Recommended Posts

δεν μπορω να καταλαβω γιατη σας συμπερηφερετε ετσι εμενα μου παει μια χαρα αλλα οχι με το τελευταιο bios to s61b ειναι μαπα με το s61a εμενα δεν μου κανει κολπα εκτος απο μια διαφορα 0,04 στης μνημες πιο κατω που ειναι εις γνωση μου ολα τα αλλα μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Απλά η REX2 και γενικά οι ASUS είναι plug n' play:p

Ότι καταφέρεις μαζί της την πρώτη μέρα, τα ίδια και πολύ λίγα παραπάνω θα πάρεις και τις επόμενες....

Αντίθετα με μητρικές όπως EVGA, DFI, FOXCONN δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί την επόμενη...

Link to comment
Share on other sites

Bασικα η mobo oτι θελει δινει απο ρευματα αναλογα οπως τη βολεψει , απο οτι καταλαβα μονο οι μνημες κυνδινευουνε κατα τα αλλα το cpu δε μασαει επισης αμα κανεις απο εσας καταφερει να βρει τιποτα ενδιαφερον για τις μνημες πως να τις σεταρει καποιος ας κανει κανενα καινουριο thread η Ηοw to ....... Thanx, Ρε Σοφο το καταλαβα αυτο για το πως βγαζεις την τελικη τιμη που οριζει το bios , παντως οποτε κανω οc μεσω e-leet τοτε αλλαζει και η τιμη του vdimm . Δυστυχως δεν εχω πολυμετρο , τεσπα θα παω να παρω εσυ σοφο για 24/7 ποσο vdimm βαζεις (το cpu παντως δε μασαει απο το ρευμα του vdimm ) ?

Link to comment
Share on other sites

Απλά η REX2 και γενικά οι ASUS είναι plug n' play:p

Ότι καταφέρεις μαζί της την πρώτη μέρα, τα ίδια και πολύ λίγα παραπάνω θα πάρεις και τις επόμενες....

Αντίθετα με μητρικές όπως EVGA, DFI, FOXCONN δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί την επόμενη...

βρε συμφονω ειδικα στο 775 ειχα και ξερω αλλα το θεμα ειναι οτι για αυτο το socket ειδικα με κλειδωμενους επεξεργαστες δεν υπαρχει κατι αλλο να ανεβαζει bclk.αλλα στην evga και εγω στην αρχη παιδευομουνα αλλα τωρα εχω βρει το κουμπι της γιατη εχω φαει ατελειωτες ωρες πανω της ψαξιματος και την παω σχετικα καλα!

και οσο για τα ρευματα εμενα ολα μου τα δινει ακριβως εκτος απο της μνημες ολα μετρημενα με πολυμετρο!

Link to comment
Share on other sites

Ρε TONY μια και το εχεις ψαξει πολυ το θεμα δε κανεις ενα review πανω στο τι τιμες να βαζουμε στο bios και γιατι , για τη mobo

ρε συ αυτα δεν ειναι συγκεκριμένα,το καθε hardware δουλευει αλλιως ψαξου μην περιμενεις οπως λεει και ενας καλος μου φιλος μπουσουλα.:hehe:

εγω εχω φαει ατελειωτες ωρες με μπλοκακια και σημειωσεις για να μαθω το κολοπραγμα,μονο ετσι θα βρεις την ακρη μονος σου!

ελπιζω να καταλαβαινεις και να συμφωνουνε και τα παιδεια!

Link to comment
Share on other sites

Σοφο πολυ καλο το link για τις επεξηγησεις , οταν εξξγει τι κανει το καθενα και σου πεταει σε περιπτωση ΄΄tweaksʼʼ τι εννοει τα tweaks δεν ειναι overclocking?

Link to comment
Share on other sites

Tony καταλαβαινω και ναι εννοειται αυτο που λες το κακο ειναι οτι χρονο δεν εχω γμτ , επισης θα μου σπασει το τσαμπουκα νομιζω . Με το καλημερα μετα απο 5-8 μερες μου εκαψε 2 απο τα 3 sticks μνημης

Link to comment
Share on other sites

Tony καταλαβαινω και ναι εννοειται αυτο που λες το κακο ειναι οτι χρονο δεν εχω γμτ , επισης θα μου σπασει το τσαμπουκα νομιζω . Με το καλημερα μετα απο 5-8 μερες μου εκαψε 2 απο τα 3 sticks μνημης

μην νομιζεις κανενας δεν παει πισω απο καψιματα μεχρι να καταληξεις καπου ,ειδικα εγω αστα να πανε!

θελει χρονο και υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Σοφο πολυ καλο το link για τις επεξηγησεις , οταν εξξγει τι κανει το καθενα και σου πεταει σε περιπτωση ΄΄tweaksʼʼ τι εννοει τα tweaks δεν ειναι overclocking?

Κάποια software "κόλπα" που σου δίνουν ένα έξτρα boost στα benchmarks.:)

πχ κλείσιμο διεργασιών, θέμα windows, λειτουργικό σύστημα είναι μερικά από τα

πιο απλά;)

Edit// Tο trc είναι εκείνο το sub-timing που μετριέται σε ns....Θα καταλάβεις όταν το βρεις;)

Link to comment
Share on other sites

Edit// Tο trc είναι εκείνο το sub-timing που μετριέται σε ns....Θα καταλάβεις όταν το βρεις;)

Δεν είναι έτσι στους Intel. Αυτό που λες εσύ Γιώργο, που έχει τα DIMM 0, DIMM 1, DIMM 2, DIMM 3 και τις τιμές σε ns, είναι το tRFC (Refresh Cycle Time) σε AMD πλατφόρμα.

