George_o/c

G-Monster-Promise PCIe SSD και 1000MB/s read/write Speed !

Recommended Posts

[NEWS_IMG=PhotoFast G-Monster-Promise PCIe SSD]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4649d1332177e51.jpg[/NEWS_IMG]Αν νομίζετε ότι ο G-Monster-PCIe SSD όπου σύμφωνα με την εταιρεία δύναται να "πιάσει" ταχύτητες που ανέρχονται στα 750MB/s & 700MB/s (read & write αντίστοιχα) δεν σας αρκεί, τότε ανοίξτε καλά τα μάτια σας. 1000MB/s από τον μικρούλη δίσκο παρακάτω σας κάνουν ; Με την ονομασία G-Monster-Promise PCI-Express SSD, υπόσχεται να σας εκπλήξει !

Μοιάζει αρκετά με OCZ Z-Drive και έρχεται με αποθηκευτικό χώρο 128, 256, 512GB και 1TB, έχει PCI-Express x8 connection interface, MLC (Multi-Level Cell) NAND Flash memory chips, 256MB ECC DDR2 και 256MB SDRAM μνήμες, ενώ το MTBF (Mean Time Before Failure) υπολογίζεται σε 2.5 εκατομμύρια ώρες με ταχύχτητες read/write που αγγίζουν το 1GB/s (1000MB/s) !

Όπως σας είπαμε οι χωριτικότητες στις οποίες ο επερχόμενος G-Monster-Promise PCI-Express SSD θα γίνει σύντομα διαθέσιμος είναι: 128GB, 256GB, 512GB και 1TB στην τιμή των 1204?, 1492?, 2247? και 3380? αντίστοιχα.

PhotoFast_G-Monster_Promise_PCI-E_SSD_01.jpg

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

128GB, 256GB, 512GB και 1TB στην τιμή των 1204?, 1492?, 2247? και 3380? αντίστοιχα.

Η καρδιά μου με έπιασε..απίστευτες ταχύτητες καταπληκτική η νέα τεχνολογία των pci ssd αλλά θέλει ακόμα καιρό για να είναι εφικτά προσβάσιμοι στο καταναλωτικό κοινό έστω κ των πολύ απαιτητικών..

Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο ! :T: Εννοείται ότι οι συγκεκριμένοι όχι μόνο δεν απευθύνονται στο ευρύ κοινό που ψάχνει για δίσκους, ούτε καν σε εκείνο που ψάχνει για γρήγορους SSD για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους :D

Tests θέλω να δω στο internet που να επιβεβαιώνουν τις ταχ/τες αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί μου φαίνονται λογικές οι τιμές???

Σήμερα 2 ssd intel 64GB (που θεωρούνται top) πάνε κοντά στα 1600κατι νομίζω!

το σημαντικό (για μένα) της υπόθεσης είναι bootable?? Η τζάμπα η χαρά!?

Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο ! :T:

Tests θέλω να δω στο internet που να επιβεβαιώνουν τις ταχ/τες αυτές.

Κι εγω tests θελω να δω με τα IOPS απο το IOmeter. Γιατι και η OCZ με το Z Drive εδωσα ΜΒ/s για να χορταινει το ματι, αλλα τα IOPS αναλογικα πηγανε στον πατο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now