Recommended Posts

Όχι. PSC είναι 99.9%. Τόσο έχουν στα 2000. Το 8άρι δεν μπορούν να βάλουν. ;) παίζουν πχ 8-9-8 7-9-7 @ 2000. Εγώ πάντως τσίμπησα 2 κιτάκια για τον αδερφό μου :D

Link to comment
Share on other sites

1536826 RAM DDR3 4GB KIT GEIL EVO ONE 2200MHZ 69?

1536834 RAM DDR3 4GB KIT GEIL ULTRA 2200MHZ 69?

5 και 5 έχει η αποθήκη και 2-3 τα μαγαζιά . . . .

Και γενικά όλες οι μνήμες που έιναι Stores Only φάγανε μια γερή μέιωση

Link to comment
Share on other sites

θα αντισταθω, δεν θα παρω

θα αντισταθω, δεν θα παρω

...

...

θα αντισταθω, δεν θα παρω

θα αντισταθω, δεν θα παρω

...

...

σαν τιμωρια που γραφαμε στον πινακa στο δημοτικο :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σκεφτομε να παρω ποιες ειναι καλυτερες οι ασπρες ή οι μαυρες

ειδα οτι οι μαυρες εχουν πολυ ψηλο heatsink ?

αν και βασικα ειναι ολοιδιες απο τα χαρακρηριστικα :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα μέλη του φόρουμ και εύχομαι καλή χρονιά για όλους.

Απορώ ρε παληκάρια πώς εσείς παραγγέλνετε κάτι και μέτα παραλαμβάνετε κιόλας;

Και μπαίνω στο ''ψητό'' κατευθείαν...

16-12-2010 παραγγέλνω μέσω web αυτά

Lian Li Anti-Vibration Fan Mounting Kit (x8 Screws & Rubber Rings) με κωδικό 1298577 και αριθμό παραγγελίας 622562 και αυτό

Lian Li Internal PCI Cooler w/140mm Fan με κωδικό 1146165 και αριθμό παραγγελίας 622559.

Κόστος και για τα δύο 1,89 και 5,90 ευρώ.

17-12-2010 λαμβάνω ένα e-mail που με ενημερώνει ότι:

''Αγαπητέ κε,

Σχετικά με την ηλεκτρονική σας παραγγελία θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι

Κατά την επεξεργασία της παραγγελίας σας παρουσιάστηκε θέμα διαθεσιμότητας σε ορισμένα από τα υλικά που επιλέξατε.

Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας εντός 24 ωρών προκειμένου να το λύσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Εναλλακτικά μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλέφωνο 800-11-12345 (χωρίς χρέωση)

Σας ευχαριστούμε πολύ για την προτίμηση σας.''

20-12-2010 λαμβάνω ένα e-mail που με ενημερώνει ότι η παραγγελία των 1,89 ευρώ έφτασε στο κατάστημα της επιλόγής μου.

ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ μου στέλνουν αυτό:

''Αξιότιμε κύριε .....

Σχετικά με την παραγγελία σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι:

Το προϊόν που επιλέξατε δεν είναι διαθέσιμο για να πάει σε κατάστημα μπορείτε να κάνετε ξανά την παραγγελία σας όταν το προϊόν θα αναγράφει «Παράδοση εντός 24 ωρών» ( δηλαδή ποτέ ) εκτός και αν θέλετε να κάνετε εκ νέου την παραγγελία για παράδοση στον χώρο σας και να την κρατήσουμε σε αναμονή και να το δρομολογήσουμε εμείς όταν το παραλάβουμε.

Είμαι πάντα στην διάθεσή σας στο τηλέφωνο 800-11-12345''

Το αντίστοιχο της Lian-Li BS-06 με μονό 14/άρι ανεμηστήρα κοστίζει περίπου 30$ Χ2=60 ενώ το

BS-08 με διπλό 12/άρι ανεμηστήρα κοστίζει περίπου 40$

και ο φτηνότερος 14/άρης ανεμηστήρας του πλαισίου 14 ευρώ Χ2=28

Και εγώ τώρα ρωτάω ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ;

Ορμώμενος από την μεγάλη αυριανή γιορτή των Φώτων εύχομαι να φωτιστούν και ''αυτοί εκεί στο πλαίσιο'' και να μου στείλουν τα ρημάδια τα 14/άρια ανεμηστήρια της Lian-Li πρίν τελειώσει το κατά τ'άλλα ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ 2011.

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγαπητέ φίλε τηλεφωνικώς γίνονται αυτά

http://www.hwbox.gr/hot-deals/4296-offers-plaisio-page_64.html #637#638

και αυτά

http://www.hwbox.gr/hot-deals/4296-offers-plaisio-page_65.html #641#643

τότε όταν αυτό που ψάχνεις το δείς έτσι http://img255.imageshack.us/img255/3755/93803362.png,

ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΚΑΙ ΣΤΑ 5,9 ευρώ, τότε το παραγγέλνεις μέσω web, και περιμένεις τουλάχιστον αν δεν υπάρχει το προΪόν να σου πουν την αλήθει!!

Δέν είναι η διαφορά των χρημάτων, αλλά το γαμώτο....

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.png

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.png

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.png

57fd07b08626d_.png.f6fea849a772398d948d6

Edited by mortisboy
δεν βρίζουμε
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τις 2 τελευταίες μέρες που είχα ελεύθερο χρόνο και περιδιάβαινα το site είδα 2 καλά πραγματάκια...

Το πρώτο ήταν μια 3870Χ2 της Asus bulk, την παρήγγειλα online, την επόμενη μέρα μου ήρθε το κλασικό e-mail που σε προτρέπει να πάρεις τηλέφωνο... σήμερα είδα έναν Ε3200 box, τον παρήγγειλα online σε λίγη ώρα το ίδιο e-mail :rolleyes:

Δεν πρόκειται να πω για προσφορές φαντάσματα και για αθέμιτες πολιτικές με κράχτες, ούτε ότι το τοπικό μου περίπτερο τα καταφέρνει καλύτερα με την διαχείριση των αποθεμάτων και τον χρόνο που κάνει να ενημερώσει το site του (sic) (αν το παίξω αφελής με την παρόλα τους).

Βασικά, αφού δεν μπορούν να βελτιωθούν επί της ουσίας, δηλαδή να κάνουν το αδιανόητο: Να μου παραδίνουν ότι παραγγέλνω (!) και αφού δεν τρέφω αυταπάτες για ενδιαφέρουσες αντιπροσφορές, ως δείγμα υπευθυνότητας από το κατάστημα, ας κάνουν το εξής:

Αντί για το τυπικό e-mail με το πρόβλημα στις διαθεσιμότητες, γράψτε ένα scriptάκι να στέλνει κάθε φορά ένα τυχαίο ανέκδοτο. Έτσι και το χιούμορ μας δεν θα χάνουμε και θα μας θυμίζουν what Plaisio is all about, latetly :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now