Recommended Posts

παρακαλώ μην ξεχνάτε τα καραγκιοζιλίκια της on-site εγγύησης,

παίρνεις κάτι από το υποκατάστημα στο χωριό σου και σου λέει άμα θες εγγύηση τρέχα στην αθήνα που υπάρχει το σέρβις από το πράγμα που πήρες.

ουστ.

επίσης αυτά τα μαγαζιά δεν αποδίδουν φπα στα περισσότερα προιόντα τους. άρα 23% στην τσέπη.

τέλος με κάτι turbo-x και λοιπές μάρκες της πλάκας έχουν καταδουλέψει όλο τον κόσμο που δεν ξέρει τι πληρώνει και τι παίρνει.

και πάλι ουστ

Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδη το πλαισιο αγοραζει τις 470 για παραδειγμα 300 ευρω ασχετα αν η ιδια η nvidia ανακοινωσε μειωση τιμων και σε ολα τα αλλα καταστηματα εντος και εκτος ελλαδος η τιμη επεσε... Μαλλον το πλαισιο προμηθευεται απο αλλου, ουτε καν απο nvidia :P τι να πω;

δεν ξέρω τι γίνεται στο πλαισιο, αλλά εμένα η λογική μου λέει το εξής.

Έχω 100 κομμάτια 470 στοκαρισμένα, που μου πήγε το τεμάχιο 300?.

μετα απο λιγες μερες και ενώ δεν μου έχουν πουληθεί όλα τα κομμάτια παρα μόνο τα 40, και η nvidia γουστάρει και κατεβάζει την τιμή 100? κάτω.

Εγώ όμως τα πλήρωσα με την προηγούμενη τιμή.

Τι κάνω?

Εσύ τι θα έκανες αν είχες ένα μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ποιο ειναι το κουλο? Τα Turbo-X εχουν πολυ χαμηλοτερα νουμερα βλαβων/RMA απο τα Acer/HP/κτλ. Οχι οτι θα σταματησω ποτε να προτιμω τα DELL, απλα μου κανει παραξενο να ειναι πιο αξιοπιστα απο μεγαλες μαρκες (και σε ποσοστα στην αγορα ειναι σχετικα ψηλα, για μια καθαρα ελληνικη brand).

Για την on site εγγυηση εχω ακουσει κουλα και μου φανηκε ασχημο, οταν σε Αθηνα/Θεσσαλονικη δεν ειχα ποτε προβλημα προσωπικα :(

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι γίνεται στο πλαισιο, αλλά εμένα η λογική μου λέει το εξής.

Έχω 100 κομμάτια 470 στοκαρισμένα, που μου πήγε το τεμάχιο 300?.

μετα απο λιγες μερες και ενώ δεν μου έχουν πουληθεί όλα τα κομμάτια παρα μόνο τα 40, και η nvidia γουστάρει και κατεβάζει την τιμή 100? κάτω.

Εγώ όμως τα πλήρωσα με την προηγούμενη τιμή.

Τι κάνω?

Εσύ τι θα έκανες αν είχες ένα μαγαζί?

εδω υπο normal συνθηκες πρεπει να υπαρχει πιστωση απο προμηθευτη ή συνεννοηση του στυλ κρατα οπως ειναι αυτεσ τωρα και στην επομενη παραγγελια απο τις 100 οι 10/15/20 δωρο οι υπολοιπες στη τρεχουσα μειωμενη τιμη

Ξερεις ποιο ειναι το κουλο? Τα Turbo-X εχουν πολυ χαμηλοτερα νουμερα βλαβων/RMA απο τα Acer/HP/κτλ. Οχι οτι θα σταματησω ποτε να προτιμω τα DELL, απλα μου κανει παραξενο να ειναι πιο αξιοπιστα απο μεγαλες μαρκες (και σε ποσοστα στην αγορα ειναι σχετικα ψηλα, για μια καθαρα ελληνικη brand).

Για την on site εγγυηση εχω ακουσει κουλα και μου φανηκε ασχημο, οταν σε Αθηνα/Θεσσαλονικη δεν ειχα ποτε προβλημα προσωπικα :(

Εμενα δε μου κανει εντυπωση,ειδικα τα acer μεγαλες μπουρουχες,τωρα τελευταια βαζουνε κατι 80 plus τροφοδοτικα,μητρικες oem και οι 2 εταιριες και απο πισω ταινιουλα ασφαλειας για να σου λενε εκτος εγγυησης(acer),μεγαλες απατες both

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δε νομίζω ότι εδώ κατηγορεί κανείς το Πλαίσιο ή το κάθε Πλαίσιο για αυτό και δε χρειάζεται κανείς να το υπερασπίζεται. Απλά λέμε ότι ο καθένας μας μπορεί να τα βρει φθηνότερα. Το γιατί κάθε μαγαζί πουλάει ακριβά ή φθηνά, ποσώς με ενδιαφέρει αν κάνω σωστά τη δουλειά μου. Τι με νοιάζει αν έχει στοκ 1 κάρτα, ή 200; Τι με νοιάζει αν την έχει για δόλωμα; Εγώ μπορώ να την πάρω φθηνότερα; Το εμπιστεύομαι αν μου παρουσιάσει πρόβλημα ότι δε θα ψάχνομαι; Αυτό μετράει.

