GoriLLakoS

HOT, Pure και πράσινα άλογα...

Recommended Posts

Ρε fuck them all....

γουσταρεις να παιξεις?παιζεις...

δεν γουσταρεις?το ριχνεις στο Xbox....:)

γουσταρεις να ανεβαζεις στο bot?το λινκ το ξερεις...

δεν γουσταρεις?κρατα αρχειο....

γουσταρεις να μας μιλας?μας μιλας....

δεν γουσταρεις?no prob...

γουσταρεις την ΗΟΤ?γουστο σου....

δεν γουσταρεις?παλι γουστο σου....

Σαν πολυ να σοβαρεψε το πραγμα ενω δεν του αξιζει καθολου....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω ότι η H.O.T. έχει κρατηθεί ΠΟΛΥ καλά εκεί που είναι, όχι γιατί είναι η H.O.T., αλλά γιατί τα παιδιά που την απαρτίζουν το κάνουν ο καθένας για την ΠΑΡΤΗ του πρώτα και μετά για τη H.O.T.... :)

H κάθε H.O.T. δε σου δίνει τίποτα παρά μόνο το όνομα...Δε σου δίνει λεφτά ή hardware....

Ο κάθε παλίκαρος που παίζει είναι αυτός που μετράει....

Ο varachio για παράδειγμα τώρα.....Μήπως είδατε με τι παίζει και πως το παλικάρι έχει μαζέψει ~370 πόντους?....

Την κ@υλα του κάνει και το ποστάρει μέσα απ΄την H.O.T. που γι'αυτόν τον εκπροσωπεί σαν ομάδα και λέει: "πάρτε να 'χετε βρε μ@μιώλες απ'την Ελλάδα"

Είναι πολλοί τέτοιοι από μας που δεν ασχολούνται....

Για σκεφτείτε να τους δίναμε έναυσμα!...

Κάντε κάτι γι'αυτά τα παιδιά.....

Κι εγώ ότι έχω να βοηθήσω (αν και δεν έχω πολλά γιατί τα πούλησα σχεδόν όλα για να πληρώσω τα ~700 λίτρα άζωτο που ξόδεψα πριν το καλοκαίρι... :P )

Ναι - οργανώστε το - και βοηθήστε όσο μπορεί ο καθένας, είτε με τοπικούς διαγωνισμούς, είτε όπως μπορείτε...

Δώστε και ΒΑΣΗ στην ΕΠΑΡΧΙΑ που αυτοί είναι ΜΟΝΟΙ τους.... :(

Να πω εδώ και κάτι άλλο....

Γιατί να μην ενωθούν και τα άλλα φόρουμς με τη H.O.T. ?

Δε γουστάρουν εμένα για παράδειγμα?

Μα βρε κουτά, ΔΕΝ είμαι εγώ (για παράδειγμα) η H.O.T.

ΕΜΕΙΣ είμαστε.......ΟΛΟΙ...

ΔΕ θα μπεντσάρετε για μένα π.χ., αλλά για ΣΑΣ... :)

.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!!

γιωργο(hipro) καλα τα λες αλλα παλι στο τελος δεν θα γινει τιποτα..

μακαρη να γινει κατι και για τα παιδεια απο την επαρχεια που λες και εγω ειμαι μεσα οχι πιο πολλη για τους ποντους αλλα για να γινει το κεφι τους και μονο.εμενα προσωπικά εχω δωσει παρα πολλα πραγματα σε τετοια ατομα και οι περισσοτεροι το ξερουνε και χωρις χρήματα!

και οσο αυτο για τα forum το βλεπω ακατόρθωτο γιατι δεν τους ενδιαφέρει και τοσο το αθλημα και προπαντων ειμαστε στην ελλαδα!

καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά Γιώργο είναι ότι εσύ έδωσες ό,τι είχες για να πληρώσεις τα 700 λίτρα άζωτο πράγμα που στην Pure δε γίνεται γιατί δεν τους νοιάζουν τέτοια προβλήματα. Και μην μου πείτε τώρα τι σε νοιάζει εσένα τι κάνει ο άλλος και τι κάνει η pure...Απλά θέλω η ομάδα μου να είναι πάντα μπροστά και προσπαθώ να τη βοηθάω έστω και αυτό το λίγο και όσο περνάει ο καιρός περισσότερο. Ως αναφορά την επαρχία έχεις απόλυτο δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλοί τέτοιοι από μας που δεν ασχολούνται....

