Recommended Posts

καλημερες

μεσα της ερχομενης εβδομαδας θα φερουμε αποκλειστικα την συγκεκριμενη 5850 στα 129? τελικη τιμη.

http://www.plaisio.gr/controls/searchengine/guidedsearch.aspx?field.ManuTitleCombo=Sapphire%20HD%205850%20Xtreme%20%28PCI-Express%2C%20GDDR5%2C%201GB%29%20%28%CE%9A%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B5%CF%82%20%CE%93%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD%29&actual=5850

Η sapphire κανει relaunch τις 5850/5830 και το Πλαισιο θα εχει οπως αναφεραμε την αποκλειστικοτητα στην 5850.

ΘΕωρω οτι ειναι πολυ καλη προσφορα για τα κυβικα της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

η πλακα ειναι οτι εχθες λογω προβληματος υγειας δεν ηρθα στο γραφειο και εγινε πανικος σε αλλα foroums του στυλ μας κοροιδευετε,δεν εχετε την καρτα κτλ....

Δικαιολογημενα τα παραπονα τους αφου δεν ειχε περαστει η παραγγελια στο συστημα και σου λεει αντε αρχισαμε παλι ...

Ελπιζω τωρα που θα σκασουν 400 τμχ κομματια σφραγισμενα να αναθεωρησουν;P..

θα φθασουν για ολους ¨-)

Link to comment
Share on other sites

καλημερες

μεσα της ερχομενης εβδομαδας θα φερουμε αποκλειστικα την συγκεκριμενη 5850 στα 129? τελικη τιμη.

http://www.plaisio.gr/controls/searchengine/guidedsearch.aspx?field.ManuTitleCombo=Sapphire%20HD%205850%20Xtreme%20%28PCI-Express%2C%20GDDR5%2C%201GB%29%20%28%CE%9A%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B5%CF%82%20%CE%93%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD%29&actual=5850

Η sapphire κανει relaunch τις 5850/5830 και το Πλαισιο θα εχει οπως αναφεραμε την αποκλειστικοτητα στην 5850.

ΘΕωρω οτι ειναι πολυ καλη προσφορα για τα κυβικα της καρτας.

ίδια με του Overclockers.co.uk δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν την ιδια αποδοση με τις υπολοιπες 5850??!

ΕΕ θα ήθελα να δω αν έχουν volterra - τι μνήμες φοράνε - πως είναι το cooler... Γουρούνι στο σακί;

Link to comment
Share on other sites

ΕΕ θα ήθελα να δω αν έχουν volterra - τι μνήμες φοράνε - πως είναι το cooler... Γουρούνι στο σακί;

αυτο μου εστειλε η Sapphire οπου βεβαια δεν αναφερονται αυτα που ζητας

Σε ερωτηση μου αν μιλαμε για την κλασικη 5850 και οχι για καποιο κομμενο μοντελο ,μου επιβεβαιωσαν οτι ειναι το original μοντελο το οποιο μονο αυτοι κανουν relaunch.

Παραλληλα οπως καταλαβαινεις προθεση μου ειναι να πωληθει η καρτα στο Mass market σε ατομα που δεν γνωριζουν ουτε θελουν να μαθουν αν 1000αριζει η καρτα ή τι μνημες φοραει.

Απλα οτι αγοραζουν μια καρτα γραφικων με αριστο value-for money.

Αν και κακα τα ψεμματα η τιμη της εν συγκρισει με το εξωτερικο ειναι απλα συμπαθητικη.

Στην Αγγλια ουτε που θα το συζητουσαν ,αλλα δυστυχως τα εχουμε πει τι παιζει με εμας στην Ελλαδα....

3. SKU Feature:

SKU

11162-15-20G

ASIC

Radeon HD 5850

Bus Interface

PCI-E x16 (PCI-E 2.0)

Memory

1024MB / 256-bit GDDR5

Clock Speed

725MHz Eclk / Effective 4000 MHz Mclk

Cooling System

Dual slot Fan with auto fan control

Bracket

Full Height

Display Support

DL-DVI-I

Display Port

HDMI

VGA(Via adaptor)

HDCP

Yes

Crossfire Support

Native Hardware Crossfire

External Power

PCIe Graphic External 2 x 6 pin

Accessories

DVI to VGA Adapter x 1

6 PIN to 4 PIN Power Cable x 2

n Eyefinity: 5760 x 1200@60Hz*

*Grouped with 3 monitors supporting resolutions at 1920 x 1200 with one of them supporting Display Port input.

Link to comment
Share on other sites

Thanks Whitetaker :Τ:

Stock clocks are nice - μια χαρά θα είναι... και η τιμή πολύ δυνατή... Αλλά still όποιος βρει review ας το linkάρει...

