crio

To F1OC επίσημα εκτός του hwbot

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Hwbot drops support for F1OC]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/464a5b5e014daa8.jpg[/NEWS_IMG]Σήμερα ,δύο μήνες μετά την έναρξη του F1OC ,το hwbot ανακοίνωσε ότι σταματά την υποστήριξη του στο διαγωνισμό μέσω του site και του engine του.Ο λόγος έχει να κάνει με τον τρόπο με τον οποίο οι διαγωνιζόμενοι ανέβαζαν τα αποτελέσματα του καθώς και την αδυναμία επικοινωνίας με του υπεύθυνουνς του διαγωνισμού που έκανα ότι ήθελαν χωρίς να ακούνε την κοινή γνώμη ή τους ανθρώπους του hwbot.

Οι διαγωνιζόμενοι λοιπόν είχαν τη δυνατότητα απο τους διοργανωτές είτε να ανεβάζουν τα αποτελέσματα στο hwbot είτε να τα στέλνουν με mail στο site του F1OC.Κάτι τέτοιο έκανε αδύνατο στους ανθρώπους του hwbot να μπορούν να ελέγχουν την πορεία και την κατάταξη του πρωταθλήματος με αποτέλεσμα μόλις το δεύτερο μέρος του διαγωνισμού έφτασε στο τέλος του να έρθει και η παραπάνω απόφαση.

Αυτό αποτελεί άλλο ένα πλήγμα για το διαγωνισμό μιας και πολλοί είναι αυτοί που έχουνε αποχωρήσει ή έχουνε απαξιώσει το διαγωνισμό (βλ.Team Greece / Team Asus) κυρίως διότι η διοργανώτρια αρχή άλλαζε τους κανόνες μετά την έναρξη του διαγωνισμού.Τρανό παράδειγμα αυτό που έγινε στο τέλος του πρώτου γύρου, όπου μια μέρα πριν τη λήξη του η Team Evga ανέβασε σκορ που την έφερνε στην πρώτη θέση με μητρική και κάρτες γραφικών που δεν υπήρχαν στην αγορά.Πολλοί αντέδρασαν όμως επειδή η Evga είχε ανεβάσει στο site της σχετικό banner για προ-παραγγελίες το σκορ αποφασίστηκε να περάσει.Κατά πολλούς αυτό έκανε τον όλο διαγωνισμό να χάσει την αξιοπιστία του.

Αυτό που μένει είναι να δούμε πια θα είναι η αντίδραση των διοργανωτών του F1OC και κατά πόσο θα ζημιωθεί ο διαγωνισμός απο την απόφαση αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου φαίνεται μετά από τόσο αρνητική κριτική από τα μέλη των διάφορων forum να έρθει

και η μη υποστήριξη από το bot:)

Επίσης επαληθεύτηκαν και όσοι είχαν αντιδράσει στην αρχή;)

Link to comment
Share on other sites

O Κ.Frederik ξεκίνησε το bot απο hobby και για πλάκα.

O Κ.Ross ξεκίνησε το Overclocker και το MAC για δουλειά !

'Οταν αυτά τα 2 μπλέξανε, προφανώς ο ένας δεν παρέσυρε τον άλλον εκεί που ήθελε και ξαναγυρίζουν στα πόστα τους !

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανόνας της ζωής αυτό.

Όσα ξεκινούν από λίγους για τους πολλούς, είναι για να οφελήσουν τους λίγους και όχι τους πολλούς.

Ειδικά στην προκειμένη ο Nick με δικτατορικό στυλ αποφάσιζε και διάταζε. Δεν το βλέπω να έχει συνέχεια γενικότερη η όλη κίνηση και δεν πιστεύω καν να ολοκληρωθεί η φετινή σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να μην έχουν συμφωνήσει τι και πως; Να ανεβάζει score η ΕVGA στο hwbot και να γράφετε newsletter για αυτούς ότι είναι πρώτοι, την ίδια στιγμή που οι Αυστραλοί είχαν στείλει καλύτερο score στον Nick με email; :D

Btw o Andre παραιτήθηκε από τον διαγωνισμό. Και με τον kingpin να μην bench-άρει, νομίζω ότι...