Όσο για το εξωτερικό, μην ξεχνάμε πως το ότι υπάρχει μια σελίδα, δε σημαίνει ότι υπάρχει και μια μεγάλη και σοβαρή εταιρία από πίσω. Θέλουν προσοχή οι παραγγελίες από έξω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πέι να το κάνουμε USED και όχι Bulk αλλά . . .

Όπως φαίνεται, τα περισσότερα πράγματα που είναι μόνο σε καταστήματα έχουν λιγοστέψει πολύ και ότι έχει μέινει έιναι όλα απο 1-1-1-1 και 80% είναι demo,ανοιγμένα ή χωρίς παρελκόμενα.

Σήμερα έπεσε ένα ακόμα σκότωμα σε Ram/SSD/Cases/PSUs/ODDs και μερικά ακόμα . . θέλω να πιστέυω πώς τα updates στο site και τα αποθέματα έχουν φτιάξει πολύ τις 2 τελευταίες εβδομάδες.

Απο εδώ και πέρα, ότι καταργείται έιτε απο τις εταιρίες (EOL), είτε απο το Πλαίσιο, θα βγαίνει έτσι μέχρι να πουληθεί και το τελευταίο κομμάτι απο τα καταστήματα, και σε περίπτωση που κάτι ξαναέρχετε πίσω απο προμηθευτή σε μορφή bulk θα σηκώνεται ώς bulk.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι;

Τα πραγματα αυτα καλυπτονται με την ιδια εγγυηση με τα κανονικα η οχι;

Για παραδειγμα η ιδια καρτα γραφικων που εχει αγοραστει απο καποιον 100 ευρω πριν απο 2 χρονια κ απο καποιον αλλο 10 ευρω πριν 2 μερες εχει την ιδια εγγυηση;

Η μηπως του πρωτου θα του δωσουν μια καρτα με ιδια χαρακτηριστικα που κανει γυρω στα 50 ευρω κ του δευτερου θα του δωσουν πιστωτικο 10 ευρω κ θα τον γραψουν εντελως;;

Link to comment
Share on other sites

χααχχαχααχ

μετα απο paste @ dreamweaver:

"Να σε ρωτησω κατι; Τα πραγματα αυτα καλυπτο& nu;ται με την ιδια εγγυησ&et a; με τα κανονικ&alpha ; η οχι; Για παραδει&gamm a;μα η ιδια καρτα γραφικω&nu ; που εχει αγοραστ&ep silon;ι απο καποιον 100 ευρω πριν απο 2 χρονια κ απο καποιον αλλο 10 ευρω πριν 2 μερες εχει την ιδια εγγυησ&et a;; Η μηπως του πρωτου θα του δωσουν μια καρτα με ιδια χαρακτηρ&iot a;στικα που κανει γυρω στα 50 ευρω κ του δευτερ&omicr on;υ θα του δωσουν πιστωτικ&om icron; 10 ευρω κ θα τον γραψουν εντελως ;;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν πηρα απαντηση απο το tapantalk που το γραψα οποτε το ξαναγραφω:

Να σε ρωτησω κατι; Τα πραγματα αυτα καλυπτονται με την ιδια εγγυηση με τα κανονικa η οχι; Για παραδειγμα η ιδια καρτα γραφικων που εχει αγοραστειι απο καποιον 100 ευρω πριν απο 2 χρονια κ απο καποιο αλλο 10 ευρω πριν 2 μερες εχει την ιδια εγγυηση η μηπως του πρωτου θα του δωσουν μια καρτα με ιδια χαρακτηριστικα που κανει γυρω στα 50 ευρω κ του δευτερου θα του δωσουν πιστωτικο 10 ευρω κ θα τον γραψουν εντελως ;;

Αν θες Βασιλη δωσε μια απαντηση σε αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πηρα απαντηση απο το tapantalk που το γραψα οποτε το ξαναγραφω:

Να σε ρωτησω κατι; Τα πραγματα αυτα καλυπτονται με την ιδια εγγυηση με τα κανονικa η οχι; Για παραδειγμα η ιδια καρτα γραφικων που εχει αγοραστειι απο καποιον 100 ευρω πριν απο 2 χρονια κ απο καποιο αλλο 10 ευρω πριν 2 μερες εχει την ιδια εγγυηση η μηπως του πρωτου θα του δωσουν μια καρτα με ιδια χαρακτηριστικα που κανει γυρω στα 50 ευρω κ του δευτερου θα του δωσουν πιστωτικο 10 ευρω κ θα τον γραψουν εντελως ;;

Αν θες Βασιλη δωσε μια απαντηση σε αυτο...