Για σκεφτείτε να τους δίναμε έναυσμα!...

.

Πάνω στην ώρα, που θα έγραφα για το έναυσμα αυτό.

Πριν από ένα χρόνο, τα βαθμολογούμενα μέλη της HOT ήταν περίπου 170-175.

Σήμερα είναι 182. Γιατί να μην είναι 250? Μπορούμε να κάνουμε κάτι γι' αυτό?

Πιστεύω ναι και το μυστικό είναι στα ελληνικά τεχνολογικά communities.

Θα φέρω ένα παράδειγμα. Αν κάποιος έχει ένα superpi στα 10sec (ας υποθέσουμε πως είναι χαμηλή επίδοση) και το ανεβάσει στο hwbot, το πιθανότερο είναι πως δεν θα ασχοληθεί ΚΑΝΕΙΣ με την επίδοσή του, μια που δεν θα πάρει πόντους ή θα πάρει... ψίχουλα. Αν το επαναλάβει (το ανέβασμα των σκορς του) μερικές φορές ακόμη, με το ίδιο φτωχό αποτέλεσμα, πιθανόν να απογοητευτεί και να πάρει την απόφαση πως δεν αξίζει να ασχοληθεί περισσότερο είτε γιατί δεν έχει τις γνώσεις είτε γιατί δεν έχει τα χρήματα. Πιθανόν λοιπόν να χαθεί ένας μελλοντικός, αξιόλογος overclocker.

Αν το HWBox και το κάθε ελληνικό τεχνολογικό forum είχε τις δικές του λίστες o/c, ανεξάρτητα από τις υπάρχουσες του hwbot -καθαρά για... τοπική κατανάλωση δηλαδή- ενδεχομένως η επίδοση στα 10sec που ανάφερα πριν, να έφερνε το μέλος στην 11η θέση της λίστα (υποθετικά πάντα). Η αναγραφή του ονόματός του σε ένα Top 20, είμαι βέβαιος πως θα του δώσει την ώθηση να ασχοληθεί ακόμη περισσότερο, πιο εντατικά και παθιασμένα.

Είμαι σίγουρος πως το μέλος αυτό, ο νέος αυτός overclocker, το επόμενο part που θα αγοράσει στο PC του θα είναι ένα καλύτερο cooler, ώστε να κερδίσει μερικά MHz περισσότερα και κάποιες θέσεις στο Top 20 του forum.

Νάτο λοιπόν, δημιουργήθηκε ένα ανταγωνιστικό περιβάλλον για κάθε εκκολαπτόμενο overclocker, το οποίο θα τον ανταμείψει (με το όνομά του στο Top 20) και θα τον ωθήσει να ασχοληθεί παθιασμένα με το overclocking.

Θα θελήσει να ανέβει κατηγορία, να δει το όνομά του να ανεβαίνει στην κατάταξη του hwbot. Και φυσικά θα προσφέρει έτσι στην X ελληνική ομάδα.

Αυτό είναι το ζητούμενο λοιπόν, να έρθει νέος κόσμος στο χώρο του overclocking και αυτό μόνο τα communities μπορούν να το καταφέρουν.

Καλημέρα σας :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω ότι η H.O.T. έχει κρατηθεί ΠΟΛΥ καλά εκεί που είναι, όχι γιατί είναι η H.O.T., αλλά γιατί τα παιδιά που την απαρτίζουν το κάνουν ο καθένας για την ΠΑΡΤΗ του πρώτα και μετά για τη H.O.T.... :)

H κάθε H.O.T. δε σου δίνει τίποτα παρά μόνο το όνομα...Δε σου δίνει λεφτά ή hardware....

Ο κάθε παλίκαρος που παίζει είναι αυτός που μετράει....

Ο varachio για παράδειγμα τώρα.....Μήπως είδατε με τι παίζει και πως το παλικάρι έχει μαζέψει ~370 πόντους?....

Την κ@υλα του κάνει και το ποστάρει μέσα απ΄την H.O.T. που γι'αυτόν τον εκπροσωπεί σαν ομάδα και λέει: "πάρτε να 'χετε βρε μ@μιώλες απ'την Ελλάδα"

Είναι πολλοί τέτοιοι από μας που δεν ασχολούνται....

