GoriLLakoS

HOT, Pure και πράσινα άλογα...

Recommended Posts

Πλακα πλακα στο hwbot τι πρεπει να κανω για να μπω στα rankings;

Μου βγαζει...

Global Rank: not available. User does not participate in hwbot rankings.

Πηγαινε στο bot και κανε login, μετα στα αριστερα εκει που λεει...Identification>Οptions>Account και μπες στον λογαριασμο σου, ξετσεκαρησε το κουτακι που λεει "I do not wish to participate in the hwbot rankings" και θα εισαι ενταξει.

Επισης σιγουρεψου οτι εχεις διαλεξει την σωστη ομαδα (Η.Ο.Τ.):D

Κοιτα και το link:

http://img39.imageshack.us/img39/6513/22085873.jpg

stealth

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο Τop 20 της παγκόσμιας κατάταξης.Στο top 20 της κατηγορίας.

Π.χ. τορ 20 των 6600gt

Καλά και εγώ δεν εννούσα της παγκοσμίας κατάταξης.στην κάθε κατηγορία,απλά νόμιζα ότι πήγαινε αναλογικά με τα σκορ οι πόντοι.

Anyway ευχαριστώ για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα για αυτο μου λεει οτι δεν συμμετεχω στα rankings ή πρεπει να κανω κατι αλλο;

Στα διόρθωσα εγώ τα αποτελέσματα σου στο hwbot.

Σου έσβησα και κάποια διπλά που είχες ανεβάσει.

Αυτό που σου έγραψε ο stealth ... στο προφίλ σου το έχεις σωστά.

Αλλά η ίδια επιλογή υπάρχει και στο on-line submission ... και πιθανόν το είχες τσεκάρει εκεί.

Δώσε λίγο παραπάνω προσοχή όταν ανεβάζεις αποτελέσματα στο hwbot.

Να είναι ακριβή τα στοιχεία αυτών που γράφεις σε σχέση με τις φωτό που βάζεις.

π.χ.

Η ταχύτητα του cpu να είναι γραμμένη αυτή που φαίνεται στο screenshot.

Να μήν βάζεις κατά λάθος 2x 4x 8x cpu's .... κλπ

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Το προσεχω αλλα ακομα και οταν βγαζω την επιλογη του να ΜΗΝ συμμετεχω μετα μου βγαζει οτι δεν την εχω τσεκαρισμενη...

ειχα ενα διπλο με το λαθος screenshot και ενα με το σωστο :P Αυτο που εμεινε ειναι εκεινο που δεν εχει τι μητρικη εχω πανω :P Nα σβησω αυτο που εμεινε και να το ποσταρω απο την αρχη;

Link to comment
Share on other sites

Καποιος αντμιν να το κανει νεο νημα ?Ξεκινισαμε για την Πουρε και τωρα λεμε για νεα μελη

Σίγουρα κάτι δεν πάει καλά φιλε μου, αλλά αναρωτησου ποιος κάνει λάθος στην συγκεκριμενη περιπτωση:Q..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου έγραψε ο stealth ... στο προφίλ σου το έχεις σωστά.

Αλλά η ίδια επιλογή υπάρχει και στο on-line submission ... και πιθανόν το είχες τσεκάρει εκεί.

Aυτο δεν το ηξερα...την τελευταια φορα που ανεβασα σκορ δεν υπηρχαν ολα αυτα τα μπιχλιμπιδια εκει.LOL

stealth

Link to comment
Share on other sites

Resurrection.

Ωραίες οι συζητήσεις και τα φρου φρου και το να ανέβει η Ελλαδίτσα και να πάρει τα πάνω της. Κάτι χειροπιαστό θα δούμε; Έχετε όρεξη; Μιλάμε για άτομα που θα μαζευτούν και θα ασχοληθούν ΣΟΒΑΡΑ (όταν λέω ΣΟΒΑΡΑ ΕΝΝΟΩ με υπευθυνότητα όχι δεν μπορώ σήμερα - δεν μπορώ αύριο γιατί η γάτα μου γέννησε ή με πήραν να πάω για καφέ) για να φτιαχτεί ένα Ελληνικό Πρωτάθλημα Overclocking. Να ανοίξω καινούριο thread να συζητήσουμε, ή θα συνεχίσουμε εδώ;

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Δώρα για ποιο λόγο Bill; Καλά καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό, αλλά είναι ανάγκη να υπάρχουν δώρα; Δεν μιλάω για stages απλά, μιλάω για league κανονικό εγώ... Τουλάχιστον έτσι κατάλαβα και από τα post του Κίμωνα στην αρχή του thread ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σκέψη στα χαρτιά... Πραγματικά θα ήταν κάτι πολύ ωαραίο αλλά δυστυχώς υπάρχει παρασκήνιο που δεν το πίστευα. Επομένως δεν είναι αναγκαίο να ξεκινήσει κάτι τόσο καλό στην παρούσα φάση. Δεν χρειάζεται να μεταφερθεί το παρασκήνιο σε δυο χώρους. Εάν ποτέ διορθωθούν τα πράγματα τότε ίσως...

