JC_Denton

Τα Windows 7 διέλυσαν κάθε ρεκόρ προ-πωλήσεων σε Βρετανία και Η.Π.Α. !

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Windows 7 pre-orders pummeled Vista]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4649f528934c2c2.jpg[/NEWS_IMG]Η εβδομάδα ξεκίνησε πάρα πολύ καλά για τη Microsoft όπως όλα δείχνουν, με το επερχόμενο καινούριο της λειτουργικό να διαλύει στην κυριολεξία κάθε ρεκόρ προ-πωλήσεων, φτάνοντας σε νούμερα που ίσως και η ίδια η εταιρεία δεν τα περίμενε ούτε στο καλύτερο δυνατό σενάριο. Σύμφωνα με το Amazon.co.uk, τα Windows 7 μετά από μόλις λίγες ώρες αφότου έκαναν την εμφάνισή τους στο site, έφτασαν στην κορυφή των προτιμήσεων, εκτοπίζοντας τα Windows Vista.

Ο τρόπος με τον οποίο τα νούμερα μιλάνε είναι πέραν από ξεκάθαρος - μιλάμε για μια απόλυτη κυριαρχία στον υπερθετικό βαθμό: Τα Windows 7 είχαν πουλήσει μέσα σε 8 ώρες όσες κόπιες δεν κατάφεραν να πουλήσουν τα Windows Vista μέσα στις 17 εβδομάδες στις οποίες ήταν διαθέσιμα για προ-παραγγελία!

Αντίστοιχο βέβαια είναι το κλίμα και στις Η.Π.Α., με το νέο λειτουργικό να καταφέρνει και εκεί σε λιγες μόλις ώρες να πετύχει την απόλυτη κυριαρχία στην ιστοσελίδα του Amazon. Πολλοί έσπευσαν να αγοράσουν τα Seven εξαιτίας της μεγάλης έκπτωσης που προσφέρει η εταιρεία στην προ-παραγγελία τους και σε συνδυασμό με τα όσα θετικά σχόλια ακούγονται σε όλο το Διαδίκτυο, κατάφεραν να πετύχουν την εντυπωσιακότερη είσοδο ενός νέου λογισμικού εδώ και πάρα πολλά χρόνια στο χώρο του ΙΤ.

Η έκπτωση αυτή όπως είπαμε, είναι ιδιαίτερα σημαντική. Ορισμένα καταστήματα στη Βρετανία προσφέρουν τα Windows 7 Home Premium στην τιμή των 49.99 λιρών και τα Windows 7 Professional στις 99.99 λίρες - αυτές οι τιμές θα πάνε στις 149 και 219 λίρες αντίστοιχα όταν το λειτουργικό βγει επίσημα στην αγορά, με τα Ultimate να κοστίζουν τότε 229 λίρες.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω παραγκελία, αλλά δε λέει πουθενά αν είναι 32 ή 64, οπότε υποθέτω πως μιλάνε για τα 32άρια? Με τις 64bitες εκδόσεις τι γίνετε? Ή κάνω εγώ κάποιο λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν 2 DVD στη συσκευασία 32 + 64 μπιτ

Μπαααααα δεν νομιζω. το 64βιτ λειτουργικο ειναι πολυ πιο ακριβο, το διαβασες καπου? αν ναι δωσε λινκ

Μπραβο Μ$ τουλαχιστον αυτη την φορα βγαλανε φοβερο λειτουργικο :righton:

εγω κραταω αυτο απο την ειδηση

'' Τα Windows 7 είχαν πουλήσει μέσα σε 8 ώρες όσες κόπιες δεν κατάφεραν να πουλήσουν τα Windows Vista μέσα στις 17 εβδομάδες '' :D

πραγμα που δειχνει οτι τα καλα νεα διαδιδονται γρηγορα

τωρα για τις τιμες κραταω μικρο καλαθι:cool:

Link to comment
Share on other sites

Οι χαμηλες τιμες (50 ευρω περιπου) ηταν για τα Pre-order κομματια που εξαφανιστηκαν σε χρονο dt. Απ'οσο ειχαν πει, ειχαν περιορισμενα κομματια και μολις εξαντλουνταν, ΤΕΛΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα μεγαλύτερα marketing κόλπα της M$ πιάνει τόπο. Βρήκαν τρόπο να τα πάρουν χοντρά και μαγκιά τους.

Από πού παραγγέλνουν με 55 ευρώ να παραγγείλω και εγώ?

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα μεγαλύτερα marketing κόλπα της M$ πιάνει τόπο. Βρήκαν τρόπο να τα πάρουν χοντρά και μαγκιά τους.

Από πού παραγγέλνουν με 55 ευρώ να παραγγείλω και εγώ?

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ GDP77 !!!:'(....:'(....

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι μπορούμε να τα αγοράσουμε με 55 ευρώ, εκτός αν κάποιος μου δώσει link να παραγγείλω.

tritona ξέχασες το avatar σου. Ανιαρή η ζωή με τους κατάπτυστους χωρίς αντίλογο ε? (επειδή το blog360 ;έκλεισε, μπορείς να με βρεις στο gdp77.blogspot.com )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now