esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Καμία αλλαγή δεν αρέσει σε όλους. Κάναμε μια επιλογή και πήραμε την ευκαιρία να αναδείξουμε το HwBox σε περισσότερο κόσμο. Ευχαριστούμε πάντως όσους δείχνουν την αγάπη τους στο περιεχόμενό μας. ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MetallicGR said:

Καμία αλλαγή δεν αρέσει σε όλους. Κάναμε μια επιλογή και πήραμε την ευκαιρία να αναδείξουμε το HwBox σε περισσότερο κόσμο. Ευχαριστούμε πάντως όσους δείχνουν την αγάπη τους στο περιεχόμενό μας. ;)

Εκεί είναι το πρόβλημα, ότι πακέτο παίρνεις και κάτι άλλο. Τεσπα, καλή επιτυχια σε αυτό που αποφασίσατε να κάνετε.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MetallicGR said:

Καμία αλλαγή δεν αρέσει σε όλους. Κάναμε μια επιλογή και πήραμε την ευκαιρία να αναδείξουμε το HwBox σε περισσότερο κόσμο. Ευχαριστούμε πάντως όσους δείχνουν την αγάπη τους στο περιεχόμενό μας. ;)

 

Μα δεν είναι για την "αλλαγή" . Σίγα τα ωα το που θα πατήσουμε κλικ να δούμε ένα βίντεο. Το θέμα είναι το ποιόν της συνεργασίας που είναι απλά εμετός. Καλύτερα να πηγαίνατε στο comedy lab / Μπραφ. Εκεί πέφτουν μπινελίκια αλλά υπάρχει ένα background τουλάχιστον που κάπως το υποστηρίζει το όλο σκηνικό - όχι κάτι ουαου βέβαια αλλά για Ελλάδα.. Πάντως όντως τα views έχουν ανέβει θεαματικά έτσι αλλά και τι με αυτό; Εκτός αν ψάχνετε μια άτυπη επιβεβαίωση του κόπου σας γιατί από γκαφρα δεν νομίζω να παίζουν πολλά. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μην υπερβάλουμε (εκτός αν δεν κατάλαβα καλά) δεν πουλήσαν και την ψυχή τους στο διάβολο. Συμφωνώ ότι το Hwbox θα αναδειχθεί σε περισσότερο κόσμο, μιας και το υπόψη κανάλι έχεις πολλούς subscribers, όμως μέσα στο κόσμο που θα αναδειχθεί αναμένεται και πολύ σαβούρα.

 

Από εκεί και πέρα για τους υφιστάμενους users, όποιος δεν θέλει να βλέπει σαχλαμάρες κατά πολλούς, υπάρχει η δυνατότητα να μην κάνει subscribe και απλά να παρακολουθεί τα video μέσω του forum (νομίζω έτσι μειώνονται κάπως τα προτεινόμενα). Προσωπικά για να δω ένα video του hwbox δεν περίμενα ποτέ ειδοποίηση από το youtube. Σε αυτό το πλαίσιο δεν έκανα subscribe στο υπόψη youtube channel αφενός γιατί δεν πολύ παρακολουθώ τα video, είμαι λάτρης του γραπτού (*), αφετέρου δεν μου αρέσει το υπόψη κανάλι και τα παρελκόμενά του (προσωπική άποψη).

 

Τέλος, οφείλω να ομολογήσω πως στο original youtube channel του hwbox ήμουν subscriber, ενώ τώρα όχι.

 

(*) Πιο εντυπωσιακό το video, αλλά πιο χρήσιμο και ευέληκτο το γραπτό.

 

Υ.Γ. Δεν θα το έλεγα απλώς αλλαγή, αλλά πλασάρισμα (δεν ξέρω την ακριβή ορολογία στο marketing).

 

Υ.Γ.' Πιστεύω να έχετε προσέξει τους όρους αποχώρησης από το υπόψη κανάλι, γιατί έχω την εντύπωση πως κάποια στιγμή θα γίνει.

Edited by stavros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε θες sub, μαζί σου κανένα πρόβλημα, πάρε τη Playlist κάντη bookmark στον browser σου και άνοιγέ τη όποτε θες. https://www.youtube.com/playlist?list=PLHPsVgbu6TYWiYKa9f1M1RnjrwNdqPGWD

 

Δε θες να βλέπεις γενικά; Ούτε τότε πειράζει. ;) Υπάρχει το γραπτό review και το φόρουμ που μπορείς να χαζέψεις και να σχολιάσεις.

 

Καλημέρεςςς! :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχει παίξει αυτό ωρέ.. :hehe: Άσε που δεν έχει νόημα να το κουράζουμε παραπάνω. Το point μας το κάναμε, τα παιδιά εδώ έχουν και αυτά το δικό τους, πάμε παρακάτω.

 

edit: A ok, το άλλαξε το βίδεο ο Σταύρακας (έπαιζε πάλι ο άις μπάκετ Κοντόπας)

Edited by Spirosssss
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Spirosssss said:

edit: A ok, το άλλαξε το βίδεο ο Σταύρακας (έπαιζε πάλι ο άις μπάκετ Κοντόπας)

 

???

 

Are you talking to me ?  :P

 

(νόμιζα ότι έπαιξε πάλι ....)... λείπει κάτι ?

