ChrisGr

Ποια απο τις 2 ψυκτρες να αγορασω ;

Recommended Posts

Καλησπερα ομαδα εχω εναν 11500 και εχω την στοκ ψυκτρα σε κουτι bequiet pure base500 

και γενικα κανει λιγο σαν αεροπλανο ειδικα μολις παιζει παιχνιδια που ειναι λογικο μεχρι ενα βαθμο αλλα παραγει και τρομερη ζεστη στο περιβαλον γυρο ..

σας παραθετω απο κατω 2 ψυκτρες μου τραβηξαν την προσοχη τα χαμηλα Db που νομιζω οτι ειναι τα επιπεδα θορυβου αν δεν κανω λαθος ... αξιζει τα παραπανω λεφτα η noctua ? η ειναι το ιδιο ; ευχαριστω για το χρονο ..

αν εχετε καποια αλλη ψυκτραα σε αυτο το ευρος χρηματων καλοδεχουμενο ... 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι να φτάσεις στα 73, εκεί υπάρχουν τέρατα ψήκτρες πολύ καλύτερες όπως η DArk Rock 4 Pro ή η Noctua U14Sπου την έχω σε 2700Χ . Ακόμη και στα 60 υπάρχει η Dark Rock 4. Επίσης γύρω στα 40 ευρώ υπάρχει και η Deepcool Gammaxx GTE V2 Black που είναι πολύ καλή για τα χρήματα της.image.thumb.png.3a7c4f08c993bc086d21b07bf324683a.png  image.thumb.png.4b541f849fdcbdeb7c78bc37108e31a3.pngimage.thumb.png.ba893273a661aa48ced463012aecae9f.png

Link to comment
Share on other sites

η deepcool black γραφει 64 db mμηπως ειναι πολλα ;

νομιζω βρηκα την χρυση τομη (φωτο)

απλα εφαρμόζεται κανονικο στον  επεξεραστη μου

; επειδη δεν εγραφαν το 1200 socket 😛 ισως να κανω και χαζη ερωτηση 

44.png

55.png

Edited by ChrisGr
Link to comment
Share on other sites

Η dark rock slim είναι συμβατή με το lga1200 socket του επεξεργαστή σου. Η Noctua που έβαλες δεν ειναι συμβατή αλλά συμβατές είναι οι U9S, U12S κλπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

η καλύτερη ψυκτρα  γυρω 40-45 ευρω ειναι η Arctic Freezer 34 esport με ενα φανακι η με δυο (duo έκδοση). Αλλα αναμεσα στις δυο επιλογές που βαζεις την be quiet θα αγόραζα 

Edited by tasos kats
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now