esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Παίδες πώς λέγετε η τεχνική που γυαλίζεις τον cpu και γίνεται σαν καθρέπτης; το έχει δοκιμάσει κανένας απο εδώ;

Lapping. Μην το κάνεις. Τρέξε και κανένα άλλο benchmark, που έχεις κολλήσει με το CB15.. :)

Link to comment
Share on other sites

Αλάνια του Android μου εξηγάτε γιατί στα ίδια απλικάτσια που έχω σε δύο συσκευές και που η μία λειτουργεί τακτικά και η άλλη μια στο τόσο. όταν ανοίγω τη δεύτερη συσκευή που δεν πολυχρησιμοποιώ πρέπει να περιμένω να συγχρονίσουν όοοοοοοοοοοοοοοοοοοολα τα νοτιφικάτσια που ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΧΩ ΗΔΗ ΔΕΙ και κολλάει το σύμπαν; Πόσο ΓΤΠ δλδ; Αλλάζει κάπως αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Αλάνια του Android μου εξηγάτε γιατί στα ίδια απλικάτσια που έχω σε δύο συσκευές και που η μία λειτουργεί τακτικά και η άλλη μια στο τόσο. όταν ανοίγω τη δεύτερη συσκευή που δεν πολυχρησιμοποιώ πρέπει να περιμένω να συγχρονίσουν όοοοοοοοοοοοοοοοοοοολα τα νοτιφικάτσια που ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΧΩ ΗΔΗ ΔΕΙ και κολλάει το σύμπαν; Πόσο ΓΤΠ δλδ; Αλλάζει κάπως αυτό;;;

τα νοτικαφασια ειναι απο τις εφαρμογες που εβαλες

η απο το android?

επισης μπορεις να κοψεις την οποιαδηποτε εφαρμογη απο το να σου πεταει νοτικαφασια με ζαρζαβατι απο την διαχ.εφαρμογων

Link to comment
Share on other sites

τα νοτικαφασια ειναι απο τις εφαρμογες που εβαλες

η απο το android?

επισης μπορεις να κοψεις την οποιαδηποτε εφαρμογη απο το να σου πεταει νοτικαφασια με ζαρζαβατι απο την διαχ.εφαρμογων

Τα απλικάτσια ξεκωλιάζονται στα νοτιφικάτσια :hehe: Δηλάδή γιατί ενώ πχ. παρακολουθώ το φατσοβιβλίο στη main συσκευή, μόλις ανοίξω το άλλο να έχω οοοοοοοοοοοοτι ειδοποίηση δημιουργήθηκε από τη στιγμή που το έκλεισα; Ή στο ταπατόλκ το ίδιο. Άμα κλείσω τις ειδοποιήσεις θα συγχρονίσει αυτή η επιλογή και στην άλλη συσκευή; Δεν το θέλω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τα απλικάτσια ξεκωλιάζονται στα νοτιφικάτσια :hehe: Δηλάδή γιατί ενώ πχ. παρακολουθώ το φατσοβιβλίο στη main συσκευή, μόλις ανοίξω το άλλο να έχω οοοοοοοοοοοοτι ειδοποίηση δημιουργήθηκε από τη στιγμή που το έκλεισα; Ή στο ταπατόλκ το ίδιο. Άμα κλείσω τις ειδοποιήσεις θα συγχρονίσει αυτή η επιλογή και στην άλλη συσκευή; Δεν το θέλω αυτό.

οι επιλογες νοτικαφασιων ειναι μονο για τη συγκεκριμενη συσκευη, για τη συγκεκριμενη εγκατασταση του προγραμματος. Οταν τις κανεις απο τις ρυθμισεις του κινητου, διατηρουνται με τις αναβαθμισεις της εφαρμογης, εκτος και αν κανεις επανεγκατασταση

αν τις κανεις (αν υπαρχουν δν ξερω) μεσα απο την εφαρμογη δεν ειμαι σιγουρος, εξαρταται την εφαρμογη αν συνχρονιζει και προτιμισεις χρηστη

-φατσοbook και ταπτακ λοιπον

ξερεις που να απευθυνθεις

δε σου φταιει το λειτουργικο που κοτζαμ μουλτι-μπιλιον εταιρια δεν σου μαρκαρει τα διαβασμενα ως διαβασμενα

(κακος-mode): και βασικα αν ημουν στη θεση τους, δεν θα με ενδιεφερε να το φτιαξω. αφου θα το χρησιμοποιησεις ουτως η αλλως. (και ειναι ενα απο τα πολλα bugs του μεσεντζερ)

γενικα για να ξερεις πως παιζει, εστω οτι εχεις φτιαξει μια εφαρμογη που σου πεταει 100 νοτιφ. σε καθε ανοιγμα. το ανδροιδ θα σου τα προβαλλει. τοσο απλα.

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

^ Βαρβάτα καλό & βασικά θέλεις και βαρβάτα νερά (360+), για να κάνει stress test εκεί πάνω για 24/7 φάσεις.

Αν ήθελες να κάνεις benching για τα προγράμματα που μετράνε στο hwbot σκεφτόμουν βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήθελες να κάνεις benching για τα προγράμματα που μετράνε στο hwbot σκεφτόμουν βασικά.

Oh I see... ε φαντάζομαι 1Μ/32Μ κτλ ελαφριά δεν θέλεις και φοβερή τύχη για το 5GHz benchable. XTU κτλ όμως, ναι, θα είναι ζόρι.

Κατά τα άλλα, ωχ αμάν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now