George_o/c

GeiL Memory Meter: Διαλέξτε νέες μνήμες RAM, εύκολα και διασκεδαστικά

Recommended Posts

[NEWS_IMG=GeiL Memory Meter: Διαλέξτε νέες μνήμες RAM, εύκολα και διασκεδαστικά]http://reviews.hwbox.gr/news/geil.jpg[/NEWS_IMG]Σε συνεργασία με την Futuremark, ευρέως διαδεδομένη για τις PCMark και 3DMark benchmark suites, η GeiL Technology ανέπτυξε επιτυχώς ένα online memory detection tool. Το λανσάρισμά του έγινε χθες και όπως φαντάζεστε, πρόκειται για ένα εργαλείο που θα σας βοηθήσει να βρείτε ποιες GeiL μνήμες ταιριάζουν στο σύστημά σας. Το GeiL Memory Detection Tool, ανιχνεύει τί μητρική κάρτα, επεξεργαστή και μνήμες RAM έχετε στον υπολογιστή σας και προτείνει καινούριες, με βάση μία "Triple G Scale". Δηλαδή, τo προτεινόμενο προϊόν χαρακτηρίζεται με βάση τρία G/τρία κριτήρια: Επιδόσεις, Περιβαλλοντική συνείδηση και Τιμή (Perfromance, Green, Dollar).

"Είμαστε κάτι παραπάνω από ευχαριστημένοι που συνεργαζόμαστε με την Futuremark, προκειμένου να υποστηρίξουμε τους PC Power Users και τους overclockers όπου και αν βρίσκονται, προσφέροντάς τους ένα διαδραστικό Memory Meter. Από 'δω και στο εξής, όταν θέλουν να αναβαθμίσουν τις μνήμες του συστήματός τους, δεν έχουν παρά να χρησιμοποιήσουν το διασκεδαστικό και βολικό GeiL Memory Meter", τόνισε ο Hank Cheng, Marketing Manager στην GeiL. Μπορείτε να δοκιμάσετε το GeiL Memory Meter, εδώ.

[img_ALT=GeiL Memory Meter: Διαλέξτε νέες μνήμες RAM, εύκολα και διασκεδαστικά]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614b17d002d7736.png[/img_ALT]

Δυστυχώς το home pc μου είναι αρκετά παλιό, οπότε το GeiL Memory Meter με παρέπεμψε στο GeiL Tech Support

[img_ALT=GeiL Memory Meter: Διαλέξτε νέες μνήμες RAM, εύκολα και διασκεδαστικά]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614b17d00306b48.png[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα ποιό να πιστέψω???? ;P..

Το πρόγραμμα της geil να πιστέψεις. Πάντα είχα μια υποψία ότι το cpuz δε μας τα λέει σωστά, τώρα επιβεβαιώθηκα. :P..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όντως να διαβάζει σωστά...τώρα μου μπήκαν υποψίες για όλους τους κατασκευαστές μνημών. Δλδ τι τους είναι να κάνουν chip που να δούλευουν stock στα 800 με 4αρια, και να μπορούν να πάνε 1066 με 5αρια και βάλε. Σου πουλάνε ένα πιο ακριβό προϊόν, μονάχα για ένα instruction set που λέει να παίξουν κατευθείαν με 5αρια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όντως να διαβάζει σωστά...τώρα μου μπήκαν υποψίες για όλους τους κατασκευαστές μνημών. Δλδ τι τους είναι να κάνουν chip που να δούλευουν stock στα 800 με 4αρια, και να μπορούν να πάνε 1066 με 5αρια και βάλε. Σου πουλάνε ένα πιο ακριβό προϊόν, μονάχα για ένα instruction set που λέει να παίξουν κατευθείαν με 5αρια.

Εγω το 'χα σαν δεδομενο οτι το πανε ετσι το συστημα..:$..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now