Recommended Posts

Έχει και μερικές CellShock DDR3-1800 8-7-6-21 Black απ' ότι είδα.

Αυτές πηγαίνανε γενικά καλά, guaranteed D9GTR, και πιθανότητες να κάτσει κανένα blue kit που ξέφυγε από τον saaya :P

( CS3222580 πρέπει να είναι το p/n αν θυμάμαι καλά )

Link to comment
Share on other sites

Έχω βλέψεις για 1300+ με 5αρια, υπάρχει όμως τέτοια πιθανότητα?

Thanks mortis :)

..γενικά πήγαιναν τόσο...αλλά παίζει μεγάλο ρόλο το chipset/northbridge!

Έχει και μερικές CellShock DDR3-1800 8-7-6-21 Black απ' ότι είδα.

Αυτές πηγαίνανε γενικά καλά, guaranteed D9GTR, και πιθανότητες να κάτσει κανένα blue kit που ξέφυγε από τον saaya :P

( CS3222580 πρέπει να είναι το p/n αν θυμάμαι καλά )

...σωστός ο παλιός...νταξ έχω 3 κιτακια cellshock D9GTR 2x1600 και 1x1800SE :D

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Έκπτωση - Υπολογιστές & Αναβάθμιση - Μνήμες RAM

cellshock corsair ή ADATA για P55?

δεν τίθεται ζήτημα τιμής, αρκεί να είναι top of the cream!

αυτό το XMP αξίζει?

δεν αξιζουν αυτές οι μνήμες για P55. καλύτερα ένα κιτάκι 2Χ2GB :L..

Link to comment
Share on other sites

..το νούσου με τα D9GKX γιατι με 2.35+ ρεύμα ψόφαγαν πολύ πιο εύκολα απο τα D9GMH ;)

Σοβαρά μιλάς Κωστή; Δηλαδή εγώ που έδινα 2.7V+ στα D9GMH των Ballistix 1066MHz που είχα παλιά, να μην τα δώσω στα D9GKX Cellshock 1066MHz που έχω τώρα; Γιατί έλεγα να πάρω κάνα Maximizer και να τους χώσω 2.65V+ :P

Link to comment
Share on other sites

Έκπτωση - Υπολογιστές & Αναβάθμιση - Μνήμες RAM

cellshock corsair ή ADATA για P55?

δεν τίθεται ζήτημα τιμής, αρκεί να είναι top of the cream!

αυτό το XMP αξίζει?

Αυτες που κοιτας ειναι για socket 775. Για s1156 κοιτας κατι σε low voltage (max 1.65 volt).

Link to comment
Share on other sites

Λεπον λεπόν :P,

Στο Υπολογιστές, Laptop, Τηλεοράσεις, Ήχος, Εικόνα, Τηλεφωνία, Αναλώσιμα - plaisio.gr έχουν σηκωθεί αρκετές μνήμες (κυρίως 2x1GB), σε πολύ χαμηλές τιμές στις οποίες υπάρχει απόθεμα απο 1τμχ μέχρι και πάνω απο 20τμχ σε μερικούς κωδικούς. Σε πολλές λέει αναμένεται σύντομα(δεν ξέρω τον λόγο, θα τον μάθω άυριο και θα προσπαθήσω να το διορθώσω σε περίπτωση που έιναι εφικτό)

Για να μην ψάχνετε είναι όλες οι G.Skill, όλες οι CellShock,όλες οι Asus, όλες οι TeamGroup, ολες οι SuperTalent που θα σηκωθούν σήμερα και άυριο, μερικές Corsair και μερικές OCZ.

Ξαναλέω, μπορεί να λένε απο κάτω διαθέσιμες κατόπιν παραγγελίας ή αναμένεται σύντομα, αλλά το 99.9% αυτών έχει απόθεμα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι, ήταν απο το πρώτο batch.

Ώχ κατάλαβα, άυριο πρωί πρωί θα έχεις πάρει όλα τα μαγαζία τηλέφωνο εσύ. :hehe:

Να ξαναπώ πώς μπορεί να έχει κάτι κάποιο μαγαζί , αλλά στην πλειοψηφία τα παραπάνω πράγματα έιναι μέσω Internet μόνο και στις κεντρικές αποθήκες της Πλάισιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι μάλλον με D9GTR (τιμή που τις αγόρασα.. 330?)

Corsair 2GB DDR3-1800 Ram Kit (2 x 1GB, PC3 14400, 7-7-7-20, TWIN3X2048-1800C7DF) - Μνήμες RAM - plaisio.gr

Αυτές τις είχα παλιά και θυμάμαι ότι είχαν handpicked D9GMH (τιμή που τις αγόρασα.. ~250?)

Corsair 2GB DDR2-1142 Ram Kit (2 x 1GB, PC2 9136, 5-5-5-15, TWIX2X2048-9136C5D G) - Μνήμες RAM - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις είχα παλιά και θυμάμαι ότι είχαν handpicked D9GMH (τιμή που τις αγόρασα.. ~250?)

Corsair 2GB DDR2-1142 Ram Kit (2 x 1GB, PC2 9136, 5-5-5-15, TWIX2X2048-9136C5D G) - Μνήμες RAM - plaisio.gr

λετε να υπαρχουν?? εκανα παραγελια 2 τμχ.. Θα δειξει!!! μακαρι γιατι οι black dragon απλα δν παλευονται!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now