JC_Denton

H RTM έκδοση των Windows 7 αναμένεται να βγει επίσημα στις 13 Ιουλίου !

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Windows 7 RTM to be released in July 13th]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4649f528934c2c2.jpg[/NEWS_IMG]Μια από τις πιο πολυαναμενόμενες ειδήσεις το τελευταίο διάστημα είναι και αυτή που επιβεβαιώθηκε χτες από τους υπεύθυνους του GeekSmack.net, οι οποίοι είναι πλέον σίγουροι ότι η τελευταία "beta" έκδοση των Windows 7 θα βγει στις 13 Ιουλίου 2009, κάτι που επιβεβαιώνει τις φήμες που ακούγαμε εδώ και περίπου ένα μήνα. Μάλιστα, οι συντάκτες του Neowin λένε πως υπάλληλοι της Microsoft οι οποίοι θέλουν να παραμείνουν ανώνυμοι, επιβεβαίωσαν και αυτοί με τη σειρά τους την είδηση.

Πράγματι λοιπόν, φαίνεται πως η RTM έκδοση των Windows 7 έρχεται γοργά και θα αποτελεί το τελευταίο βήμα πριν την επίσημη κυκλοφορία του λειτουργικού, μετά από λίγους μήνες. Σύμφωνα με τα όσα ακούγονται, οι περισσότεροι που φοράνε τις beta εκδόσεις στο PC τους, αναμένεται να περάσουν την RTM σχεδόν από την πρώτη στιγμή, μιας και θα πρόκειται για τη σταθερότερη μορφή των Windows 7 μέχρι σήμερα.

Σίγουρα η Microsoft φαίνεται πως έχει επενδύσει έντονα στα 7 και αυτό μπορούμε να το διακρίνουμε από τον έξυπνο τρόπο με τον οποίο τα προωθεί. Αναμένουμε λοιπόν και την RTM, για να δούμε και μια πρώτη ματιά στο "τελικό προϊόν".

Link to comment
Share on other sites

[news_img=Windows 7 RTM to be released in July 13th]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4649f528934c2c2.jpg[/news_img]... οι οποίοι είναι πλέον σίγουροι ότι η τελευταία "beta" έκδοση των Windows 7 θα βγει στις 13 Ιουλίου 2009

Δε καταλαβαίνω ακριβώς τα εισαγωγικά στο beta, αλλά νομίζω δεν θα είναι beta αυτή η έκδοση. Τώρα μπορεί και εσύ να εννοείς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι beta για τους OEM PC Builders, μιας και θα δοκιμάσουν όλο το h/w που θα βγάλουν πάνω στα 7 - αν παίξει ασυμβατότητα, θα αλλάξει στην τελική πλέον έκδοση.

Για τον απλό κόσμο, είναι σα να βλέπει το τελικό προϊόν ;)

Link to comment
Share on other sites

Να την προτιμήσω δηλαδη για το PC που θα στησω ; ή να του βαλω πανω Vista ή XP ;

Εγω λεω να της δωσω μια ευκαιρια. Φαινεται πολυ "εντάξει". Μπραβο ρε MS, αντε μια χαρα με τα 7αρια. Αυτα είναι!

Link to comment
Share on other sites

Να την προτιμήσω δηλαδη για το PC που θα στησω ; ή να του βαλω πανω Vista ή XP ;

Εγω λεω να της δωσω μια ευκαιρια. Φαινεται πολυ "εντάξει". Μπραβο ρε MS, αντε μια χαρα με τα 7αρια. Αυτα είναι!

-Μου κανει εντυπωση που υπαρχει ακομα κοσμος που στηνει windows xp σε καινουργιο hardware και δεν μιλαω για εταιριες αλλα για τους απλους χρηστες.....

πραγματικα δεν υπαρχει κανενας λογος να μην πας σε vista και τωρα σε λιγο στα 7 :que:........τεσπα.

