Dr.Paneas

Αγορά GPS

Recommended Posts

Περιπου μεσα Οκτώβρη ερχεται το Aygo+ BLUE σε MMT έκδοση. Επειδη δεν κατεχω καθολου χαρτες και οδούς, νομιζω οτι ενα PNA είναι οτι πρέπει για την περίπτωσή μου.

Αυτο που θελω είναι να δινω την οδό που θελω να πάω,

και να μου σχεδιάζει την πορεία που πρέπει να κάνω.

Turbo-X EasyDrive 4.3" PNA (με Ελληνικό GiniusDriver)

Τι λέτε ; Δεν εχω ιδεα απο GPS συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα παιρνεις GPS. Ας ειναι καλο :P Οποτε νταξει 350-400 δινω. Αλλα αν η δουλεια γινεται και με λιγοτερα θα το προτιμησω. Δηλαδη δε με ενδιαφερει αν παιζει mp3, λειτουργει ως τηλεφωνο, σιδερωνει, μαγειρευει και παραγγελνει πιτα γυρο με απόλα:P

Θελω τα βασικα.

Ριξε μια ματια στο MLS Destinator 5000 οι 5' inches νομιζω παρα ειναι πολλές και γεμίζουν αρκετά το τζάμι όμως.

Link to comment
Share on other sites

Navigon 2100 Max

Με μια γρηγορη ματια, βρηκα οτι ειναι απο τα καλύτερα (ισως το καλύτερο) στην Γερμανια ( snif snif ). Στην Ελλάδα οι χάρτες του δεν είναι τόσο ενημερωμένοι όσο ένα αντίστοιχο Destinator 9 ή GIniusDriver. Επίσης Ελλαδα δεν λειτουργεί το THC. Απο επεξεργαστική ισχύ όμως είναι κορυφή συγκρητικά με την τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι να δωσεις 500 παρε καλυτερα ενα pda που να εχει gps...

Θα σου προτεινα να παρεις HTC Diamond 2 και του βαζεις I-go μεσα κ πεταει.

Ετσι θα εχεις και κινητο κ Gps και Pda..3 σε 1.

To μονο εχτρα που θα χρειαστεις ειναι μια βαση και εναν φορτιστη αυτοκινητου.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο navimania.gr το Vista Menu για Navigon 2100 (θα σου δινα link αλλά κατεβάζει και αργεί.. :hehe:). Κατέβασε το και ακολούθησε τις οδηγίες που έχει μέσα. Όταν το βάλεις, "αγοράζεις" και ένα Destinator και το κάνεις paste στην SD σύμφωνα με τις οδηγίες. Άμα έχω κρατήσει τα links, θα σου δώσω Destinator και χάρτη που παίζει καλά.

ΥΓ. Καλό είναι να αγοράσεις και μια γρήγορη >4GB SDHC

#εδιτ# δε θυμάμαι αν παίζει >4άρα κάρτα.. αλλά 4άρα παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now