esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα.

ΥΓ. Me likez new Focus RS!

Συζητούσα με τον [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] για αυτοκίνητα και του έλεγα τον πόνο μου. Πώς σου φαίνεται η Octavia RS η 1800? Παίζει κάτω από 10k? σε καλή κατάσταση πάντα και το αυτοκίνητο είναι τίμιο για τα λεφτά του θαρρώ.

Τώρα που ήμουν Ρέθυμνο για εξεταστική οδήγησα το Passat CC 1800 τουρμπάτο και επίσης μου άρεσε πολύ, αλλά ξεφεύγει πολύ σε χρήματα :(

[MENTION=4651]Nickzzz[/MENTION] τι έχεις να πεις;

Link to comment
Share on other sites

Συζητούσα με τον @GoriLLakoS για αυτοκίνητα και του έλεγα τον πόνο μου. Πώς σου φαίνεται η Octavia RS η 1800? Παίζει κάτω από 10k? σε καλή κατάσταση πάντα και το αυτοκίνητο είναι τίμιο για τα λεφτά του θαρρώ.

Τώρα που ήμουν Ρέθυμνο για εξεταστική οδήγησα το Passat CC 1800 τουρμπάτο και επίσης μου άρεσε πολύ, αλλά ξεφεύγει πολύ σε χρήματα :(

@Nickzzz τι έχεις να πεις;

Γιώργη, δεν είναι αυτοκίνητα για σένα αυτά. Είσαι νέο παιδί, αυτά είναι για ξεπεσμένους γέρους σαν και μένα που θέλουν να νομίζουν οτι οδηγούν γρήγορο αυτοκίνητο. Πάρε αγόρι μου ένα S2000 και σιγά σιγά τουμπάνιασε το. Αν και μαμά, είναι απίστευτο αυτοκίνητο ακόμα και 12 χρόνια μετά.

Link to comment
Share on other sites

Συζητούσα με τον @GoriLLakoS για αυτοκίνητα και του έλεγα τον πόνο μου.

Πώς σου φαίνεται η Octavia RS η 1800? Παίζει κάτω από 10k? σε καλή κατάσταση πάντα και το αυτοκίνητο είναι τίμιο για τα λεφτά του θαρρώ.

Τώρα που ήμουν Ρέθυμνο για εξεταστική οδήγησα το Passat CC 1800 τουρμπάτο και επίσης μου άρεσε πολύ, αλλά ξεφεύγει πολύ σε χρήματα :(

@Nickzzz τι έχεις να πεις;

Λάθος. :shifty::P

Φαντάζομαι λες για αυτό το Octavia.

[MAG_THUMB=1]http://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/SKODAOctaviaRS1-8T-1155_7.jpg[/MAG_THUMB]

Γνωστά τα πράματα για αυτό, με κλασσικό κινητήρα που βρίσκεις παντού ανταλλακτικά. Ίσως δείχνει κάπως κουτί τώρα πια και δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα είναι και ο κινητήρας. :shifty:

Αλλά γιατί όχι π.χ. το πιο καινούργιο που έβγαινε και αυτό με 1,8T μάλλον παρόμοιο με αυτόν στο Passat CC. Δεν ξέρω τι κάνει από τιμές και από αξιοπιστία κ.τ.λ.

skoda_octavia_1000km_road_test_2007_rdax_444x249.jpg

Δεν ξέρω να σου πω, ωραία είναι, αλλά για εμένα τα βρίσκω μεγάλα και ίσως κάπως άβολα γιατί κινούμαι πιο πολύ σε πόλη μέσα και συνήθως ένα άτομο στο αμάξι οπότε...

:)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργη, δεν είναι αυτοκίνητα για σένα αυτά. Είσαι νέο παιδί, αυτά είναι για ξεπεσμένους γέρους σαν και μένα που θέλουν να νομίζουν οτι οδηγούν γρήγορο αυτοκίνητο. Πάρε αγόρι μου ένα S2000 και σιγά σιγά τουμπάνιασε το. Αν και μαμά, είναι απίστευτο αυτοκίνητο ακόμα και 12 χρόνια μετά.

Γιατί ρει είναι ωραία αυτοκίνητα, άνετα και με χώρους. Μεταφέρω συχνά πράγματα πάνω-κάτω με τη δουλειά και θέλω ένα 4πορτο, δεν μου αρέσουν τα κουπέ :/

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρει είναι ωραία αυτοκίνητα, άνετα και με χώρους. Μεταφέρω συχνά πράγματα πάνω-κάτω με τη δουλειά και θέλω ένα 4πορτο, δεν μου αρέσουν τα κουπέ :/

Αν θέλεις αυτοκίνητο για τη δουλειά κράτα το L200. Δηλαδη το GTR που είναι κουπέ, δεν σου αρέσει;

Σοβαρά τώρα, μια χαρά αυτοκίνητα είναι τα Skoda Octavia. Aν το πάρεις σε καναρινί, μπορείς να βγάζεις και χαρτζιλίκι... :tongue-new:

