aristidis

EVGA classified + 920 D0

Recommended Posts

Συμφωνω αλλα δεν μου φαινεται λογικο να εχεις πχ 219mhz full stable bclock και στα 222 γιοκ το απολυτο χαος.....

Και ομως συμβαινει και αυτο. Το bclock βρισκει τοιχο αποτομα. Ειδικα στο boot . Επισης ... μπορει να μην αναβει το μηχανημα στα 222(ενω στα 219 να παιζει αψογα) , αλλα εαν μπεις windows στα 215 να ανεβεις μετα stable μεχρι τα 230 .

Link to comment
Share on other sites

Και ομως συμβαινει και αυτο. Το bclock βρισκει τοιχο αποτομα. Ειδικα στο boot . Επισης ... μπορει να μην αναβει το μηχανημα στα 222(ενω στα 219 να παιζει αψογα) , αλλα εαν μπεις windows στα 215 να ανεβεις μετα stable μεχρι τα 230 .

οποτε τι μας μενει?ξεσκονισε την UD5.........:)

Link to comment
Share on other sites

...χεχε...ετσιι ετσι :D

...εγώ θα βάλω τον tsan να μου διαλέξει 8600 :whoohoo:

Μπες στην σειρά :P

Πρώτα θα μου διαλέξει εμένα μια Rampage Extreme μπας και benchάρω επιτέλους με τον CPU που πήρα από τον ίδιο κύριο :D

Link to comment
Share on other sites

Mωρέ άστα να πάνε βρίσκεις κάτι τοίχους απίστευτους και μόνο για μία μονάδα επάνω. Μεγάλο ρόλο παίζει, τουλάχιστον στήν EVGA πόσο PCI έχεις. Εγώ π.χ. για να φθάσω 246 bclocks βάζω 116.

Το γέλιο έιναι σήμερα που δοκίμαζα Vantage δεν μπορόυσα να ανεβάσω bclock και φυσικά ρολόγια γιατί κόλαγε η κάρτα στα γραφικά test πάνω απο 110 PCI, ενώ αν ηθελες να κάνεις μόνο CPU TEST μπορούσες να ανεβάσεις PCI και κατά προέκταση ρολόγια. Εγώ έκανα CPU test στα 5077 αλλά μετά τζίφος.

Με λίγα λόγια πίκρα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα δεν μου φαινεται λογικο να εχεις πχ 219mhz full stable bclock και στα 222 γιοκ το απολυτο χαος.....

Μπα φυσιολογικό είναι αυτό Γιώργο. Να φανταστείς ότι οι Rajinder, Jody & Kevin που παίζουν πάνω από 250bclk με άζωτο χαλαρά, είπαν ότι πάνω από 222bclk το σύστημα δύσκολα κρατάει 24/7 rock stable. Αν δεν κάνω λάθος δύο ή τρεις Γερμανοί μόνο, κατάφεραν με DFI X58 μητρικές και 920 D0 να βγάζουν prime95 stable στα 225 - 227 bclk μέχρι στιγμής ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now