Recommended Posts

με την evga εχω αλλο προβλημα με το s60v+s610 bios δουλευουν ολα τελεια οταν βαζω το s61a για να μπουταρο πιο ψιλα 230 blck για ανεβω πιο πανω απο 244 blck με το που το περναω ολα κολανε αργη να μπη στο bios να μπουταρη απελπισια ολες η evga εχουν καποια αναποδια αμαν πια ουτε η blakops δεν ηταν τοσο αναποδη :funk:..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ακομη ρε παιδες , εκτος απο το hydro copper ως λυση για ψυξη sb και nb με νερο , με αερα κατι παρομοιο υπαρχει ως υλοποιηση? πχ απο thermalright? Η ενα απλο ανεμιστηρι πανω στο cooler της mobo εχει πολυ καλα αποτελεσματα για τις θερμοκρασιες?

Link to comment
Share on other sites

Με τον delta πάνω, δεν είναι για να κάτσεις πάνω από μιση ώρα:P Αυτό είναι μόνο για να benchάρεις:D

Άμα το έχεις το σύστημα για κάθε μέρα βάλε ένα απλό ανεμιστηράκι να φυσάει και είσαι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Και στα 2, αλλά όπως είπε και ο tsan και νερό να βάλεις δεν κερδίζεις τίποτα:P

Aπλά άμα δεν θες να καίει τόσο, άλλαξε πάστα και βάλε ένα σχεδόν αδύναμο ανέμιστήρα να διώχνει την ζέστη:)

Link to comment
Share on other sites

Με τον delta πάνω, δεν είναι για να κάτσεις πάνω από μιση ώρα:P Αυτό είναι μόνο για να benchάρεις:D

Άμα το έχεις το σύστημα για κάθε μέρα βάλε ένα απλό ανεμιστηράκι να φυσάει και είσαι μια χαρά!

Νόμιζα ότι το ήθελε για bench ρε. Λες να του πρότεινα delta fan για 24/7 pc, ανώμαλος είμαι; :hehe:

Στο μαμησιο cooler να αλλαξω παστα και να βαλω ανεμιστηρακι ?

Ναι αυτό εννοεί ο Σόφος.

Link to comment
Share on other sites

η απολητη γκαντεμια (σοφο με εφαγες) την ωρα που κανω bios update επεσε η π@@τ@ν@ η ασφαλεια και πηρα την evga στο χερι ευτηχος ομος το chip του bios βγενη και ολο και καποιο καλο παιδι(tony help) θα μου δανειση την μητρικη του να μπουταρω και να κανω flash στο δικο μου chip:@....:lol

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σκεφτομαι ειτε να βαλω κανενα δυο φανακια στο μαμησιο το cooler της mobo και αλλαγη παστας και να παρω true black 120 , ειτε να παω σε λυση Η20 . Για το τελευταιο τι προτεινεται . Εχουμε και λεμε Antec box , 6 hard disks (θα βαλω αλλους 2 μολις βρω πως μιας και εχει η mobo και αλλες θεσεις για sata II) , core i7 920 D0 , OCZ Blade 7-8-7-20 timmings , Asus 3870 και Asus Sonar 1.3 Hdav deluxe , 2 dvd . Για λυση με νερο τι προτεινεται ακουω, για 24/7 κατασταση .

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφερομαι για υδροψυξη , τι μου προτεινεται για cpu block , ποια pump να παρω?

θελω να ειναι το συστημα υδροψυξης εντελως αθορυβο (corε ι7 , classi , asus 3870 ) θελω και για chipset kai mosfet

Ποια ειναι η διαφορα αυτου 200-CU-HC59-B1 και 200-CU-HC58-B1 αυτου του waterblock? Εκτος απο την τιμη . Επισης στην υδροψυξη ποια ειναι καλυτερη λυση 1/2'' ή 3/8 και γιατι

Edited by JC_Denton
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μπορείς να κάνεις και edit το πρώτο ποστ για να μην γράφεις καινούργιο συνέχεια:)

Το HC59 είναι συμβατό για τις 759,760 και 761 ενώ το HC58 είναι συμβατό μόνο για την 758.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now