DJ71SAM_TT

προβλημα με wireless στο λαπτοπ μου! παρακαλω βοηθεια!

Recommended Posts

καλησπερα φιλοι μου! χθες εκανα φορματ στο λαπτοπ μου το acer aspire 5720z! και επειδη δεν ειχα το cd με τους drivers τους κατεβασα απο το σιτε της acer! ολοι οι drivers οι υπολοιποι περαστηκαν σωστα,αντιθετως εχω προβλημα με τους drivers of wireless αφου τους κανω εκγατασταση με γραφει το εξεις μυνημα

intel proset/wireless software was unable to detect a supported wireless adapter.please install the supported adapter

και κατω δεξια το σημαδακι στο wireless με γραφει driver not found! χρειαζομαι αμεση βοηθεια γιατι σε 2 μερες φευγω εξωτερικο και θα χρειαστω το ιντερνετ καθως συνδεεομαι με ασυρματο ιντερνετ με φλασακι!

επισης αυτο που με εκανε εντυπωση ειναι πως στο σιτε της aser δινει 3 drivers για το wireless

http://global-download.acer.com/GDHo...=EMEA_14&LC=en

το λογισμικο μου ειναι windows xp professional 32 bit!

με εκτιμηση Ανδρεας!

Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να εχεις κανει install τους σωστους drivers .υπαρχει και η περιπτωση να υπαρχει καποιο κουμπι που να ενεργοποιει το wireless και να το εχεις ανοιχτο.

επιαης στην παρατηρησει σου οτι υπαρχουν 3 διαφορετικοι drivers ειναι γιατι αυτο το μοντελο βγαινει σε εκδοσεις με διαφορετικες καρτες wireless , αρα πρεπει να βεβαιωθεις πιοα καρτα εχεις εσυ και να καταβασεις τους σωστους drivers

Link to comment
Share on other sites

Το πιο εύκολο είναι να γυρίσεις το laptop να πάρεις ένα ψιλό κατσαβιδάκι και να βρείς το μικρό καπάκι που από κάτω του κρίνετε η wireless κάρτα σου και να διαβάσεις μάρκα και μοντέλο κύριε TT μου :P

Link to comment
Share on other sites

και κατω δεξια το σημαδακι στο wireless με γραφει driver not found! χρειαζομαι αμεση βοηθεια γιατι σε 2 μερες φευγω εξωτερικο και θα χρειαστω το ιντερνετ καθως συνδεεομαι με ασυρματο ιντερνετ με φλασακι!

α) Δεν έχει σχέση το wireless wi-fi internet με το mobile broadband "με φλασάκι". Τι από τα δύο θες τελικά?

β) Δεν μπορώ να βοηθήσω με το ενσωματωμένο wireless του laptop σου. Πάντως - και λόγω του ότι επείγεσαι - με ένα ubuntu live cd θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου σε ό,τι αφορά το internet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now