esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

On 7/8/2018 at 2:52 AM, asder said:

Home σκέτο σαν οροφή για σπίτι είναι :P ?

 

Εχουμε και στεγαστρο ?

ROG Swift PG65

 

Παντως αν το 27ρι ROG Swift με G-Sync και HDR κανει 2.600 ευρα τοτε το ROG Swift PG65 θα κανει...να μην κανει...κανα 10.000 ευρα ;pg65_642_044ab.jpg

 

 

https://www.asus.com/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-Swift-PG65/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@MetallicGR Ναι στα support e-mail απαντάνε γρήγορα μέχρι στιγμής, ίσως στείλω σύντομα και γι' αυτό το θέμα, αλλά αν όντως τα στέλνουν από αλλού δεν νομίζω να γλιτώσω κάτι από χρήματα. Έχω εναλλακτική όμως, θα πάρω 3 coolermaster RGB fans που είναι πιο φθηνοί και έχω βρει έκδοση τύπου air balance (non pro) με καλό static pressure.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GregEl said:

@MetallicGR Ναι στα support e-mail απαντάνε γρήγορα μέχρι στιγμής, ίσως στείλω σύντομα και γι' αυτό το θέμα, αλλά αν όντως τα στέλνουν από αλλού δεν νομίζω να γλιτώσω κάτι από χρήματα. Έχω εναλλακτική όμως, θα πάρω 3 coolermaster RGB fans που είναι πιο φθηνοί και έχω βρει έκδοση τύπου air balance (non pro) με καλό static pressure.

https://www.ekfluidgaming.com/ek-vardar-f3-120-1850rpm

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, asder said:


No lights, no party my friend :) Ένας ece θα έπρεπε να το ξέρει αυτό :P Δεν με ενδιαφέρει το RGB, ο φωτισμός στο λευκό θα είναι μόνιμα, αλλά το παρακάτω 3d printed fan grill θέλει φωτισμό από πίσω του.

IMG_20180620_095049.thumb.jpg.709b298c4bd2a70fcee24c84da6848cb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες. Ναι, είναι ο Diablo ο τρίτος :P Έχουμε build log και λογικά θα ανοίξω thread αυτή την εβδομάδα. Πάω τώρα να πάρω καφέ και υλικά για το PSU cover.

necrobanner.thumb.png.ef1ddc69e46a0c2a1bf6f8d8c5649f90.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To bestprice την παλεύει καθόλου τώρα τελευταία ή πάει για φούντο; Ανάθεμα κι αν έχω καταφέρει να κάνω κάνα search της προκοπής χωρίς να πετάξει μνμ οτι είναι offline.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Sofos!

In other news η ΕΚ έχει πλάκα τελικά. @MetallicGR Μου απάντησαν ότι όντως έχουν διαφορετικό warehouse για τα fluid gaming και κυρίως ο διαχωρισμός υπάρχει για να μην συνδυάσει σε μια παραγγελία κάποιος προϊόντα με αλουμίνιο (Fluid gaming) και χαλκό (κλασσικά EK).


"So yes you are correct if you would like to get the RGB Vardar's you will have to order them separately on the EKWB webshop and pay separate shipping, unfortunately." Άντε γειά! Πήρα ήδη τους Coolermaster που έλεγα.

 

Έλα μου όμως που το fluid gaming έχει και άλλη παραξενιά. Μπορείς να πληρώσεις με paypal, αλλά μόνο με κάρτα συνδεμένη και όχι με το υπόλοιπο που έχεις στο paypal. Woo freaking Hoo...

Edit/update: Δεν δέχτηκε απευθείας visa κάρτα, την δέχτηκε συνδεμένη από paypal και τελικά το paypal πήρε από το balance και δεν χρέωσε την κάρτα. Ενώ στο support ticket: "Unfortunately, with PayPal we only accept payment with cards that are linked to Paypal, we don't take payment from Paypal Credit or balance." :bravo:

Edited by GregEl
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΚ είναι πάντως πολλή εξυπηρετική εμένα έλειπε ένα O-Ring από το reservoir και το στείλανε σε 2 μέρες

Edited by asder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@asder Δεν είπα ότι δεν είναι εξυπηρετικοί. Μια χαρά απαντάνε στα support ticket και πολύ γρήγορα μάλιστα. Πάλι καλά που προσφέρουν και πιο φθηνά πακέτα για το ακριβό hobby της custom υδρόψυξης. Και έχω μείνει ευχαριστημένος από ότι έχω αγοράσει από την EK. Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως, δημιουργούν δυσκολία, εμπόδια, απογοήτευση, μπέρδεμα χωρίς να είναι απαραίτητο. Υπάρχουν λίγα ακόμα κομμάτια, όπως rgb fans, leds, σκέτα ψυγεία χωρίς ανεμιστήρες κλπ που θα μπορούσαν να είναι και στο fluid gaming shop-warehouse, αλλά δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GregEl said:

@asder Δεν είπα ότι δεν είναι εξυπηρετικοί. Μια χαρά απαντάνε στα support ticket και πολύ γρήγορα μάλιστα. Πάλι καλά που προσφέρουν και πιο φθηνά πακέτα για το ακριβό hobby της custom υδρόψυξης. Και έχω μείνει ευχαριστημένος από ότι έχω αγοράσει από την EK. Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως, δημιουργούν δυσκολία, εμπόδια, απογοήτευση, μπέρδεμα χωρίς να είναι απαραίτητο. Υπάρχουν λίγα ακόμα κομμάτια, όπως rgb fans, leds, σκέτα ψυγεία χωρίς ανεμιστήρες κλπ που θα μπορούσαν να είναι και στο fluid gaming shop-warehouse, αλλά δεν είναι.

just saying.... :P 

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα με το Tapatalk είναι ότι μπαίνεις από τον broswer του κινητού και σου πετάει notification να σου λέει να κάνεις install το Τapatalk για πιο εύκολη χρήση :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now