Λογικο γιατι ακομα δεν εχουν φτιαξει το tapatalk στο site :funk:..:funk:..:funk:.. και τα ποστ βγανουν οτι να΄ναι...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω μια τηλεοραση κ κατι αλλα πραγματα... κ λεω να τα παρω απο το πλαισιο γιατι περηση ενας φιλος μου που παρηγγειλε μια 42αρα κ κατι games του τα εφεραν σε πολυ ποιο χαμηλη τιμη απο την παραγγελια... ξερετε μηπως ποτε το κανουν αυτο? μηπως εαν ξεπερασεις καποιο ποσο σου κοβουν την τιμη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω μια τηλεοραση κ κατι αλλα πραγματα... κ λεω να τα παρω απο το πλαισιο γιατι περηση ενας φιλος μου που παρηγγειλε μια 42αρα κ κατι games του τα εφεραν σε πολυ ποιο χαμηλη τιμη απο την παραγγελια... ξερετε μηπως ποτε το κανουν αυτο? μηπως εαν ξεπερασεις καποιο ποσο σου κοβουν την τιμη?

φιλαρακι ετσι οπως εχει γινει το πλαισιο ειναι να αγοραζεις κανα καλωδιο μονο και οχι ακριβα προιοντα

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω μια τηλεοραση κ κατι αλλα πραγματα... κ λεω να τα παρω απο το πλαισιο γιατι περηση ενας φιλος μου που παρηγγειλε μια 42αρα κ κατι games του τα εφεραν σε πολυ ποιο χαμηλη τιμη απο την παραγγελια... ξερετε μηπως ποτε το κανουν αυτο? μηπως εαν ξεπερασεις καποιο ποσο σου κοβουν την τιμη?

Όταν είχα πάρει μια Samsung 32'' τους είχα αναφέρει ότι την είχα βρει φτηνότερα σε άλλο μαγαζί (την είχα πραγματικά βρει φτηνότερα) οπότε μου είχαν κόψει καμιά 25αριά ευρώ στην τιμή της τηλεόρασης ώστε να ισοφαρίσουν την τιμή του ανταγωνιστή τους. Ρίξε μια ματιά στο skroutz, δες αν την πουλάνε φτηνότερα και πήγαινε και παζάρεψέ το λίγο στο μαγαζί. Αν ο υπεύθυνος δεν είναι γκάου και έχει περιθώρια στην τιμή θα σου κάνει έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

FYI : Σε λίγο θα αλλάξουν οι τιμές σε όλα τα Media Players που έιναι Stores Only.

Τα περισσότερα έιναι κλασσική κατάσταση απο 1-5 απόθεμα, το ViewSonic έχει καμια 40αριά σκορπισμένα μόνο :)

Have Fun, εάν έχω και άλλα νέα ενημερώνω :)

Link to comment
Share on other sites

1499734 RAM DDR3 TRANSCEND AXERAM 4GB KIT 1600 61,90

Transcend Axeram 4GB DDR3-1600 Ram Kit (PC3-12800, 8-8-8-24, TX1600KLU-4GK) - Μνήμες - plaisio.gr

1499742 RAM DDR3 TRANSCEND AXERAM 4GB KIT 2000 65,90

Transcend Axeram 4GB DDR3-2000 Ram Kit (PC3-16000, 9-9-9-24, TX2000KLU-4GK) - Μνήμες - plaisio.gr

1499750 RAM DDR3 TRANSCEND AXERAM 6GB KIT 2000 95,90

Transcend Axeram 6GB DDR3-2000 Ram Kit (PC3-16000, 9-9-9-24, TX2000KLU-6GK) - Μνήμες - plaisio.gr

Edit : Οι τιμές θα αλλάξουν σε λίγο :P

Οι 2000αρες και οι 2 έχουν απόθεμα σε καταστήματα (6άρες = x18 & x3 Αποθήκη και 4άρες = x26 καταστήματα & x10 αποθήκη)

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now