stringkiller_gr

SOUND BLASTER X-FI τραβάω τα μαλιά μου.....

Recommended Posts

καλησπέρα παίδες... μήπως ξέρει κανένας τις διαφορές ανάμεσα σε

SBO460 vs

SB0790 vs

SB0886 vs

SB073A vs

SB0792 vs

SB1040 vs

SB0770

ποία είναι καλύτερη βρέ παίδες, είναι όλες creative sound blaster x-fi . online2long.gifonline2long.gif

ΔΕΝ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΑΛΛΟ είμαι σύγουρος ότι υπάρχουν κι αλλές x-fi, απλά θέλω να αγοράσω από e-bay και μου βγάζει αυτά τα μοντέλα... ΤΙ διαφορές έχουν ρε παιδιά..... dizzy2.gifdizzy2.gifdizzy2.gifdizzy2.gif

είναι όλες creative sound blaster x-fi . online2long.gifonline2long.gif

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΤΟ ΠΕΙ.

:Q..

Link to comment
Share on other sites

Wow, δεν ηξερα καν οτι εχουν τοσους κωδικους :hehe:

Να σου πω, ποσα λεφτα θες να δωσεις και τι ποιοτητα ηχου να παρεις? Γιατι αν δε σε νοιαζει το budget και θες απλα το καλυτερο, πηγαινε παρε μια Auzentech X-Fi Prelude ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτες που δινεις η καλυτερες ειναι : SB0886 & SBO460

H 1η ειναι pciex ... ενω η 2η pci .

Sorry για τα πολλαπλα edit , αλλα ανοιξα ολα τα παραθυρα με τα μοντελα και τα εμπλεξα . :D

Μεταξυ των 2 αυτων ... δεν μπορω να εκφερω αποψη . Ψαξε για reviews σχετικα με την ποιοτητα ηχου.

Εγω εχω δυο 460 . Δεν εχω ακουσει ομως 886 .

Aυτο που θυμαμαι οταν πρωτοβγηκαν οι pciex ειναι οτι δεν εχουν τοσο καλο ηχο οσο η pci (460) .

Δεν ξερω τι ισχυει πλεον . Δεν ξερω και εαν στα παιχνιδια ειναι καλυτερη η pciex (καλυτερη επιταχυνση)

Edited by Stelaras
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το ψαχνω λιγο , διαβαζω οτι οι διαφορες στον ηχο μεταξυ των 2 καρτων που σου εγραψα ειναι μηδαμινες . Και αυτο διοτι φορανε τα ιδια DAC.

Διαλεξε καρτα συμφωνα με τη μητρικη που εχεις . Προσωπικα , θα προτιμουσα την pci-ex γιατι θα ειναι πιο ευκολο να βρεις στο μελον μητρικη με pci-ex παρα με pci .

Link to comment
Share on other sites

βρε καλά τα λες αλλά ουσιαστικά οι διαφορές ποιες είναι? γιατί άλλαξε η κωδική ονομασία των καρτών αφού ουσιαστικά είναι ίδιες? πχ. SB0790 vs SB073A vs SB0792 vs SB0770 4 διαφορετικοί κωδικοί για το ίδιο πράγμα ???

Aχ βρε creative τι μου έκανες.. (μια εβδομάδα τώρα ψάχνω κάρτα ήχου ή ακουστικά 5.1/7.1 , ακουστικά βρήκα τώρα κάρτα??? μήπως να πάρω την φτηνότερη x-fi και να ησυχάσω ?

Ουσιαστικά θέλω να δω/ακούσω διαφορά από την ενσωματωμένη κάρτα ήχου (c-media-realtech κάτι) στα logitech x530 που έχω και τα συστήματα CMSS 3D,24BIT CRISTALIZER,EAX ADVANCED HD 5.0 ,64 MB RAM....(τι κάνει αυτό στην ουσία???)

Στα στερεοφωνικά ακουστικά να ακούσω βήματα από πίσω αριστερά στο counter strike γίνετε ?????

λόγο του cmss 3d μπορεί νομίζω, Στελάρα τι λες? το δοκίμασες το cmss 3d ?

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται.Δεν γνωρίζω το ποσό που θες να διαθέσεις αλλά εγώ θα σου πρότεινα για τώρα μια X-Fi Titanium χωρίς δεύτερη σκέψη.Ειδκά για games είναι πάρα πολύ καλή.Τώρα βέβαια η Auzentech βγάζει πάρα πολύ καλές κάρτες και αφού δεν θα την πάρεις απο ελληνικό κατάστημα(δυσεύρετες)δες τες και αυτές

Link to comment
Share on other sites

βρε καλά τα λες αλλά ουσιαστικά οι διαφορές ποιες είναι? γιατί άλλαξε η κωδική ονομασία των καρτών αφού ουσιαστικά είναι ίδιες? πχ. SB0790 vs SB073A vs SB0792 vs SB0770 4 διαφορετικοί κωδικοί για το ίδιο πράγμα ???

Aχ βρε creative τι μου έκανες.. (μια εβδομάδα τώρα ψάχνω κάρτα ήχου ή ακουστικά 5.1/7.1 , ακουστικά βρήκα τώρα κάρτα??? μήπως να πάρω την φτηνότερη x-fi και να ησυχάσω ?

Μα σου εγραψα ποιες ειναι οι δυο καλυτερες .

Απο εκει και περα διαλεγεις με βαση τις θυρες επεκτασης που σε βολευουν (pci ή pciex)

Και η titanium (pciex) και η extrememusic (pci) εχουν τα ιδια DAC , οποτε ο ηχος τους ειναι 99% ιδιος .

Ολες οι αλλες που εχεις στη λιστα ειναι φθηνες και δεν εχουν τοσο καλο ηχο .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now