esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Θυμάμαι τον πρώτο καιρό είχαν θέμα επειδή από τα πολλά start/stop που κάναν οι κεφαλές χάλαγαν μετά από κάποιο καιρό ή κάτι τέτοιο.

Υπήρχε tool να το αλλάξεις αυτό το value & σε ενδιέφερε να το αλλάξεις κυρίως σε RAID λειτουργία. Μια χαρά είναι οι green αλλά HGST & Toshiba εμπειρικά είναι ακόμα καλύτερα, ναι. Όχι Red για single λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

τοσο νευριασμενος με το πως σμπρωχνουν την κ#$# 97αρα βενζινη τους στη shell....

τοση αγενεια ειχα καιρο να δω!!! με το ΖΟΡΙ 97ρα!!! εβαλε την μανικα μεσα και εδινε 97αρα!!! χωρις να ρωτησει καν!!!

ε εχει 1 λεπτο παραπανω λεει

το ξερω ρε τιποτενιο ανθρωπακι οτι παιρνεις μπονους λευτα οταν πουλας 97αρα και 100αρα, αλλα ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΡΕ

μαυρο απο δω και περα στη shell για μενα

και καλησπερα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά αυτό είναι η υπερβολή η ίδια...

Εμένα μου άρεσε!

Τρία πράγματα κάνουν εντύπωση από κοντά:

-η μπαταρία δείχνει απλά τέρας, δεν κατρακυλάει όπως στα mini.

-οι επιδόσεις στα κλασικά (web/gaming) είναι απλά εξωγήινες.

-και αυτό που δεν λένε τα reviews: όταν το έχεις σε απόσταση καναπέ, δηλαδή είτε στα πόδια σου είτε με αραχτός στο πλάι σαν Ρωμαίος βασιλιάς, χάνεις πάρα πολύ από την περιφερειακή σου όραση. Κοιτάζεις οθόνη από άκρη σε άκρη της γωνίας του ματιού σου, πράγμα που στα video είναι απλά χάσιμο! Μπαίνεις μέσα ρε παιδί μου!

Αλλά ανάσκελα και διάβασμα δεν παίζει πια σαν το mini το οποίο θα ξενερώσει κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατρακυλάει τουλάχιστον στο mini 3 ήταν πολύ καλή, 7.5 ώρες χρήση και 4 μέρες αναμονή χαλαρά! Καλά φαίνεται ότι είναι υπερβολικά δυνατό αλλά το μέγεθός του με χαλάει αρκετά για μια συσκευή χωρίς πληκτρολόγιο, εντάξει θα σερφάρω θα δώ youtube μετά? Γενικά αυτό το θέμα με χαλάει και στα ipad.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ειδικά η αναμονή στα non-cellular ipad ήταν πάντα δυνατό σημείο. Κανένα android δεν μπορεί να αντέξει στο ράφι όπως ένα ipad εδώ και πολλά χρόνια. Τώρα με το Doze δεν ξέρω αν πλησιάζουν, αλλά και πάλι αμφιβάλω.

Για media consumption / social networks είναι και το "pro" ρε, εννοείται, δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις οτιδήποτε παραγωγικό σε τέτοιες συσκευές...

Link to comment
Share on other sites

τοσο νευριασμενος με το πως σμπρωχνουν την κ#$# 97αρα βενζινη τους στη shell....

τοση αγενεια ειχα καιρο να δω!!! με το ΖΟΡΙ 97ρα!!! εβαλε την μανικα μεσα και εδινε 97αρα!!! χωρις να ρωτησει καν!!!

ε εχει 1 λεπτο παραπανω λεει

το ξερω ρε τιποτενιο ανθρωπακι οτι παιρνεις μπονους λευτα οταν πουλας 97αρα και 100αρα, αλλα ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΡΕ

μαυρο απο δω και περα στη shell για μενα

και καλησπερα σε ολους

Και δεν έφευγες εντελώς χωρίς να βάλεις; Έχει γίνει κουραστικό αυτό το θέμα...

Τα οκτάνια μας μάραναν...

--------------------------------------------

Xiaomi Mii Pad 2 μου λένε για tablet τώρα που βγαίνει, λέει τίποτα; :hmmm: Βλέπω atom cpu κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now