Recommended Posts

Εαν δεις , αναλογικα σε καθε ψυξη το spi με το cpu-z ειναι 300Mhz κατω . Οποτε αυτο σημαινει οτι ακομη δεν εχει βρει fsb wall . Εαν συνεχιστει ετσι .. ξερεις που θα παει . :D

Φυσικα και θα τον κρατησω για ξεζουμισμα στα 2D . Ποτε θα ερθεις ??? ;)

Η AW8 δεν ξερω εαν θα σε βοηθησει . Αμφιβαλλω εαν εχει το FSB ...

Link to comment
Share on other sites

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=544216

attachment.php?attachmentid=2337&stc=1&d=1239383238

Μιας και ειχα 2-3 λιτρα αζωτο σημερα , ειπα να κανω μια γρηγορη δοκιμη.

Coldbug δεν υπηρχε . Πιτα τεζα το κανιστρο μεχρι πανω . :D

3 φορες στα 7400 μου πεταξε μπλε οθονη πανω στο F7 για το validation .

H μητρικη ειχε περιεργη συμπεριφορα ... οποτε θα πρεπει να το ξαναδοκιμασω με μια 965 πx commando που ειναι πιο κλασσικη σε τετοια θεματα .

Zafiropo οργανωσου !!!! :):):)

cpuz_ln2_641.JPG

cpuz_ln2_641.JPG

cpuz_ln2_641.JPG

cpuz_ln2_641.JPG.1159cca52573ddd33cc42c3

Link to comment
Share on other sites

Το μονο στραβο ειναι τα strap και οι διαιρετες . Επειδη ειναι 200αρι το cpu αυτο , δε μπορει να μπουταρει η μητρικη με αλλο strap σε χαμηλο fsb . Καποια στιγμη γυρω στα 333 fsb ξεμπλοκαρει με το 266 strap , αλλα μετα κολλαει στα 433 . Απειρες ρυθμισεις διαιρετων .

Τελικα μετα τα 433 fsb παιζει με 400αρι strap .

Θα ηθελα να το δοκιμασω και σε αλλο chipset (πχ 965 που χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι για cpu-z) , μηπως και δεν υπαρχει αυτο το μπερδεμα . Το cpu λογικα πρεπει να εχει μερικα mhz ακομη .

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κι άλλον έναν που φαίνεται καλός...

CPU-Z Validator 3.1

δεν τον έχω ζορίσει και τον κρατάω backup για να παίξω με άζωτο ή dice όταν το αποφασίσω... το παραπάνω έγινε σε νερό με όχι και ιδιαίτερα ψηλή τάση δεν θυμάμαι ακριβώς πόση όμως... Στην rampage έκανε κουλά οπότε τον έβαλα πάνω στην P31-DS3L και πήγε μια χαρά, για νερό... βέβαια δεν περιμένω και τρελά πράγματα μια και βίας φαίνεται να πλησιάζουν τα 7,5G αυτά τα cpu... και με 7G θα ήμουν ευχαριστημένος...

Έχουμε μείνει λίγο πίσω σαν ομάδα όμως στο bot στο cpu-z ή μου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν μας θυμάμαι να είχαμε έτσι πολλές πρωτιές στο CPU-Z. Εντάξει έχουμε άλλα καλά εμείς :P

Που να βρουμε καραδιαλεγμενα τσιπακια εμεις βρε George...γι'αυτο δεν εχουμε καλα CPU-Z.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρει μην νομίζεις. Ας πούμε τα Cedar Mill δεν είναι ότι τα παίρνουν όλοι καραδιαλεγμένα, απλά δοκιμάζουν πολλά κομμάτια.

Ο Sam από OCX πουλούσε πριν 2-3 μήνες ένα 352 νομίζω που έπαιζε 7.7GHz... 25? τον έδινε (shipping inc). Και τον αγόρασε ο Hazzan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now