Link to comment
Share on other sites

Δώρα για ποιο λόγο Bill; Καλά καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό, αλλά είναι ανάγκη να υπάρχουν δώρα; Δεν μιλάω για stages απλά, μιλάω για league κανονικό εγώ... Τουλάχιστον έτσι κατάλαβα και από τα post του Κίμωνα στην αρχή του thread ;)

No gifts, no championship.

Δεν έχει σχέση με stages ή απλώς ένα ranking.

Ο Ελληναράς ΔΕΝ πρόκειται να κάνει κάτι αν δεν υπάρχει η πιθανότητα να βγάλει κάτι από αυτό.

Απεδείχθει περίτρανα με το cheapazchips challenge.

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τοσο απολυτος ρα, απλα εαν γινει ενα τετοιο league ο ενας θα τραβηξει τον αλλον και θα μπει κοσμος, απλα θα ειναι....οι γνωστοι-αγνωστοι και παλι. Οσοι δηλαδη παιζουν και στο bot, nothing more.

Για τους καινουριους τωρα, ναι εκει ειναι ενα θεμα. Σιγουρα ο "φρεσκος" χρηστης θα θελησει να εχει ενα κινητρο, αλλα μη λεμε αηδιες, ολοι μας θα θελαμε, σε ολον τον πλανητη. Ο "ελληναρας" δεν υπαρχει, "ανθρωποι" υπαρχουν και ειναι ολοι απληστοι σε μικρο/μεγαλο βαθμο.

Και μη συγκρινετε το cheapa του XS με το δικο μας, παντα τα μεγαλα site τραβανε κοσμο ακομα και αφιλοκερδως, δεν ειναι κατι πρωτογνωρο.

Απλα πιστευω οτι οι νεοι χρηστες θελουν και λιγο τραβηγμα με το σκοινι για να ερθουν, κατι που αν δεν κανουμε εμεις και εχουμε το "τουπε" του "εμπειρου" χρηστη που βαριεται να απαντησει/βοηθησει, τους χασαμε.

Και στο φιναλε αν καποιος θελει δωρα, δεν παει να πει οτι ολοι θα θελουν δωρα, καποιοι θα το γουσταρουν. Απλα μην τους βαζουμε ολους σε ενα καζανι, γιατι μετα θα γινει καζανακι και θα τα παρει ολα ο βοθρος :P

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο JC. Είναι δυνατόν να συγκρίνουμε την συμμετοχή στο αγγλόφωνο XS που το διαβάζει όλος ο πλανήτης με αυτή του box;;;

Και πάλι, αναλογικά οι συμμετοχές μέχρι στιγμής είναι καλές σε αρκετά αισιόδοξο βαθμό και μάλιστα για μια προσπάθεια που διοργανώνεται πρώτη φορά.

Πέρα από τους γνωστούς-άγνωστους, ποιος θα δώσει έστω 60-70 ευρώ για μια κάρτα που θα του μείνει ή θα αναγκαστεί να τη πουλήσει 15-20 ευρώ φθηνότερα;;;

Το έχω πει ξανά, δεν χρειάζεται να απογοητεύεται κάποιος, υπομονή θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Τελοσπάντων, ας το αφήσουμε προς το παρόν. Έχω στο μυαλό μου διαγωνισμούς όπως το Cheapazchips που θα έχουν πολύ πλάκα.

Υπομονή θέλει, όπως το λέει και bread :hehe: Ξέρετε τι λέγανε όταν ήταν μικρός ο hipro, δηλαδή πριν από 60 χρόνια... :hehe: Όποιος βιάζεται σκοντάφτει. :T:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι πάνω κάτω δίκιο έχετε:D

Μια προσπάθεια θα δείξει....Φτιάξτε το εσείς και όσοι έχουν κ@βλα με το αυτό το χόμπι θα ασχοληθούν

με ότι hardware διαθέτουν.

Αφήνετε ανοιχτό και ένα μικρό παραθυράκι για το αν θα δωθούν gifts για να υπάρξει κάποιο κίνητρο.

Ξέρω είναι λίγο δύσκολο να γίνει με αυτό το τρόπο και ότι υπάρχει παρασκήνιο μεταξύ αλλά όπως και να το κάνουμε αν γίνει τέτοιο πρωτάθλημα ο καθένας θα πρέπει να κοιτάξει την

πάρτη του για το καλύτερο:D

Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα και χωρις δωρα ΑΛΛΑ ο απειρος χρηστης θα εχει ελπιδες μπροστα στα αζωτα και τους παγους ή στην συνεχη αγορα υλικου για να συμετεχει?Γιατι ενταξει στο cheapaz τα εδωσα τα 40 ευρο που με δυσκολια τα μαζεψα σαν μαθητης αλλα τωρα αν πρεπει να παρω ι7 για να εχω ελπιδες και 4 5870 τοτε αρκετοι ,μαζι με εμενα δν μπορουν να ακολουθησουν

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now