Για σκεφτείτε να τους δίναμε έναυσμα!...

Κάντε κάτι γι'αυτά τα παιδιά.....

Κι εγώ ότι έχω να βοηθήσω (αν και δεν έχω πολλά γιατί τα πούλησα σχεδόν όλα για να πληρώσω τα ~700 λίτρα άζωτο που ξόδεψα πριν το καλοκαίρι... :P )

Ναι - οργανώστε το - και βοηθήστε όσο μπορεί ο καθένας, είτε με τοπικούς διαγωνισμούς, είτε όπως μπορείτε...

Δώστε και ΒΑΣΗ στην ΕΠΑΡΧΙΑ που αυτοί είναι ΜΟΝΟΙ τους.... :(

Να πω εδώ και κάτι άλλο....

Γιατί να μην ενωθούν και τα άλλα φόρουμς με τη H.O.T. ?

Δε γουστάρουν εμένα για παράδειγμα?

Μα βρε κουτά, ΔΕΝ είμαι εγώ (για παράδειγμα) η H.O.T.

ΕΜΕΙΣ είμαστε.......ΟΛΟΙ...

ΔΕ θα μπεντσάρετε για μένα π.χ., αλλά για ΣΑΣ... :)

.

Καλημερα σε όλους.

Γιώργο, δεν χρειάζεται να δώσεις τίποτα. Και μόνο τα λόγια σου είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Για το Bot, μάλλον δύσκολα θα ακούσουν κάποιους απο την HOT.

Δεν μειώνω κανέναν, αλλά εκέι δουλέυουν με το ποιος είναι διάσημος και λέει κάτι, και όχι

με το αν κάποιοι λένε κάτι.

Δηλαδή, θα ήταν όμορφο να ενωθούμε όλες οι ελληνικές ομάδες να περάσουμε πρώτοι, ή έστω να πούμε πώς κάνουμε μια γερή προσπάθεια και σπάμε το φράγμα των 20Κ πόντων και μετά αποχωρήσουμε όλοι μαζί ώς ένδειξη διαμαρτυρίας, που μέσα σε ένα πρωτάθλημα ομάδων/site/χωρών πάιζει και μια ομάδα marketing oriented και με πολλά πράγματα να παίζουν απο πίσω.

@Tony μην τα ισοπεδώνεις όλα φίλε...όσοι σπονσοράρονται απο εταιρίες, μπορεί ναέχουν φάει και όλη τους την περιουσία να φτάσουν εκεί πάνω και στην συνέχεια να λάβουν αυτό πίσω. Ανάμεσα μας υπάρχουν πολλοί που πρίν εσύ και εγώ μάθουμε τι σημάινουν τα timmings , αυτοι πάιζανε με Mushkin Black LVL2 2-2-2-5 .

Το ότι βάζει κάποιος LN2 και ανεβαίνει πάνω πάνω στο bot και στην HOT δεν σημάινει απαραίτητα πώς ξέρει oc, μπορεί όμως να σημάινει πώς έχει πιο πολύ ώρα και πιο πολλά χρήμματα απο άλλους που έχουν άλλη ασχολία ή τα έχουν αφήσει και δεν τους νοιάζουν μόνο οι ΠΟΝΤΟΙ !

Τσπ...στο box πάντως θα κάνουμε και άμεσα κιόλας δική μας League για να ξέρουμε τι μας γίνεται μεταξύ μας, και για κανέναν άλλον λόγο ! :)

Link to comment
Share on other sites

To κακο ειναι οτι για να εξοπληστεις σωστα θελεις πολλα λεφτα. Οταν για ενα κανιστρο τις προκοπης θελεις 300 ευρω και αλλα 200 για την καρτα γραφικων... Leave them to go. Δεν αναφερω τις καρτες γραφικων και τους επεξεργαστες που ειναι πανακριβοι. Γενικα αυτη την τρελλα την εχει κυριως η νεολαια η οποια δυσκολα να εχει τετοιο budget. Αν βρισκαμε εξοπλισμο σε καλυτερες τιμες θεωρω οτι θα ειχαμε και περισσοτερα μελη... Καλως ή κακως ειναι ακριβο σπορ. DICE και LN2 βρισκεται σε λογικες τιμες, τα υπολοιπα ειναι το θεμα... Βεβαια σου μενουν για παντα τα κανιστρα αλλα... Για καποιους που τωρα θελουν να ξεκινησουν ειναι λιγο απαγορευτικες οι τιμες του εξοπλισμου.