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να μην έχουν συμφωνήσει τι και πως; Να ανεβάζει score η ΕVGA στο hwbot και να γράφετε newsletter για αυτούς ότι είναι πρώτοι, την ίδια στιγμή που οι άλλοι είχαν στείλει καλύτερο score στον Nick με email; :D

Btw o Andre παραιτήθηκε από τον διαγωνισμό. Και με τον kingpin να μην bench-άρει, νομίζω ότι...

Κοίτα, νομίζω ότι κάτι θα "φοβάται" το HWBot για να διακόπτει το support έτσι. Μιλάνε για "bending rules" αλλά στον προηγούμενο γύρο που έπαιζε η EVGA Team με ακυκλοφόρητο υλικό, δεν βγήκε το ΒΟΤ να διακόψει την υποστήριξη.

Τώρα που βλέπει πως έστω και με αυτό τον ερασιτεχνικό τρόπο χάνει την "εποπτεία" των σκορ, αποφάσισε όπως αποφάσισε.

Μπορεί να το βλέπει πιο μακροπρόθεσμα ο RB και να "φοβάται" κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν σταμάτησε το overclocking ο Vince για πάντα. Απλά λόγω κάποιων καθαρά δικών του προσωπικών λόγων, το παραμερίζει για λίγο :)

***ΕDITED***

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πως παει για ... βρουβες το F1 .

Πήγε ήδη!

Εφόσον έφυγε από το ΧS, είναι σαν να χάθηκε....κανείς δεν θα το παρακολουθεί πλεόν.....αν συνεχιστεί κιόλας. Απλά θα ήμουν πολύ περίεργος να μάθουμε τι πραγματικά παίχτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Πήγε ήδη!

Εφόσον έφυγε από το ΧS, είναι σαν να χάθηκε....κανείς δεν θα το παρακολουθεί πλεόν.....αν συνεχιστεί κιόλας. Απλά θα ήμουν πολύ περίεργος να μάθουμε τι πραγματικά παίχτηκε.

στανταρ απατεωνιά όπως πάντα ,κάποιοι δεν ωφελήθηκαν και τέλος!:@....

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη πλάκα θα είναι να ζητάν οι εταιρίες πίσω τα λεφτά που έδωσαν στον Overclocker, AN EXOYN ΔΩΣΕΙ, για τη συμμετοχή τους στο F1OC... :hehe:

To είχα πει όταν ξεκίνησε αυτό το τσίρκο και το λέω και τώρα, όταν κάτι τόσο μεγάλο σπρώχνεται από τις εταιρίες τότε το o/cing μπασταρδεύεται.

Λεφτά και o/cing δεν πάνε μαζί, τελεία και παύλα.

Επειδή θα υπάρξει ξανά ανάλογη προσπάθεια, σίγουρα, πολύ πιο οργανωμένη και πολύ πιο προσεγμένη, η οποία θα οδηγήσει το χόμπυ μας σε δρόμους που κανείς δεν μπορεί να βαδίσει, πάμε να το φτιάξουμε όπως πρέπει εδώ στην Ελλαδίτσα και να τους βάλουμε ακόμα μια φορά τα γυαλιά.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη προσπάθεια για κάτι τέτοιο Κίμωνα, είναι το Chepazachips challenge :T:

Περισσότερες πληροφορίες για τον διαγωνισμό σε λίγες μέρες επίσημα :)

Γιώργη, μακάρι να πάει καλά και να είναι ένα βήμα. Το εύχομαι με όλη μου την καρδιά και ξέρω πως αν το προσέξετε και προλάβεται οτιδήποτε "κακό" πάει να δημιουργηθεί ΑΜΕΣΑ, τότε θα είναι όντως μια καλή πρώτη προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now