-Φιλε Paneas φυσικα και να προτιμησεις τα 7 απο τα xp, ειναι πραγματικα το κατι αλλο , τρεχουν ''νερο'', ειναι παναλαφρα ,σταθερα εν ολιγης οτι σπαστικο ειχαν τα vista στα 7 απλα απουσιαζει :T:

Τα χρησιμοποιω απο τον Γεναρη και στο desktop και στο laptop μου χωρις καποιο προβλημα,ειδικα το notebook αναστηθηκε όταν εβαλα τα 7 σε σχεση με τα vista.

Link to comment
Share on other sites

dunkard ευχαριστω για την απαντησή σου. Βλεπω αρκετο κόσμο να στηνει καινουριο PC σε Windows XP. Ολα αυτα τα καινουρια μπιχλιμπιδια (βλ UAC ) τρομάζουν πολλούς. Κυρίως αυτοί που έχουν μάθει τυφλοσούρτι τα path, εχουν χασει τον μπούσουλα.

Η γνωμη μου ειναι οτι υπερβαλλουν. Τα 7 ειναι πολυ καλο λειτουργικό. Ισως θα ειναι το καλυτερο που έχει βγαλει η MS. Ελπίζω να μην εχω ασυμβατότητες με το νεο hardware στα 7, αν και η καλη μου Gigabyte εχει ηδη βγαλει Drivers για ηχο και chipset :D Αυτά είναι !

Link to comment
Share on other sites

-Μου κανει εντυπωση που υπαρχει ακομα κοσμος που στηνει windows xp σε καινουργιο hardware και δεν μιλαω για εταιριες αλλα για τους απλους χρηστες.....

πραγματικα δεν υπαρχει κανενας λογος να μην πας σε vista και τωρα σε λιγο στα 7 :que:........τεσπα.

epic

δεν έχετε την παραμικρή ιδέα τι συμβαίνει έξω από τα μεγάλα αστικά κέντρα...

Link to comment
Share on other sites

drunkard? Εγώ με αυτά τα κουφά που βλέπω στα vista με την διαχείριση της μνήμης και τον τρόπο που την cacharei συνεχώς μάλλον με βλέπω πάλι για Xp. Έβαλα vista64 λόγω 4GB Ram αλλά στην ουσία μια απο τα ίδια είναι μιας και με το καλημέρα σου δεσμεύουν 1GB άρα πάλι το ένα και το αυτό είναι. Παλι 3BG ελεύθερα έχω όπως και στα XP. Περιμένω να δω τα 7, ακόμα δεν πάω γιατί δεν έχει βγάλει drivers για την κάρτα ήχου η SOund blaster και αυτοί των vista αμα παω να τους κάνω εγκατάσταση μου πετάει BSOD.

Link to comment
Share on other sites

http://www.geeksmack.net/microsoft/470-windows-7-rtm-update-roadmap-possibly-altered.html

Initially, we reported that the RTM build was going to be officially signed off and announced on July 13th. At the time, Windows 7 was proceeding on schedule and several internal sources in Microsoft both close to GeekSmack and other sites have told us that the RTM was in fact coming on July 13th. However, it seems like due to several show stopper bugs, one that we think has to do with activation, the RTM build has been delayed from the initial date.

Today was pretty much the deadline that Microsoft internally set to choose and decide on an RTM build, but from what weʼre now hearing none of the builds thus far have been deemed good enough, and so theyʼre continuing to compile RTM candidate builds. Backing this, in the recent Microsoft press release regarding the executive re-shuffle, they stated this: “The transition between Reller and Veghte is timed to take place in late July when Windows 7 reaches the release to manufacturing (RTM) milestone”.