Εκμεταλλευομενοι την 2η θεση του HOT στο hwbot δεν παιζει να βρουμε χορηγους ή τουλαχιστον να περνουμε μερικα κοματια απο εταιριες;

Υ.Γ. Gorilakos συντομα θα σου στειλω για κανιστρο. Ειπα σιγα σιγα να ξεκινησω πιο extreme ΟC. Μου μπηκε το μικροβιο και τωρα δεβ φευγει...

Link to comment
Share on other sites

Τα κανίστρα όπως λες μια φορά τα αγοράζεις και παίζεις όποτε θες;)

Όσο για την υποστήριξη ακόμα και όταν είμασταν πρώτοι δεν νομίζω να υπήρχε....

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα. Εγώ έχω δώσει λιγότερα από 500? τα τελευταία 2 χρόνια σε hardware και έχω περάσει υπέροχα. Εξαιρούνται τα RMA και τα λεφτά που βγήκαν από την ανακύκλωση του hardware (αγοράζεις πουλάς).

ΔΕΝ χρειάζεσαι Pots και πανάκριβο εξοπλισμό για να παίξεις σωστά. ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω πως σας καρφώθηκε αυτή η ιδέα στο κεφάλι. Δηλαδή αν δεν έχεις Classified, i7 950, GTX295 και Corsair Dominator δεν bench-άρεις. Αντί να αγοράσεις αυτά, δίνεις τα ίδια λεφτά και φιάχνεις ένα μονοβάθμιο, αγοράζεις 2 μητρικές S478, 3-4 kit-άκια μνήμες και καμιά 20αριά P4 και χορταίνεις benching για ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα. Εγώ έχω δώσει λιγότερα από 500? τα τελευταία 2 χρόνια σε hardware και έχω περάσει υπέροχα. Εξαιρούνται τα RMA και τα λεφτά που βγήκαν από την ανακύκλωση του hardware (αγοράζεις πουλάς).

ΔΕΝ χρειάζεσαι Pots και πανάκριβο εξοπλισμό για να παίξεις σωστά. ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω πως σας καρφώθηκε αυτή η ιδέα στο κεφάλι. Δηλαδή αν δεν έχεις Classified, i7 950, GTX295 και Corsair Dominator δεν bench-άρεις. Αντί να αγοράσεις αυτά, δίνεις τα ίδια λεφτά και φιάχνεις ένα μονοβάθμιο, αγοράζεις 2 μητρικές S478, 3-4 kit-άκια μνήμες και καμιά 20αριά P4 και χορταίνεις benching για ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ.

Δεν διαφωνω. Ξερεις οτι και εγω για αρχη τουλαχιστον σε 775 με p4 θα παιξω (τα εχουμε πει σε αλο φορουμ :P) αλλα μιλαμε για σκορς και για να μπουν νεει που θα βοηθησουν στην HOT και σε καθε ελληνικη OC ομαδα...

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ τα σκορ βοηθάνε! Ο καθένας ότι μπορεί και δεν τον κριτικάρει κανένας. Σιγά σιγά ανεβαίνεις και αμοίβεσαι...Πρώτα για τον εαυτό σου και μετά για τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ τα σκορ βοηθάνε! Ο καθένας ότι μπορεί και δεν τον κριτικάρει κανένας. Σιγά σιγά ανεβαίνεις και αμοίβεσαι...Πρώτα για τον εαυτό σου και μετά για τους άλλους.

Πλακα πλακα στο hwbot τι πρεπει να κανω για να μπω στα rankings;

Μου βγαζει...

Global Rank: not available. User does not participate in hwbot rankings.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν μπορώ να ανεβάσω κανένα σκορ μου στο hwbot.

πατάω submit score αλλά δεν...

Έχω κάνει το authentication για το hwbox να παίνει τα σκορ από εκεί αλλά δεν βλέπω προκοπή...

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρω πόντους πρέπει να πληρώ κάποιες συγκεκριμένες προυποθέσεις,π.χ. να είμαι σε κάποιο τοπ ή απλά παίρνω πόντους ανάλογα με το σκορ;;

Γιατί που το έβαλα το σκορ δεν έχω πάρει κανένα πόντο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now