μην αναφερθώ και στην κατάσταση της παραγγελίας που είχε καταντήσει κωμωδία... Έλεγε έφυγε και είναι στο δρόμο και εσύ μου έλεγες στο Skype ότι δεν τους έχετε παραδώσει ακόμα... Τα ξέχασες;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν θυμάσαι, όταν ήταν να παραγγείλω το CM STORM ΚΒ, σε ρώτησα αν μπορώ να παρακάμψω το Eshop και να έρθω απευθείας σε εσένα αν χρειαστεί κάτι.

Διαφορετικά δε θα το έπαιρνα με τίποτα.

Για να μην αναφερθώ και στην κατάσταση της παραγγελίας που είχε καταντήσει κωμωδία... Έλεγε έφυγε και είναι στο δρόμο και εσύ μου έλεγες στο Skype ότι δεν τους έχετε παραδώσει ακόμα... Τα ξέχασες;

Ναι...δεν τα θυμάμαι, σοβαρά τώρα, με ρωτάνε πάρα πολλοί για πάρα πολλά και έχω χάσει το μέτρημα.

Αλλά άσε με εμένα...εγώ είμαι για μία μόνο εταιρία. Αυτό που λές όμως είναι ένα μεμονωμένο παράδειγμα.

Το ότι μπορείς να έρθεις απευθείας σε εμένα ισχύει, αλλά δεν σημάινει πως το Eshop θα σου κόψει το RMA ή δεν θα σε βοηθήσει

εάν χρειαστείς βοήθεια.

Σοβαρά τώρα, από το Eshop έχεις παραγγείλει ποτέ πρόσφατα?

Εννοώ..άσε τι γράφουν δεξιά και αριστερά...εσύ έχεις προσωπική άποψη από πρόσφατη αγορά?

Είχες πρόβλημα με RMA? Είχες πρόβλημα με την τιμή?

PS. Τελικά το πληκτρολόγιο σου είχε έρθει στην ώρα του που σου είχαν πεί ή άργησε? :P

Link to comment
Share on other sites

PS. Τελικά το πληκτρολόγιο σου είχε έρθει στην ώρα του που σου είχαν πεί ή άργησε?

Έκανε 15 μέρες περίπου μετά από αρκετά μπινελίκια στο τηλέφωνο. Μου έγραφαν στο status ότι ο courrier είναι στο δρόμο. Δεν ερχόταν ποτέ. Μου έλεγαν τη μία ότι είχε κίνηση και άργησε να φτάσει, την άλλη ότι ήρθε και δε με βρήκε, κλπ. Την ίδια στιγμή μιλάγαμε μαζί και μου είχες πει ότι δεν είχαν στοκ και περίμενες να παραλάβεις για να τους στείλεις προϊόντα. Δηλαδή με κορόιδευαν.

Σοβαρά τώρα, από το Eshop έχεις παραγγείλει ποτέ πρόσφατα?

Εννοώ..άσε τι γράφουν δεξιά και αριστερά...εσύ έχεις προσωπική άποψη από πρόσφατη αγορά?

Είχες πρόβλημα με RMA? Είχες πρόβλημα με την τιμή?

Το παραπάνω περιστατικό είναι πρόσφατο. Πέρσυ αν θυμάμαι. Γενικά όμως, ναι, είχα αρκετά προσωπικά προβλήματα με το Eshop και τα περισσότερα τα έλυνα με βύσμα, αφού είχα δύο φίλους μέσα, ο ένας διευθυντής πωλήσεων. Όταν όμως έφυγαν, συνέχισα τις αγορές, αλλά στο πρώτο πρόβλημα ταλαιπωρήθηκα. Έτσι, είπα ότι δεν παίρνω ξανά ούτε αναλώσιμα από εκεί. Εξαίρεση ήταν το πληκτρολόγιο, λόγω της δικής μας γνωριμίας.

Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει, αλλά δεν έχω κανένα λόγο να πάρω το ρίσκο να αγοράσω πάλι από εκεί. Αυτά που αναφέρεις ότι προσφέρει, τα βρίσκω και αλλού, σε μικρά, γνωστά ή άγνωστα καταστήματα κι εξυπηρετούμαι άψογα.

Link to comment
Share on other sites

A8 6600K, 8GB Hyper-X @1866MHz και SSD Sammy Evo 256Gb.

Ειλικρινα μεχρι και για ελαφρυ gaming (LoL) δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω !!

DSC_0020.jpg

13 sata σε asus? δεν νομιζω να εχω ξαναδει:hehe:

Είχα σχεδόν το ίδιο με Α10-6700, 8GB-1600 και SSD 830 128GB. Happy medium και τίποτα άλλο δεν είναι το συγκεκριμένο setup.