(Σοβαρά τώρα)², είναι σκυλιά με φθηνό service και όλα τα καλά που έχει ένα οικονομικό αυτοκίνητο, αλλά πιστεύω ότι αν πάρεις κάτι τέτοιο, σε 2-3 χρόνια θα ψάχνεις πάλι για αυτοκίνητο και δεν θα μπορείς να το πουλήσεις κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις αυτοκίνητο για τη δουλειά κράτα το L200. Δηλαδη το GTR που είναι κουπέ, δεν σου αρέσει;

Σοβαρά τώρα, μια χαρά αυτοκίνητα είναι τα Skoda Octavia. Aν το πάρεις σε καναρινί, μπορείς να βγάζεις και χαρτζιλίκι... :tongue-new:

(Σοβαρά τώρα)², είναι σκυλιά με φθηνό service και όλα τα καλά που έχει ένα οικονομικό αυτοκίνητο, αλλά πιστεύω ότι αν πάρεις κάτι τέτοιο, σε 2-3 χρόνια θα ψάχνεις πάλι για αυτοκίνητο και δεν θα μπορείς να το πουλήσεις κιόλας.

Το L200 το κρατάω όσο αντέξει (το προσέχω αρκετά) γιατί το χρησιμοποιούμε και στις ελιές και σε πολλά άλλα, είναι και 30 χρονών αμάξι. Αλλά ναι καταλαβαίνω το σκεπτικό σου Κίμωνα ;)

Λες να μπω και στο uber με το καναρινί Octavia? :hehe: Θα τα κονομήσω :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το L200 το κρατάω όσο αντέξει (το προσέχω αρκετά) γιατί το χρησιμοποιούμε και στις ελιές και σε πολλά άλλα, είναι και 30 χρονών αμάξι. Αλλά ναι καταλαβαίνω το σκεπτικό σου Κίμωνα ;)

Λες να μπω και στο uber με το καναρινί Octavia? :hehe: Θα τα κονομήσω :hehe::hehe:

Άσπρο πάρε να σε περνάνε για ασφαλίτη. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ti Octavia ρε Γιώργη. Κοίτα για καμιά Γκόλφω, Leon, A3 όχι μεγαλύτερο. Εκδόσεις από το 2003-4 και μετά με τον 1.8Τ ή τα νεότερα μοντέλα TSI θα είσαι μια χαρά. Και τουρμπάτος και οικονομικός.

10Κ πάντως για το παλιό 1.8T Octavia είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ακόμα και στην RS έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο ρώτα κανένα κρεοπώλη τι αμάξι θα πάρεις ρε man...αυτοί ξέρουν καλύτερα νομίζω :hehe: Αν πάρεις group τουλάχιστον γίνε πελάτης μου θέλω να κάνω sli κάποια στιγμή!! :hehe:

Καλημέρα καλημέρα!! :)

Link to comment
Share on other sites

:hehe: :hehe: Καλημέρα καλημέρα και καλό μήνα σε όλους και σε όλες!

Εγώ είμαι αντίθετος με το 1800. Θα πρέπει κάθε χρόνο να αφήνεις και κανα 2χίλιαρο

σε σήμα και ασφάλεια!

Γιατί δεν κοιτάς κάτι σε 1400?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το επόμενο μου αμάξι θα είναι 3,8 δίτουρμπο. Εκτός κι αν βγει καλή η Chiron και δώσω κάτι παραπάνω αλλά πιστεύω ότι αξίζει το κόπο. Αν κάνει τη μαγκιά και απενεργοποιεί τους μισούς κύλινδρους για οικονομία, τότε από τα 8 λίτρα πέφτεις στα 4 λίτρα, οπότε θα πληρώνω τέλη για 4λιτρο.

Κι αν μου πει τίποτα η εφορία τους λεω ότι το πάω μόνο σε eco mode, bitches!!!

To μόνο πρόβλημα που βρίσκω σε αυτή την αγορά είναι οτι δεν βρίσκω εξουσιοδοτημένο συνεργείο για Bugatti εδώ κοντά...

ΥΓ. Ο Ανέστης θέλει να πάρει 18λιτρο...

Link to comment
Share on other sites

Πάω στοίχημα ότι εσύ καις παραπάνω από τι το 1800...εσύ, όχι το 1400..:hehe:

:hehe: Λοιπόν άκου, τσέκαρα το 1200άρι μου με τα 86 άλογα και έχω κάνει σε 2 χρόνια 37856χλμ

με Μ.Ο. κατανάλωσης 8.1 :P

Link to comment
Share on other sites

:hehe: :hehe:

Ρε το 1800 καίει, ο 1400 όχι τόσο

Τον κακο σου τον καιρο !! Το Scirocco εκαιγε σα 2λιτρο και το Α4 καιει σα 1600αρι !!

Αφου εισαι κανονικος γοριλλας και πατας το γκαζι ατσουμπαλα καλα να παθεις !!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο,/συνάδελφος στην δουλειά με Α4 2010 1.8Τ του καίει 1L στα 1000χιλ.

Ναι καλά διαβάσατε με την μόνη διαφορά ότι του καίει λάδια αντί για βενζινι! :hehe:

Ή αντιπροσωπεία κάνει τον κινέζο φυσικά. made in Germany.

Venisk να στον στείλω κατά κει για εκείνο το sli που έλεγες? :hehe:

Sent from my Lenovo A7010a48 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now