Recommended Posts

Δώσε μας μερικά ακόμα στοιχεία, τι χρήση θέλεις να κάνεις, τι σκοπεύεις να εφαρμόσεις πάνω στο ρουτερ.

Επίσης, τι είναι αυτό που το ρουτερ του ΟΤΕ δεν μπορεί να κάνει; (πολλά δεν μπορεί οκευ, αλλά να ξέρουμε τι ψάχνεις.)

 

Δώσε μια τιμή.

Για εμένα ένα καλό ρουτερ με λογική τιμή ξεκινάει στα 200+ €.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβός το ότι δεν μπορεί να κάνει σχεδόν τίποτα, π.χ time rules σου επιτρέπει να βάλεις τις ώρες που θα είναι ανοιχτό σε κάποια mac address αλλά αν θέλεις 2 διαφορετικές ώρες την ίδια ημέρα μπλοκάρει.

Το mail sever περνάει μέσα από το το ΟΤΕ οπότε κόβει πολλά mail  αν και σου δείχνει την δυνατότητα να περάσεις ένα ip π.χ της google 8.8.8.8 δεν δουλεύει. Και πολλά ακόμα.

Το θέμα είναι να έχω εγώ τον έλεγχο για ότι θέλω.

 

Τιμή:

Δεν λέω καλό με την έννοια ποιότητας αλλά κάποιο που να έχει προδιαγραφές για να συνδεθεί στην γραμμή fiber του ΟΤΕ .. ΞΕΡΩ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΕ 500€...

 

Πάντος ευχαριστώ ..

 

 

Edited by yannissails
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Farkadonitis said:

για δεν κοιτας το fritzbox 5530 fiber....λεω εγω τωρα.

 

ΥΓ: Το εχω εγω τωρα αλλα δεν ξερω ποτε θα ειναι ο παροχος μου ετοιμος. Μπορει και αρχες Μαιου μπορει και αρχες Δεκεμβριου..λεει

Μου πέφτει λίγο ακριβό, είναι πολύ καλό, το έχω δοκιμάσει από έναν φίλο.

Ευχαριστώ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω τον τελευταίο  χρονο το TP LINK TDW9970 V4 το ειχα βρει σε καλη τιμή  ,  μπορει να διαχειριστεί και όλα τα πρότυπα ασφαλείας Firewall NAT SPI , Εχει εύκολη εγκατάσταση και το intarface της tp link πολύ ευχρηστο , και με την 50αρα της  Hol/Vodafone όλα είναι μια χαρα οι τρυπες που εχει το βοηθάνε να αερίζετε γιατι και αυτα οσο ναναι ζεσταινονται και πεφτει η αποδοση . Πριν είχα της HOL για ρουτερ το οποίο αρχισε να μην δουλευει  σωστα να μην  εχει καλο σημα wifi με αποτέλεσμα να εχω   αποσυνδέσεις στο κινητο . 20191029110423_tp_link_td_w9970_v3.jpeg

Edited by tasos kats
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now