δεν νομιζω να το πολυδιαφημισει στα Hardwaroειδη sites.

Relaunch ειναι και απο οσο γνωριζω απο Inside αυτο που τους καιει ειναι να πουλανε τις μικρες και οχι τις μεσαιο-μεγαλες τους...(5450/5570 αντε και καμια 5770).

Οπως και να εχει εχω βασιμες υποψιες οτι συντομα και αλλοι κατασκευαστες θα ακολουθησουν την Sapphire σε αντιστοιχες προσφορες( 5870 κανεις?):Q..

την σηκωσαν και στην ιστοσελιδα τους τελικα καιρος ηταν,,,

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?leg=&psn=000101&pid=1152

Link to comment
Share on other sites

εδω ρε Γιωργη ειλικρινα σου μιλαω μου μπηκαν εμενα τα διαολια με αυτη την τιμη για crossfire για το 2ο PC και φαντασου το εχω για κατεβαστηρι και καμια ταινια συνδεδεμενο με την TV.

αν και οπως την βλεπω την δουλεια μαλλον θα βγει αληθινη η Sapphire οταν μου ανεφερει χαριτολογωντας οτι τα 400 κομματια ειναι ''λιγα''.

Φαντασου οτι μονο απο τις παρεες μου μεχρι στιγμης εχουν κλεισει περι τα 60 κομματια(οι περισσοτεροι για crossfire βεβαιως βεβαιως)συν απο οτι ειδα και οι προπαραγγελιες πανε πολυ καλα(φαινεται πιστηκαν οτι οντως θα τις φερουμε σφραγισμενες):Q..

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω για την αντικατασταση των P67-Β2 με P67-B3. στο πλαισιο μου ειπαν οτι γινεται κανονικα αντικατασταση με το Β3 ανεξαρτητως αν εχει προβλημα το SATA3 ή οχι.

μαντεψτε τι μου ειπαν στο eshop!

βεβαια θα παρω και στα κεντρικα να το επιβεβαιώσω αλλιως θα μιλαμε για μεγαλο fail του eshop!

Link to comment
Share on other sites

το ειπαν και σε γνωστο μου αυτο απο το eshop. εκτυπωσε την οδηγια απο τον κατασκευαστη και πανε τριψτην του στη μουρη.

μπορεις ακομα και να παρεις λεφτα πισω αν δεν θες αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα.

Τρεχω το συστημα της υπογραφης μου κ αποφασισα να αναβαθμισω την 9800GTX με την HD5850.

Εκανα την παραγγελια γυρω στις 6 κ μετα απο καμια ωρα εσκασε μαιλ απο πλαισιο :

"Κατά την επεξεργασία της παραγγελίας σας παρουσιάστηκε θέμα

διαθεσιμότητας σε ορισμένα από τα υλικά που επιλέξατε.

Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας εντός 24 ωρών προκειμένου

να το λύσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο."

Τι λετε να παιζει ρε παιδια? Ενημερωση για την καθυστερηση της παραλαβης ή τσαμπα χαρηκα????

Link to comment
Share on other sites

^^ μην αγχώνεσαι φιλοC :D

η πλακα ειναι οτι εχθες λογω προβληματος υγειας δεν ηρθα στο γραφειο και εγινε πανικος σε αλλα foroums του στυλ μας κοροιδευετε,δεν εχετε την καρτα κτλ....

Δικαιολογημενα τα παραπονα τους αφου δεν ειχε περαστει η παραγγελια στο συστημα και σου λεει αντε αρχισαμε παλι ...

Ελπιζω τωρα που θα σκασουν 400 τμχ κομματια σφραγισμενα να αναθεωρησουν;P..

θα φθασουν για ολους ¨-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα.

Τρεχω το συστημα της υπογραφης μου κ αποφασισα να αναβαθμισω την 9800GTX με την HD5850.

Εκανα την παραγγελια γυρω στις 6 κ μετα απο καμια ωρα εσκασε μαιλ απο πλαισιο :

"Κατά την επεξεργασία της παραγγελίας σας παρουσιάστηκε θέμα

διαθεσιμότητας σε ορισμένα από τα υλικά που επιλέξατε.

Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας εντός 24 ωρών προκειμένου

να το λύσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο."

Τι λετε να παιζει ρε παιδια? Ενημερωση για την καθυστερηση της παραλαβης ή τσαμπα χαρηκα????

Φιλε μου καλημερα

η καρτα δεν ειναι διαθεσιμη ακομη.

Σημερα σε κανα 2ωρο φευγει η φορτωση απο Taiwan και ευελπιστω μεχρι την Τριτη να ειναι στις αποθηκες μας.

Τα κομματια ειναι αρκετα και δεν υπαρχει λογος ανησυχιας ¨-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now