Recommended Posts

Άργησα λίγο να δω το τελευταίο επεισόδιο Top Gear της 13ης season... Το είδα σήμερα και μου σχηματίστηκε μία περίεργη απορία στο τέλος.

Για ποιο λόγο ο Jeremy όταν οδηγούσε την V12 Aston Martin Vantage ήταν τόσο λυπημένος. Μάλιστα είπε: "It's the end of an era"... Το τέλος του V12; :confused: Γιατί το έκανα λίγο googling και ήταν κάτι πικραμένοι που έλεγαν ότι το Top Gear έφτασε στο τέλος του... Yeah right :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν άκουσες όλα όσα είπε.

Αυτό για το οποίο ηταν λυπημένος ηταν, οτι λόγω της οικονομιας, της μολυνσης του περιβάλοντος, στο συνεχή πόλεμο για την ταχύτητα, τέτοια αμάξια σύντομα θα περάσουν στα βιβλία της ιστορίας.

Σκέψου. Το downsizing έχει την τιμητική του. Τα Euro γίνονται όλο και πιο αυστηρά και το σύστημα πλέον σε κατευθύνει σε ηλεκτρικό αμαξίδιο...

Πάνε οι παλιές καλές εποχές. Αλλά σε μια σπάταλη κοινωνία όπου όλοι συμβάλαμε, μας αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε topaz θα μας τρελλάνεις όλους δηλαδή να πούμε!!! Βλέπω στο νετ τι κάνουν αυτά που τα τουρμπίσαν και τρελλαίνομαι!!! Κουκλί είναι να πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το Sάκι μου έχω αρχίσει και εξικοιώνομαι σε στροφές και πέταλα :D :D :D

Και έχω να πώ πώς νιώθω κάθε βράδυ όλο και πολύ πώς δεν θέλω να βγώ να παώ για ύπνο, αλλά απλά να οδηγάω χωρiς να ξέρω που πάω :D :D :D

Πρόσεχε !!!

Βρίσκεσαι στο πιό επικίνδυνο (μεταβατικό στάδιο) της οδηγικής σου εμπειρίας.

Μήν υπερεκτιμάς τις δυνατότητες του αυτοκινήτου σου ... αλλά και τις δικές σου.

Beware ... it's a very thin line !!!

Link to comment
Share on other sites

Σαν 28χρονος και κ@υλομένος με τα αυτοκίνητα απο τα 14, και με ν-1 μαλακίες στο ενεργητικό μου με πολά αυτοκίνητα που παρακαλάνε να γίνει η στραβή, θα συμφωνήσω αφενός, αλλά θα πω αφετέρου, πως για να πάει ίσια και να μην στρήψει το S3 σε στροφή θα πρέπει να πηγαίνει σαν τρελός, οχι απλά γρήγορα :)

πόσο είσαι ρε γορίλα?

Link to comment
Share on other sites

thanks guys, και στα δικα σας... :D

Axxxx... Αμήν και πότε...Όλο με το παλιοσερμεντέ του πατέρα μου κυκλοφορώ λες και είμαι έμπορος ..ίνης να πούμε. Γορίλλα ανταλλαγή τώρα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, καλά είσαι σχετικά ;)

Ελπίζω να έχεις λίγο πιο πολύ μυαλό απο ότι είχα εγώ στα 21 μου (κλήση στην Κατεχάκη με 185 με Carinα ε κυνηγόντας ανούσια Carrera 993), ευτυχώς είχα Άγιο.

Πέρα απο την πλάκα το αυτοκίνητο είναι πολύ καλό, καλοτάξιδο να σου είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει η υπογραφή σου? :lol

Το εχω τρία χρονια τώρα, μονοτούρμπινο με HKS T04R και ενα σωρο καλούδια. Έβγαλε σε MAHA dyno, 416 στρόφαλο.

Επειδη ομως τιποτε δεν ειναι για παντα (τελικα) το νεο πλανο λεει ολικη αλλαγη στα μηχανικά (και ηλεκτρονικα) με turbo ΒW S475 και ελπίζω να ξεπερασει τα 500 τροχό (ητοι ~570 στρόφαλο).

Ιδωμεν! :)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω τρία χρονια τώρα, μονοτούρμπινο με HKS T04R και ενα σωρο καλούδια. Έβγαλε σε MAHA dyno, 416 στρόφαλο.

Επειδη ομως τιποτε δεν ειναι για παντα (τελικα) το νεο πλανο λεει ολικη αλλαγη στα μηχανικά (και ηλεκτρονικα) με turbo ΒW S475 και ελπίζω να ξεπερασει τα 500 τροχό (ητοι ~570 στρόφαλο).

Ιδωμεν! :)

Έτσι έτσι...Mazda power :P :p :P :p :P

btw ο Γοριλλας είναι ένας κουλός και μισός και νομίζει ότι στρίβει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now