Έστησα σήμερα το καινούριο που μπορεί να παίξει τα πάντα όλα (και τα κοάλα τίποτα) και είδα το φως μου.

Το κορυφαίο είναι το εξής:

Α10-6700@ 4.2GHz, 8GB-1600 και SSD 830 128GB, 2χ4TB κτλ (μαζί με τηλεόραση, router, switch) κατανάλωση= 170watt σε idle, 180Watt σε playback (Full HD)

Core i7 5930K@Stock, 16GB DDR4-3000, Gigabyte G1 gaming GTX 970, 2x850 PRO 256GB, 2x4TB (μαζί με τηλεόραση, router, switch) κατανάλωση = 185Watt σε idle, 200Watt σε playback

prime και heaven λενε 96 εδω

χωρις κλοκαρισμα δεν παιζει αυτα που θες?

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

prime και heaven λενε 96 εδω

χωρις κλοκαρισμα δεν παιζει αυτα που θες?

Γι'αυτό λέω πως είναι 170Watt μαζί με την τηλεόραση, το ρουτερ και το switch.

To θέμα είναι πως το σημερινό σύστημα, εκτός του ότι παίζει τα πάντα σαν τρεχούμενο, γάργαρο νεράκι και έχει και ιπποδύναμη, καταναλώνει μόλις 15-20Watt παραπάνω σε idle.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό λέω πως είναι 170Watt μαζί με την τηλεόραση, το ρουτερ και το switch.

To θέμα είναι πως το σημερινό σύστημα, εκτός του ότι παίζει τα πάντα σαν τρεχούμενο, γάργαρο νεράκι και έχει και ιπποδύναμη, καταναλώνει μόλις 15-20Watt παραπάνω σε idle.

Ζαχαρία, χωρίς παρεξήγηση αλλά γιατί συγκρίνεις 2 ανόμοια τιμολογιακά μηχανήματα?

Το happy medium κάνει 500ευρώ, ενώ το άλλο 1500??

Link to comment
Share on other sites

Έκανε 15 μέρες περίπου μετά από αρκετά μπινελίκια στο τηλέφωνο. Μου έγραφαν στο status ότι ο courrier είναι στο δρόμο. Δεν ερχόταν ποτέ. Μου έλεγαν τη μία ότι είχε κίνηση και άργησε να φτάσει, την άλλη ότι ήρθε και δε με βρήκε, κλπ. Την ίδια στιγμή μιλάγαμε μαζί και μου είχες πει ότι δεν είχαν στοκ και περίμενες να παραλάβεις για να τους στείλεις προϊόντα. Δηλαδή με κορόιδευαν.

Το παραπάνω περιστατικό είναι πρόσφατο. Πέρσυ αν θυμάμαι. Γενικά όμως, ναι, είχα αρκετά προσωπικά προβλήματα με το Eshop και τα περισσότερα τα έλυνα με βύσμα, αφού είχα δύο φίλους μέσα, ο ένας διευθυντής πωλήσεων. Όταν όμως έφυγαν, συνέχισα τις αγορές, αλλά στο πρώτο πρόβλημα ταλαιπωρήθηκα. Έτσι, είπα ότι δεν παίρνω ξανά ούτε αναλώσιμα από εκεί. Εξαίρεση ήταν το πληκτρολόγιο, λόγω της δικής μας γνωριμίας.

Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει, αλλά δεν έχω κανένα λόγο να πάρω το ρίσκο να αγοράσω πάλι από εκεί. Αυτά που αναφέρεις ότι προσφέρει, τα βρίσκω και αλλού, σε μικρά, γνωστά ή άγνωστα καταστήματα κι εξυπηρετούμαι άψογα.

Δεν ξέρω ρε George τι να σου πώ. Εγώ όποτε έχω αγοράσει κάτι είναι όλα στην ώρα τους και ίσα ίσα που με πέρνουν και τηλέφωνο να με ρωτήσουν τι ώρα θα είμαι εκεί την ημέρα της παράδοσης για να έρθουν.

RMA δεν έχω χρειαστεί ακόμα από εκεί αλλά οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρία, χωρίς παρεξήγηση αλλά γιατί συγκρίνεις 2 ανόμοια τιμολογιακά μηχανήματα?

Το happy medium κάνει 500ευρώ, ενώ το άλλο 1500??

Δεν τα συγκρίνω ως προς τις επιδόσεις, αλλά ως προς την κατανάλωση.

Εννοείτε πως ξέρω τι αγόρασα και τον λόγο που το έκανα, απλά μου έκανε εντύπωση η πολύ μικρή διαφορά στην κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now