Pastelidis.n.s.

H MSI Big Bang Trinergy P55 motherboard είναι πραγματικότητα !

Recommended Posts

[NEWS_IMG=MSI Big Bang Trinergy P55]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4649cdb839a8077.jpg[/NEWS_IMG]Σας είχαμε αναφέρει πριν μερικές μέρες για μία νέα κίνηση της MSIη οποία θα ονομαζόταν Bing Bang. Κ' όμως η πρώτη Big Bang μητρική της MSI είναι πραγματικότητα ερχόμενη με την ονομασία MSI Big Bang Trinergy P55 βασισμένη στην high-end P55-GD80, διαθέτει PCB στην απόχρωση του μαύρου δίνοντας ένα extreme στυλ στην γενικότερη εικόνα της μητρικής. Πιο αναλυτικά διαθέτει σύστημα ψύξης το οποίο αποτελείται από τηντεχνολογία SuperPipe, υποστηρίζοντας επεξεργαστές LGA 1156 Core i5/i7.

Επιπλέον είναι εφδιασμένη με Dr MOS και APS (Active Phase Switching), OC Genie overclocking function, το Nvidia NF 200 SLI chip το οποίο προσφέρει extra PCIe lanes για το setup των γραφικών. Επιπροσετα είναι εξοπλισμένη με τέσσερα DDR3-2133 memory slots και τρία PCI-Express x16 slots (3-way SLI, CrossFireX), δέκα SATA 3.0 Gbps, δύο eSATA ports, διπλή Gigabit Ethernet, V-Check points, Power, Reset, Green Power, Clear CMOS buttons και έναν FireWire connector.

Τέλος να σας αναφέρουμε ότι στην συσκευασία της νέας μητρικής θα βρείτε μία PCIe x1 Quantum Wave audio card η οποία υποστηρίζει THX TruStudio PC,Creative EAX Advanced HD 5.0 και το OC Dashboard μια μικρή συσκευή η οποία θα σας επιτρέπει το on-the-fly overclocking. Πληροφορίες σχετικά με την ημέρα κυκλοφορίας και την τιμολογιακή πολιτική που πρόκειται να ακολουθήσει η ΜSI δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Big Bang θα ονομάζεται και αυτή με το Lucid Hydra που έλεγε η Lucid ότι θα έχει έτοιμη σε λίγο καιρό. Αναρωτιέμαι γιατί τους έδωσαν την ίδια ονομασία. Αφού αυτή έχει το ΝF 200. Τέσπα...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βρήκες λάθος εποχή να της βάλεις "Χ" :P

Τώρα είναι που σαν εταιρεία έχει πάρει τα πάνω της και χρειάζεται στήριξη... :) Μακάρι να βελτιώσει τις μητρικές της, όπως έκανε και με τις κάρτες γραφικών. Θα λάμψει.

Link to comment
Share on other sites

ναι george, αυτό που λες με τις κάρτς το βλέπω, αλλά την έχω φάει από μητρική και δε μπορώ να το ξεχάσω με τίποτα. Αν αρχίσω να ακούω ΓΙΑ ΚΑΙΡΟ καλά λόγια όπως και με τις κάρτες τις, ίσως το ξανασκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό πολύς κόσμος να έχει βάλει "Χ" στην μασάει (MSI), ένας από αυτούς και εγώ, μιας και είμαι ASUS fan boy :D, αλλά η συγκεκριμένη μητρική δείχνει ενδιαφέρουσα...μακάρι να είχα την δυνατότητα να την αγοράσω για να την δοκίμαζα...

Link to comment
Share on other sites

Big Bang θα ονομάζεται και αυτή με το Lucid Hydra που έλεγε η Lucid ότι θα έχει έτοιμη σε λίγο καιρό. Αναρωτιέμαι γιατί τους έδωσαν την ίδια ονομασία. Αφού αυτή έχει το ΝF 200. Τέσπα...

Κάνω quote τον εαυτό μου, γιατί βρήκα την απάντηση στο ερώτημά μου :D

http://www.hwbox.gr/news/6535-msi-fusion-big-bang-h-polianamenomeni-mitriki-me-lucid-hydra-200-chip.html :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now