Recommended Posts

Γεια σας παιδια,

Εδω και καιρο περιμενω να φερει καναν postville το πλαισιο λογω πιστοτικου που εχω,και τελοσπαντων μπηκα πριν λιγο στο e-shop και βλεπω

INTEL X25-M SSDSA2MH080G2R5 2.5'' SSD 80GB

Αυτος ειναι postville η οχι?ειναι 34 νανομετρα?Βλεπω ειναι G2.Εγω για postville ηξερα μονο τον

INTEL SOLID STATE DRIVE X25-M 80GB - SSDSA2MH080G2C1

Ποια η διαφορα μεταξυ τους?Ξερει κανεις?Υπαρχουν και οι 2 και στο shop13,ο μεν G2R5 στα 213Ε και ο G2C1 στα 198.Ειναι κανα revision του G2C1 ο G2R5?

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα παραλαμβάνει το Πλάισιο 15τμχ απο τον INTEL X25-M SSDSA2MH080G2R5 2.5'' SSD 80GB. Μέσα στον μήνα άλλα 100τεμάχια.

Το ίδιο ισχύει και για τον 160άρη αλλά σε μικρότερη ποσότητα.

Οι παλιοί καταργηθήκανε και η μόνη διαφορά που έχει ο νέος είναι πώς έχει modules για να κάνει τον 2.5" να μπάινει σε 3.5" Bay .

Τίποτα μα τίποτα άλλο .

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έιμαι :D

Οι παρακάτω είναι οι κωδικοί του Πλαισίου άμα πάς και θές να ζητήσεις το RMA σου .

1404431 SSD INTEL POSTVILLE 160GB 2.5" Retail

1404458 SSD INTEL POSTVILLE 80GB 2.5" Retail

Τώρα είμαι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

θελω ενα και γω!!!θελω να παραγγειλω ενα απο τους 15!!!!δεν θα αντεξω να περιμενω τους 100!!!!!!ποτε ανεβαινουν στο site να κανω παραγγελεια??!!μου εφτιαξες το κεφι τωρα!!μπραβο!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έιμαι :D

Οι παρακάτω είναι οι κωδικοί του Πλαισίου άμα πάς και θές να ζητήσεις το RMA σου .

1404431 SSD INTEL POSTVILLE 160GB 2.5" Retail

1404458 SSD INTEL POSTVILLE 80GB 2.5" Retail

Ήρθαν κι έφυγαν ήδη, ή δεν ήρθαν ακόμα οι 80άρηδες; :que:...

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τι ώρα?!!έχω ένα θέμα με το πιστωτικό μου και αν δεν με πάρουν θα τους πάρω μετά τις 7, εγώ γιατί με παιδεύουν πάνω από μήνα μ'αυτό το θέμα..!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες μολις παρηγγειλα τον δικο μου.Τριτη θα μου τον φερουν.Και πολυ αργησα,αλλα προεκυψε ταξιδακι.Οντως υπαρχει stock αλλα δεν εχουν ανεβασει τπτ στο site.Πες πες τον βρηκαμε τον SSD με τον υπαλληλο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τζιφος η δουλεια.Το πλαισιο ειναι για τα πανηγυρια.Ουτε βρισκανε την παραγγελια σημερα που πηγα να ρωτησω αν ηρθε στο πλαισιο που ειχα πει να αποσταλει ο SSD.Πηρα και στο 80011...τπτ και κει.Με ειχαν 45 λεπτα στο τηλεφωνο για να μου πουν οτι δεν εχει γινει παραγγελια.Αντε βρες ακρη.Απαραδεκτοι.Νο SSD λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντίθετα, πήρα τηλέφωνο εχθές, και σήμερα τους παρέλαβα. Δύο κομμάτια από το κατάστημα Συντάγματος... Μήπως δεν πήγες την ημέρα που σου είπαν; Αν δεν πας, η παραγγελία ακυρώνεται αυτόματα και τα προϊόντα τα επιστρέφουν πίσω.

Πάντως πρέπει να έχουν κι άλλο κομμάτια, οπότε αν θέλεις, κάνε τη ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ποιον πηρες?τον G2R5?εμενα μου ειπαν δεν τον εχουν,και αυτος που μιλησα στο τηλεφωνο δεν πολυηξερε.ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΩ SSD???Και δεν εκανα λαθος στη μερα.Θυμαμαι πολυ καλα.Ριχνω καντηλια ολη μερα σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβα και τσίμπησα εναν την προηγούμενη εβδομάδα με την βοήθεια των εξυπηρετητότατων υπαλλήλων. Να λέμε και τα καλά.

Foul του πλαισίου βεβαίως η έλλειψη απο το site. Εφόσον φέρνεις σε κάποια ποσότητα, βάλτο και στο site ντε....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι που θα πεσεις φιλε μου και ποσο γκαντεμης ειμαι.Τον ξαναπαρηγγειλα μολις τωρα και μου ειπαν αυριο να περασω να παραλαβω.Να δουμε...Αυτο με το site τους ειναι οντως τραγικο.Ειναι μερικοι υπαλληλοι που σου λενε ''δεν το ειδες στο site,αρα δεν υπαρχει'',και αντε να τους πεισεις οτι ξερεις συ και οχι αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Foul του πλαισίου βεβαίως η έλλειψη απο το site. Εφόσον φέρνεις σε κάποια ποσότητα, βάλτο και στο site ντε....
Ειναι μερικοι υπαλληλοι που σου λενε ''δεν το ειδες στο site,αρα δεν υπαρχει'',και αντε να τους πεισεις οτι ξερεις συ και οχι αυτοι.

Βασικά όταν έρχονται λίγα κομμάτια από κάποιο προϊόν που είναι σε προπαραγγελίες, δεν το βάζουν στο site για να εξυπηρετήσουν πρώτα αυτές. Αλλά πολλές φορές κάποιες ακυρώνονται, κάποιοι πελάτες πήραν κάτι άλλο στο μεταξύ και έτσι η κατάσταση είναι κάπως ρευστή.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο εμας που ξεραμε οτι υπαρχουν στην αποθηκη και παραγγειλαμε,οι υπολοιποι,πως κανουν προπαραγγελια?Με οποιον υπαλληλο και αν εχω μιλησει για προιον που εχει κυκλοφορησει και τηλεφωνησα να δω αν υπαρχει στο πλαισιο πηρα την απαντηση που το ειδατε?,κωδικο εχετε?,ειναι στο site?Και τελος μου πετανε την λογικη φυσικα ατακα γιατι ουτε και οι ιδιοι ξερουν εφοσον δεν εχουν ενημερωθει απο τους αρμοδιους ''Μονο οτι βλεπετε στο site ειναι διαθεσιμο''.Ρωταω δηλ για να ξερω και γω αλλη φορα μπας και θελω να προπαραγγειλω κατι.Τελοσπαντων,σημερα παρελαβα τον δικο μου,οπως μου ειχαν υποσχεθει σε μια μονο μερα!μικρο το κακο λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα προνόμια που παρακολουθούμε το HWBox ;) Μαθαίνουμε πράγματα που άλλοι δε γνωρίζουν.

Όπως και να έχει όμως, καλορίζικοι και καλοδούλευτοι! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now