nan

Τι γίνεται με το site και δεν ανανεώνεται;

Recommended Posts

Με όλα αυτά που έχουν συμβεί και συμβαίνουν ακόμη, δεν είναι περίεργο να απομακρύνονται κάποια μέλη... εάν τα ξεπεράσουμε όλα αυτά πιστεύω θα επιστρέψουν οι περισσότεροι.

Μην ξεχνάμε κιόλας πως οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν είμαστε νέοι πλέον ( όπως όταν ξεκίνησε αυτό το site... έχουμε οικογένειες και δουλιές και πολλά άλλα που τρέχουν παράλληλα, οπότε ο ελεύθερος χρόνος που μας μένει(εάν μένει κιόλας), είναι πλέον ελάχιστος.

Το site πάντος δεν νομίζω να χαθεί , κλείσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Spirosssss said:

Τι εννοάς Storm; τι συμβαίνει (ακόμη) και απομακρύνονται τα μέλη;

 

Σε όλα τα υπόλοιπα εννοείται συμφωνώ.

Τώρα που το διαβάζω τι έγραψα, λογικό είναι να έγινε παρεξήγηση. Δεν εννοούσα οτι γίνεται κάτι με το site. Εννοούσα με ότι γίνεται παγκοσμίως και ιδιαίτερα εδώ στην Ελλάδα με πανδημίες,οικονομία κτλ.

Το βλέπω και στον εαυτό μου να μην υπάρχει πολύ όρεξη για συμμετοχή. Μπαίνω καθημερινά να ενημερώνομαι αλλά σπάνια απαντώ.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Α οκ! :) Έτσι που το έθεσες νόμιζα οτι έχουμε πάλι φαινόμενα όπως κάποτε με τις λαμογιές στην αγορά κάποιων καρτών γραφικών (που δεν ευθύνεται και το site εδώ που τα λέμε). Αν η διεύθυνση το κρίνει απαραίτητο, φαντάζομαι θα ανοίξει θέσεις για αρθρογράφους, ίσως να ενδιαφέρονται κάποιοι ακόμα και για χόμπι χωρίς κάποιο αντάλλάγμα.

 

Αλλά όλα αυτά είναι στη σφαίρα της θεωρίας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, απλώς ελπίζω η έλλειψη ανανέωσης του site να οφείλεται όντως σε έλλειψη όρεξης - κούραση με όλα αυτά που τρέχουν με τον κορωνοϊό (απόλυτα κατανοητή - νομίζω όλους μας έχει επηρεάσει λιγότερο ή περισσότερο) και να επανέλθει κάποια στιγμή δριμύτερο. Και να μην τρέχει και τίποτα πιο σοβαρό...

Keeping fingers crossed...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

κι εγω ελπιζω να ειναι προσωρινη κατασταση και να επανελθουμε δριμυτεροι.....!!    

 

αν και ηλπιζα οτι ακριβως λογω πανδημιας και...κλεισουρας, αυτα τα site-φορουμ θα ηταν μια δι(εξ)οδος επικοινωνιας....!!!!  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η αλήθεια είναι ότι σταμάτησα να ασχολούμαι με το σαιτ εντελώς και αναλώνομαι διαφορετικά στο κομμάτι της δημιουργίας περιεχομένου. Ήταν μεγάλο κομμάτι της καθημερινότητας. Σίγουρα η πανδημία έπαιξε μεγάλο ρόλο - κούρασε αλλά δημιούργησε και πολλές ευκαιρίες, οπότε μόνο για καλό γίνεται χεχε. Τα λέμε!

Λουκάς.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2021 at 3:11 PM, MetallicGR said:

Καλησπέρα παιδιά. Η αλήθεια είναι ότι σταμάτησα να ασχολούμαι με το σαιτ εντελώς και αναλώνομαι διαφορετικά στο κομμάτι της δημιουργίας περιεχομένου. Ήταν μεγάλο κομμάτι της καθημερινότητας. Σίγουρα η πανδημία έπαιξε μεγάλο ρόλο - κούρασε αλλά δημιούργησε και πολλές ευκαιρίες, οπότε μόνο για καλό γίνεται χεχε. Τα λέμε!

Λουκάς.

 

οταν αναλωνεσαι σε δημιουργια, ειναι ευτυχες...!!  

 

απλα, λεμε μην κλεισει εντελως το site. δεν ασχολουνται αλλοι με το site, Λουκα..?    Μονος το τρεχεις/ετρεχες?  

 

σιγουρα αυτο που ανεφερε και ο @STORM1978  εχει μεγαλο μεριδιο, καθως εμεις οι.... λιγο..  μεγαλυτεροι, εχουμε πολλες αλλες υποχρεωσεις που μας τρεχουν, αλλα...., θεωρω οτι ειναι και ευκαιρια να δωθει βημα σε νεοτερους .....!   ετσι υπαρχει και συνεχεια, και ανανεωση, και εξελιξη...!!! 

Edited by cabdik
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, cabdik said:

 

οταν αναλωνεσαι σε δημιουργια, ειναι ευτυχες...!!  

 

απλα, λεμε μην κλεισει εντελως το site. δεν ασχολουνται αλλοι με το site, Λουκα..?    Μονος το τρεχεις/ετρεχες?  

 

σιγουρα αυτο που ανεφερε και ο @STORM1978  εχει μεγαλο μεριδιο, καθως εμεις οι.... λιγο..  μεγαλυτεροι, εχουμε πολλες αλλες υποχρεωσεις που μας τρεχουν, αλλα...., θεωρω οτι ειναι και ευκαιρια να δωθει βημα σε νεοτερους .....!   ετσι υπαρχει και συνεχεια, και ανανεωση, και εξελιξη...!!! 

 

Εδώ που τα λεμέ, το Forum έχει μερίδιο ευθύνης που πλέον μπαίνω και ποσταρω μιας στο τόσο. Σιγουρά πέρασαν τα χρονιά και μεγαλώσαμε, αλλά θυμάμαι ότι μπήκα στο φόρουμ για να ρωτήσω κάποια πράγματα για ανεμιστήρες, και έχω φτασει στο σημείο να κάνω System Administration:stars:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2021 at 10:08 AM, cabdik said:

 

οταν αναλωνεσαι σε δημιουργια, ειναι ευτυχες...!!  

 

απλα, λεμε μην κλεισει εντελως το site. δεν ασχολουνται αλλοι με το site, Λουκα..?    Μονος το τρεχεις/ετρεχες?  

 

σιγουρα αυτο που ανεφερε και ο @STORM1978  εχει μεγαλο μεριδιο, καθως εμεις οι.... λιγο..  μεγαλυτεροι, εχουμε πολλες αλλες υποχρεωσεις που μας τρεχουν, αλλα...., θεωρω οτι ειναι και ευκαιρια να δωθει βημα σε νεοτερους .....!   ετσι υπαρχει και συνεχεια, και ανανεωση, και εξελιξη...!!! 

 

 

Είναι ευτυχές όντως, αυτό είναι κάτι που πρέπει να προσπαθούμε να το κάνουμε όλοι μας. : D

 

Να κλείσει δε νομίζω, μια χαρά τα κατάφερε μέχρι τώρα. Πάντως ναι, από το 2017 μέχρι και σήμερα το υλικό όλο ήταν δικό μου, με βοήθεια από τον @stavros στη πορεία στο κομμάτι των ειδήσεων. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now