George_o/c

H Acer στοχεύει την κορυφή μέσα στο 2010

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Acer στοχεύει την κορυφή μέσα στο 2010]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/464a34425f74ae6.jpg[/NEWS_IMG]Πριν από περίπου 10 μέρες, μάθαμε ότι η Acer ανακηρύχτηκε ως η πολυτιμότερη εταιρεία της Ταϊβάν, για το έτος 2009. Οι πωλήσεις της, ειδικά στα notebooks (συμπεριλαμβανομένων και των netbooks) έχουν εκτοξευθεί σε απροσδόκητα επίπεδα. Πλέον, κατέχει την δεύτερη θέση παγκοσμίως στην αγορά των laptops, αφού πρόσφατα κατάφερε να εκτοπίσει την DELL. Ποια είναι όμως τα σχέδια της εταιρείας για το 2010;

Η απόλυτη κορυφή! Η εκθρόνιση δηλαδή της Hewlett Packard, που χρόνια τώρα κρατά την πρώτη θέση σε πωλήσεις. Η ίδια η Acer δηλώνει, ότι σύμφωνα με τις οικονομικές τους προβλέψεις, αναμένεται να πιάσει το εξωφρενικό νούμερο των 40 εκατομμυρίων notebook σε παγκόσμιες πωλήσεις μέσα στο 2010, στέλνοντας ακόμα και την Hewlett Packard πίσω και κατακτώντας την πρώτη θέση σε πωλήσεις στον κόσμο. Μάλιστα, οι αναλυτές τονίζουν ότι καίριο ρόλο σε όλο αυτό, έπαιξαν ο διπλασιασμός των πωλήσεών της φέτος (κυρίως λόγω των netbooks, που κέρδισαν το κοινό), όπως επίσης και η αποδοτική στρατηγική marketing που ακολουθήθηκε.

Απ' ότι φαίνεται λοιπόν, το 2010 θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον ! Εμείς με την σειρά μας, της ευχόμαστε τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ASUS για notebooks/netbooks; Μπα, δεν έχει δείξει και πολλά σε αυτόν τον τομέα.

HP, Acer και Dell, άντε και τα Sony μέσα. :) (για μένα)

Σωστος αλλα συγκριση acer - hp απο την δικη μου εμπειρια η πρωτη ειναι πολυ καλυτερη.Για την dell δν εχω καποια συγκεκριμενη αποψη.κ ony λιγο ακριβουτσικη

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα και με το δικιο της.

Acer - ποιοτητα. Εγω προσωπικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και γενικα δεν εχω ακουσει κ παραπονα για αυτην.

Acer-ποιότητα? Τι λές ωρέ?

Εγώ το έχω στο μυαλό μου ώς

Acer-Αναλώσιμα .

Τα μοναδικά Notebook που δεν έχουν DOA είναι.

Link to comment
Share on other sites

1) DELL

2) TOSHIBA

3) SONY

4)HP

5) Τurbo-X

Tα acer είναι κάτι σαν τις ASROCΚ.... Φθηνά και σχετικά καλό value for money, τπτ περισσότερο τπτ λιγότερο..

Αυτά τα γράφεις, γιατί έχεις κάποια στατιστικά δεδομένα αξιοπιστίας στα χέρια σου ή επειδή έτσι λέει η κουτσή Μαρία στη Στουρνάρη, επειδή του ξαδέρφου της του χάλασε το Acer ?

Link to comment
Share on other sites

παίδες, να σας πω και εγώ την άποψη μου λίγο... δούλευα σε μουλτιράμα και οι τεχνικοί πάααααααααααρα πολλές φορές στην αναφορά προβλήματος έγραφαν acer γιατί είναι βολικό στο χέρι.. οπότε αν δεν υπάρχουν στοιχεία από την κατασκευάστρια εταιρία... μην περιμένετε σοβαρά-αξιόπιστα αποτελέσματα.

παρεπιπτόντος έχω ένα travelmate 4150 2 χρόνια το οποίο αγόρασα μεταχειρισμένο και το μόνο του πρόβλημα είναι η κάρτα ασύρματου δικτύου όπου φυσικά έβαλα εξωτερικό φλασακι.

οπότε εγώ είμαι θαυμαστής της συγκεκριμένης εταιρίας λόγο τιμής/απόδοσης είναι για εμένα η καλύτερη σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Να τα βλέπαμε και στο Π.

Ξεχνάς τα Lenovo !!

LOL.... εν τω μεταξύ το laptop μου είναι IBM :hehe:

Πολύ καλά τα lenovo θα τα έβαζα ή στη δεύτερη ή στη τρίτη θέση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now