 

Το παραπάνω video είναι το πρόχειρο benchmark (Cinebench R15 & CPU Z) του 8700k από τον famous (:whistling:) youtuber Karl Morin, σε ένα σύστημα της HP, στο οποίο, αν είναι δυναμόν, δεν έκαναν το δωρεάν upgrade των Windows 8 σε Windows 10. Πάλι καλά που ήταν και 64 bit :P.

 

untitled-3.thumb.jpg.0a6cb0932ec9d70d9d6eae390e0fa7d6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικός Σπύρος - το τέλος του κόσμου - με κάθε αλλαγή που γίνεται! :hehe:

 

Λοιπόν παιδιά, το ότι ανεβάζουμε τα βίντεο μας έχει εντελώς απλή εξήγηση.

Μας σκάσανε 50Κ και τα κάνουμε όλα για τα λεφτά.

Πέρα από τα 50 χιλιάρικα λοιπόν (που τόσα δεν έχουμε βγάλει από το 2007 που ξεκίνησε το hwbox και δεν θα τα

βγάλουμε ποτέ και δεν μας τα δώσανε κιόλας) το κάναμε επειδή το κοινό μας/ το κοινό του hardware είναι πολύ περιορισμένο

και θέλουμε να ανοίξουμε λίγο το κοινό μας.

 

Δυστυχώς τα γραπτά reviews που μας αρέσουν και εμάς για τις εταιρίες είναι εργαλεία περασμένης δεκαετίας

και δεν την απασχολεί καμιά. Μέτρο σύγκρισης έχει γίνει πλέον το youtube (ναι αυτό που μετράνε μόνο οι αριθμοί,

ούτε η ποιότητα, ούτε η πρωτοτυπία, ούτε τίποτα). Είναι σαν τις γκόμενες που δείχνουν κώλο και βυζιά στο Instagram.

 

Καταλαβαίνω τις αντιρρήσεις σας προφανώς αλλά κάνω ότι νομίζω πως είναι καλύτερο για το site.

Εάν δεν θέλετε να κάνετε subscribe είναι δικαίωμά σας. Μπορείτε να βλέπετε τα video από εδώ.

 

My 2.5 cents!

Πις αουτ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, GoriLLakoS said:

Κλασσικός Σπύρος - το τέλος του κόσμου - με κάθε αλλαγή που γίνεται! :hehe:

 

Λοιπόν παιδιά, το ότι ανεβάζουμε τα βίντεο μας έχει εντελώς απλή εξήγηση.

Μας σκάσανε 50Κ και τα κάνουμε όλα για τα λεφτά.

Πέρα από τα 50 χιλιάρικα λοιπόν (που τόσα δεν έχουμε βγάλει από το 2007 που ξεκίνησε το hwbox και δεν θα τα

βγάλουμε ποτέ και δεν μας τα δώσανε κιόλας) το κάναμε επειδή το κοινό μας/ το κοινό του hardware είναι πολύ περιορισμένο

και θέλουμε να ανοίξουμε λίγο το κοινό μας.

 

Δυστυχώς τα γραπτά reviews που μας αρέσουν και εμάς για τις εταιρίες είναι εργαλεία περασμένης δεκαετίας

και δεν την απασχολεί καμιά. Μέτρο σύγκρισης έχει γίνει πλέον το youtube (ναι αυτό που μετράνε μόνο οι αριθμοί,

ούτε η ποιότητα, ούτε η πρωτοτυπία, ούτε τίποτα). Είναι σαν τις γκόμενες που δείχνουν κώλο και βυζιά στο Instagram.

 

Καταλαβαίνω τις αντιρρήσεις σας προφανώς αλλά κάνω ότι νομίζω πως είναι καλύτερο για το site.

Εάν δεν θέλετε να κάνετε subscribe είναι δικαίωμά σας. Μπορείτε να βλέπετε τα video από εδώ.

 

My 2.5 cents!

Πις αουτ

 

Όσο και να μην συμφωνώ με τη συνεργασία σε επίπεδο περιεχομένου, καταλαβαίνω ότι είναι αναγκαίο. Ευρύτερο κοινό στο youtube σημαίνει περισσότερα προϊόντα από τις εταιρίες για Review. Οπότε καλά κάνατε και ας κράζουν κάποιοι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σε ένα κανάλι με δική μας εκπομπή.

Σαν να σου αρέσει από το STAR μόνο το Top Gear.

 

Το κράξιμο είναι ακριβώς το ίδιο με τον θαυμασμό.

Η αδιαφορία είναι το αντίθετο.

Οπότε καλά τα πάμε.

Επίσης, χωρίς moderation ο καθένας γράφει ότι του κ..ατέβει!

Και το youtube είναο βασιλιάς του "Ότι μου κατέβει".

 

Φιλακιαααααα!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κράζεις; ΘΑΥΜΑΖΕΙΣ!! (θεοσχωρεστον που λένε και στο χωριό μου)

 

Μόνο που δεν έκραξε κανείς, κουβέντα κάνουμε (νταξ εγώ προσωπικά ήμουν και λίγο biased γιατί ο χοντρός είναι όπως και το βίντεό του πριν - εμετικός και το κουτάκι το αγαπάω, εγώ και ο Πέππας έχουμε μείνει σταθεροί από το '08 που μπήκα)

 

ΠΩΩΩΩΩ ξενύχτι στο κουτί, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 5ετία, Γιώργο η Λεμονιά τι κάνει ρε; :hehe::hehe::hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now