Spirosssss

Πρίζα με χρονοδιακόπτη

Recommended Posts

Καλημέρα! Έχω ενυδρείο και θέλω η λάμπα του να ανοίγει για συγκεκριμένες ώρες κάθε μέρα όσο θα λείπω εκτός σπιτιού. Με πρίζα με χρονοδιακόπτη θα κάνω τη δουλειά μου ή χρειάζομαι κάτι άλλο; Θέλω κάτι που να είναι για πολλές μέρες όχι μία μέρα και μετά να θέλει ξανά ρύθμιση.

 

Χρονοδιακόπτες Πρίζας - Skroutz.gr  --> Κάτι από αυτά κάνει;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Spirosssss said:

Άρα κάτι τέτοιο θέλω ε; Αγοράζω!

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
 

Κοίτα, προγραμματίζεται για όλη την εβδομάδα και έχει διάφορα προγράμματα. Οπότε, διαβάζεις πολύ προσεκτικά τις οδηγίες στα Αγγλικά και το σετάρεις. Καλές αγορές!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν έχω και είναι μια χαρά. Τον βάζω όταν λείπω για διακοπές. Είναι ημερήσιος, δηλαδή προγραματίζεται μόνο για ένα 24ωρο το οποίο θα επαναλαμβάνεται κάθε μέρα. Μετά νομίζω πως υπάρχουν οι smart λαμπτήρες (2 σε 1).

 

Edit: το μόνο κακό είναι πως ως μηχανικός, αν κοπεί το ρεύμα μετά θα πάει πίσω στον χρόνο. Δηλ. αν προγραματίσεις να ανάβει στις 8 και έχεις 1 ώρα διακοπή, τότε θα σου ανάψει στις 9. Οι ηλεκτρονικοί (με μπαταρίες, κρατάνε ρολόι.

Edited by stavros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έντάξει να χάσει μια ώρα δεν είναι τόσο τραγικό. Άμα έχανε τελείως τις ρυθμίσεις, τότε θα ήταν θέμα. Περιμένω να παραλάβω :)

Edited by Spirosssss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2021 at 8:30 AM, Spirosssss said:

Καλημέρα! Έχω ενυδρείο και θέλω η λάμπα του να ανοίγει για συγκεκριμένες ώρες κάθε μέρα όσο θα λείπω εκτός σπιτιού. Με πρίζα με χρονοδιακόπτη θα κάνω τη δουλειά μου ή χρειάζομαι κάτι άλλο; Θέλω κάτι που να είναι για πολλές μέρες όχι μία μέρα και μετά να θέλει ξανά ρύθμιση.

 

Χρονοδιακόπτες Πρίζας - Skroutz.gr  --> Κάτι από αυτά κάνει;

 

Ευχαριστώ!

 

Περιμενω ενα feedback, εχω και εγω ενυδρειο και χρειαζεται συνεχεια να ειμαι εκει για ανοιγωκλεινω την λαμπα. 

 

Τελικα, το πετυχες καπως;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ναι είναι πολύ απλό στη χρήση. Το ρύθμισα κ έκτοτε έπαιξε απροβλημάτιστα. Έχει κ μπαταρία αυτό που πήρα οπότε όταν κλείνω το πολύμπριζο που το έχω πάνω, για να καθαρίσω το ενυδρείο, αυτό έπειτα θυμάται τις ρυθμίσεις.

Πραγματικά ένα τέτοιο κ μια αυτόματη ταΐστρα, λύνουν χέρια!

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now