Again, when we initially reported on the matter, internal sources and other forms of evidence led us to believe that the RTM was coming, and I can safely say that at the time it was confirmed and it was going to happen, but with these new show-stopper bugs present Microsoft had to make a change to the roadmap to accommodate the time it will take to iron them out.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον .... Για πειτε εντυπωσεις απο την 7600 ???? :D

SIZE: 3,224,717,312 bytes

CRC: 1EE7DC6F

MD5: E6CE9644D0C7A8E1C950D257A7B2C8A4

SHA1: 31849B315290EFABFD81F967ED3C553D82925E4C

Edited by Stelaras
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέμε τίποτα μέχρι να δούμε SHA-1 hash από την M$. Αν το hash είναι σωστό βλέπουμε. Πάντως, απ' όσο ξέρω, η M$ έχει σήμερα press conference, οπότε υπομονή λίγες ώρες ακόμη. Στην Αμερική είναι ακόμη πρωί. Πάντως στα διάφορα torrent sites ήδη κυκλοφορεί η 7600.16384.090710-1945_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD με μέγεθος 3,224,717,312 bytes και SHA1: 0x31849B315290EFABFD81F967ED3C553D82925E4C

Link to comment
Share on other sites

WPC09 keynote soon, but Windows 7 announcement probably coming tomorrow when Steve Ballmer takes the stage

Για να δούμε.....

Και μιας και είπα Ballmer

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=8To-6VIJZRE&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=8To-6VIJZRE&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Link to comment
Share on other sites

BTW η M$ πάλι δεν κατάφερε να στίσει ένα webcast της προκοπής....

Theren are technical difficulties with the video you have selected wich may be due to network problems, please try again later.

Αθάνατη M$...

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα έχουν ως εξής:

  • Το build 7600.16384.090710-1945_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD έγινε leak στις 12/07 από την Κίνα (όλα τα leaks είναι modded κινέζικες εκδόσεις).
  • Σήμερα στο World Partners Conference η Microsoft δεν ανακοίνωσε το RTM.
  • Το leak έγινε confirmed από το Wzor.net

Όλα αυτά σημαίνουν ότι όντως το leak είναι αυθεντικό αλλά μάλλον δεν είναι ή final RTM έκδοση. Μέχρι στιγμής όλοι λένε ότι δεν περιέχει timebomb (δεν κάνει expire το Γενάρη), αλλά αυτό θα το επιβεβαιώσω αύριο που θα τα δοκιμάσω. Επίσης υπάρχουν αναφορές ότι μπορείς να κάνεις update από την 7100 στην 7600, αλλά υπομονή μέχρι αύριο.

Τέλος, έγινε leaked και το Office.2010.v14.0.4302.1000.BETA.1.VOLUME.X86-64.ENGLISH

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα νεα σημερα για την RTM .

Εγινε ενα ακομη leak της 7600.16385 η οποια ειναι και η τελικη εκδοση (ειπωθηκε οτι εγινε το sign of και ψηφιστηκε για RTM) , φτιαγμενη εξ'ολοκληρου απο τη microsoft (VHD) και οχι απο κομμενες και μονταρισμενες εκδοσεις.

Οι πληροφοριες λενε οτι στις 24 του μηνα θα ειναι διαθεσιμη η RTM στο Connect . :)

Ακομη δεν εχω σεταρει ... μαλλον θα γινει οταν παρω τους νεους μου Intel SSD's την επομενη εβδομαδα . :D

Link to comment
Share on other sites

Ακομη δεν εχω σεταρει ... μαλλον θα γινει οταν παρω τους νεους μου Intel SSD's την επομενη εβδομαδα . :D

Εεεετσιιιιι ;P..

(ποσο πηγε το μαλλι ? )

Εχω λιωσει με αυτο το βιντεο ....

αυτος ο ανθρωπος ειναι διςεκατομμυριουχος :cussing: ... :funk:..

[YOUTUBE] [media]

[/media][/YOUTUBE]
Link to comment
Share on other sites

Εεεετσιιιιι ;P..

(ποσο πηγε το μαλλι ? )

Τους postville 80GB περιμενω απο το Πλαισιο . 240 ο καθενας εχει δηλαδη .

Ελπιζω να δουμε γρηγορα μετρησεις για να μην παθουμε καμμια ητα και βγουν χειροτεροι απο τους προηγουμενους.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now