The RippeR

Απορία για αγορά laptop

Recommended Posts

pedia 8a agoraso ena laptop hp pavilion DV5-1199EV

me 2.4 ghz intel core 2 duo gia cpu

3GB memory

250 GB hard disk

me karta grafikoN Nvidia GEforce 9600m GT.512

kai to 8elo etsi gia na pezo kana pexnidi ke na perno tin ora m!!

peste ti gnomi sas gia tin agora pou 8a kano *an 8a kano malakia

kai to simantikotero apo ola 8a pezei COD 4 ?? xoris na kani ta spasimatakia stin o8oni!!!!!!!!

pls boi8iste!!!:$..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά νομίζω θα το παίζει, το έχει ένας γνωστός και παίζει σε 1080p Tomb Raider Underworld άψογα.

Αλλά θέλω μια χάρη - edit το ποστ και γράψτα στα ελληνικά και όχι greeklish :)

Α, και στο μετέφερα στη σωστή κατηγορία ;)

Link to comment
Share on other sites

Mα για ποιον λόγο προτιμάς το laptop; Χρειάζεσαι την φορητότητά του; Αφού είπες ότι το θες για παιχνίδια. Μην μου πεις ότι θα το παίρνεις μαζί σου να παίζεις παιχνίδια όπου πηγαίνεις :hehe:

Πες μας πόσα χρήματα θα δώσεις για το παραπάνω laptop, να δούμε μήπως μπορούμε να φτιάξουμε μία πολύ καλύτερη σύνθεση desktop pc. Εκτός βέβαια αν οπωσδήποτε το χρειάζεσαι το notebook, οπότε αγοράζεις αυτό - μια χαρούλα είναι :T:

Link to comment
Share on other sites

οχι, παιδια το notebook ειναι απαρετιτο .γιατι μετακινούμε συνεχια!!!]

ενα desktop που θα το αφινα πισω οπου και να πηγενα!!!!

σίγουρα λαπτοπ,*εντα3ι δεν ειμε και ο ultimate gamer αρα οκ ,αμα λετε πως θα ειναι οκ!!

αλλα πεστε μου ,πια θα ηταν τα λεφτα που 8α δινατε για ενα τετιο λαπτοπ,*να δω αν ειναι καλη η αγορα μου!

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε μαντης εισαι ??????????

ακριβός τοσα κανη!!!

* εν το μετα3ι το παλιο μου λαπτοπ??(ενα hp pavilion dv6000) ti na to kano??????

οι γιατροί του διέγνωσαν προβλιμα στην motherboard

to laptop μιλαμε καινούριο ειναι σχεδόν 1,5 χρονου

Link to comment
Share on other sites

οχι το αγόρασα απο αγγλια και το μοντελο δεν εχει ερθει στην κυπρο ,και υποτιθετε οτι δεν εχουν ανταλλακτικά και αν 8ελω πρεπει να τα παραγγείλουν απο αμερικη,ασχετα αν ολα τα pavilion einai ola mia ... idia !!!!

Edited by voudas
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ είναι αγορασμένο από Αγγλία έχει εγγύηση και στην Ελλάδα για όσο λέει. Είναι υποχρεωμένοι να στο φτιάξουν. Το μέγιστο που επιτρέπεται να κάνουν είναι ένα μήνα χωρίς περιτέρω υποχρεώσεις προς εσένα.

(υγ. προσπάθησε να μη κάνεις λάθη και να έχεις πιο βατό γραπτό λόγο, χτυπάει άσχημα)

Link to comment
Share on other sites

εργοτελη δεν κατάλαβες μένω Κυπρο,,ειμαι Κυπραίος ,

*τι ενοης βατο λογο?? ανάπτυξε μου το λίγο

Έκανα και εγώ ένα λάθος, δεν έπρεπε να πω τόσο για το λόγο όσο για τα ορθογραφικά. Να τα προσέξεις λίγο, σύσταση κάνω, όχι μόνο για εδώ αλλά και γενικά γιατί χτυπάνε άσχημα. Για παράδειγμα το "ενοής" στο τελευταίο σου πόστ.

Επιστροφή στο θέμα, δες τι σου απάντησα πριν με το Pavilion να δούμε αν μπορείς να κάνεις κάτι.

Edited by ergotelis
Link to comment
Share on other sites

εργοτελη εχεις δικαιο θα προσπαθησω να κανω λιγοτερα λα8η

ακομα ενας απο τους δυο μας δεν εχει καταλαβει και δεν μπορω να ξεχωρισω πιος απο τους δυο μας ειναι !!!

ξαναδιεκρινιζω

-το μοντελο αγοραστηκε απο αγγλια

-το μοντελο αυτο δεν εχει ερθει επίσημα στην Κυπρο(στα καταστηματα)

-εχει χαλασει

-η αντιπροσοπεια της ΗΡ δεν μου το φτιαχνει με την δικεολογια (την δευτερη παυλα)

-και γιατι(2η παυλα) δεν υπάρχουν ανταλλακτικά και πρεπει να τα φερουν απο αμερικη(με δικα μου ε3οδα)

Ελπιζω να έγινα πιο σαφης!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχουν άδικο πιστεύω. Από τη στιγμή που η Κύπρος και η Αγγλία είναι στην ΕΕ και το λάπτοπ είναι ακόμη εντός εγγύησης, το προϊόν έχει εγγύηση,είναι υποχρεωμένοι να το φτιάξουν με δικά τους έξοδα εφόσον δε φταίς εσύ και ισχύει σε όλες τις χώρες της ΕΕ. Έχετε κάποιο ινστιτούτο καταναλωτών να ρωτήσετε εκεί; Αλλιώς να σου πούμε να πάρεις στο δικό μας. Το ότι δεν έχει έρθει επίσημα στη Κύπρο μπορεί να ισχύει, αλλά δε σημαίνει ότι δεν είναι υποχρεωμένοι να στο φτιάξουν.

Έχεις κάποιο χαρτί εγγύησης που να λέει τι έχει και τι ισχύει;Μη το αφήσεις έτσι, εφόσον έχει εγγύηση πρέπει να στο φτιάξουν αυτοί, να το ψάξεις.

Link to comment
Share on other sites

οκ θα δω τι θα κανω ,

παντως ενας γνωστος μου που του μίλησα οτι θελω να αγοράσω λαπτοπ pavilion και οτι το προηγουμενο μου ηταν pavilion kai οτι έσπασε ,ηταν και ο μονος που μου εξυγησε το πρόβλημα τον pavilion

-oti επειδη τα pavilion εχουν γρηγορους επεξεργαστες ,8ερμενονται ευκολα και αυτο μπορει να αποδειχτει μοιρεο για το pc (οι τεχνικοι που ειδαν το παλιο μου λαπτοπ διαπίστωσαν βλαβη στην motherboard λογω υπερθερμανσης)

και με προβληματισε πολυ και επειδη μενω και Κυπρο που καλοκαιρι χτυπαμε τους 42C.....

εχω δει κατι βασεις για λαπτοπ που εχουν ανεμιστηρακια που υποτιθετε βοηθάνε στην ψηξη του pc

Θα έλυνα το πιο πανω πρόβλημα μου ή τουλαχιστον να μειώσω τις πιθανότητες για ακομα μια total lost motherboard?????

>an εχετε καποια καλύτερη εισηγησει ευχαριστος.....

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα βοηθάνε, αλλά σαν το aircondition στο δωμάτιο τίποτα. Το δικό μου (DELL XPS) με το που μπει το a/c, σε λιγότερο από 15 δευτερα το νιώθω ότι παίρνει τα πάνω του - πραγματικά ζεματάει...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now