WebHunter

Το νέο Apogee XT κάνει την εμφάνιση του

Recommended Posts

[news_img=New Swiftech Apogee XT arrives]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4649d20abf4e47d.jpg[/news_img]Οι λάτρεις του custom και όμορφου συστήματος υδρόψυξης σίγουρα θα μείνουν αρκετά ικανοποιημένοι με τα νέα που μας φέρνει η Swiftech. Η εταιρεία, με έδρα το Long Beach, πρόσθεσε στην συλλογή της ένα καινούριο waterblock που έρχεται να πιάσει το θρόνο του παλιού Apogee GTZ. Το όνομα του αντικαταστάτη του είναι Apogee XT και βασίζεται σε μείγμα υλικών χαλκού και μπρούντζου.

Το νέο κόσμημα της Swiftech διαθέτει ένα ειδικά κατασκευασμένο cold plate με τοπογραφική χαρτογράφηση για ακόμα καλύτερη ψύξη στα σημεία συσσώρευσης θερμότητας, καθώς και σχεδίαση μήτρας με micro pins. Τα ρακόρ του είναι ευρωπαϊκού τύπου με σπείρωμα G 1/4” και στόμια για σωλήνες 1/2". Επιπλέον, διαθέτει αποσπώμενη πλάκα εισαγωγής και thumb-screws τα οποία μπορείτε να βιδώσετε και με τη χρήση εργαλείων.

<o></o>

Η προτεινόμενη τιμή του ανέρχεται στα $79.95 και έρχεται παρέα με ένα σωληνάριο πάστας θερμό-απαγωγής Arctic Céramique, καθώς και ένα μηχανισμό τοποθέτηση τόσο για LGA 775, όσο και για LGA 1366. Για όσους επιθυμούν να τοποθετήσουν το waterblock σε socket 1156, αρκεί να στείλουν e-mail στην εταιρεία και θα τους αποσταλεί ο μηχανισμός προσαρμογής εντελώς δωρεάν από τα μέσα Οκτώβρη.

[img_alt=Swiftech's Apogee XT]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354ace61164cd95.jpg[/img_alt]

Edited by WebHunter
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο είναι πραγματικά όπως και όλα τα cpu block της swifteck :)

Τι κοντά ρακόράκια είναι αυτά που του έχουν βάλει?

Η με γελούν τα ματια μου?

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει κάποιο Αpollo σαν αυτά που προσενηλώθηκαν...!

Σοβαρά τώρα πιστεύω πως θα είναι το νέο μέτρο για τα μπλοκ, αν και αυτό με το μπρούτζο μου ακούστηκε κάπως...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now