Μέσα από το CPU Tweaker σε Intel πλατφόρμα, δεν μπορείς να αλλάξεις το Row Cycle Time aka tRC. Μόνο σε AMD.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, δεν μπορω να καταλαβω με τι ψυχολογια πατε και σκατε 400-450 ευρα για μητρικη, και μετα θελετε ατελειωτες ωρες ψαξιματος, μετρησεις, μπλοκακια κτλ.......για να βρειτε τις παραξενιες της ωστε να δουλεψει σωστα!!!!

Αν ηταν να χωσω τοσα λ7 για μητρικη, οχι plug and play.......παπαδες θα απαιτουσα να κανει, και μαλιστα με ολα στο auto!!!!

Μας εχουνε πιασει τον κολο κατι μαγκες, και μας τα μασαν χοντρα μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, δεν μπορω να καταλαβω με τι ψυχολογια πατε και σκατε 400-450 ευρα για μητρικη, και μετα θελετε ατελειωτες ωρες ψαξιματος, μετρησεις, μπλοκακια κτλ.......για να βρειτε τις παραξενιες της ωστε να δουλεψει σωστα!!!!

Αν ηταν να χωσω τοσα λ7 για μητρικη, οχι plug and play.......παπαδες θα απαιτουσα να κανει, και μαλιστα με ολα στο auto!!!!

Μας εχουνε πιασει τον κολο κατι μαγκες, και μας τα μασαν χοντρα μου φαινεται.

παντου συμβαινει αυτο εκμεταλευονται αυτο που μας αρεσει(βαζω και τον εαυτο μου εννοειται ) και εμεις το πληρώνουμε γιατη εχουμε πάθος με το αντικείμενο.βλεπεις στην εποχή μας περνάει.εχεις απόλυτο δικιο αλλα παντα υπαρχει ενα μεγάλο αλλά δυστυχώς :o

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, δεν μπορω να καταλαβω με τι ψυχολογια πατε και σκατε 400-450 ευρα για μητρικη, και μετα θελετε ατελειωτες ωρες ψαξιματος, μετρησεις, μπλοκακια κτλ.......για να βρειτε τις παραξενιες της ωστε να δουλεψει σωστα!!!!

Αν ηταν να χωσω τοσα λ7 για μητρικη, οχι plug and play.......παπαδες θα απαιτουσα να κανει, και μαλιστα με ολα στο auto!!!!

Μας εχουνε πιασει τον κολο κατι μαγκες, και μας τα μασαν χοντρα μου φαινεται.

Γιατί έγραψες πατε και όχι πάμε?

Αν θυμάμαι καλά και εσύ τα σκας... :D

Link to comment
Share on other sites

Τς..τς..τς.....

Eνταξει ολοι που ειμαστε εδω την ιδια τρελλα εχουμε, αλλα οχι κι ετσι ρε Bill....

Ακομα με 775 ειμαι, μια P5E64 WS EVO, ενας 8600, τεσσερα μνημακια sellshock, που ολα αγοραστηκαν μεταχειρισμενα!!!!

Μετα την αγορα των super special, cherry handpicked, limited edition, μνημων της sellchock με τα μπλε heatspreaders, που αγοραστηκαν τοτε 450 ευρω το ζευγαρι, και πολυ απλα ηταν για τα μπαζα....ξυπνησα αποτομα.

Αποφασισα λοιοπον να μην ειμαι κορυφη, αλλα κανα δυο σκαλοπατακια κατω.

Συμφερει πολυυυυυυυυυυυυ λεμε και δεν ειμαι μακρια σε επιδοσεις.

Αλλα ΑΝ ηταν να τα σκασω χοντρα, οχι plug and play.......παπαδες θα απαιτουσα να κανει, και μαλιστα με ολα στο auto!!!!ξαναλεω

Τς...Τς..Τς

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το καινούργιο bios:D

Όχι δεν το έχω δοκιμάσει....πάντως στην περιγραφή δεν αλλάζει κάτι σημαντικό:D

Bέβαια ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί αν είναι:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, δεν μπορω να καταλαβω με τι ψυχολογια πατε και σκατε 400-450 ευρα για μητρικη, και μετα θελετε ατελειωτες ωρες ψαξιματος, μετρησεις, μπλοκακια κτλ.......για να βρειτε τις παραξενιες της ωστε να δουλεψει σωστα!!!!

Αν ηταν να χωσω τοσα λ7 για μητρικη, οχι plug and play.......παπαδες θα απαιτουσα να κανει, και μαλιστα με ολα στο auto!!!!

Μας εχουνε πιασει τον κολο κατι μαγκες, και μας τα μασαν χοντρα μου φαινεται.

...εμενα πάντως η ψυχολογία μου όταν αγοράζω κάτι καινούριο και top ειναι στα ύψη :D είναι ΠΑΘΟΣ μαν δεν είναι ούτε οι πόντοι ουτε τπτ, ειναι κάτι που κανω απο τοτε που ασχολούμε με pc!!

Ολοι έχουμε ενα πάθος άλλοι το στοιχημα, καζίνο, αυτοκίνητα, μηχανάκια, σπίτια κτλ, ετσι δυστήχως είναι η υπερκαταναλωτική κοινωνία που ζούμε :P:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now